W Bieszczady z dzieckiem.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

W Bieszczady z dzieckiem.

Postprzez speedy179 » 2 sie 2010, o 18:47

Wybieram się w Bieszczady w połowie sierpnia z żoną i 7 letnią wnuczką. Jedziemy samochodem a bazę wypadową będziemy mieli w Rajskiem.
Proszę o podpowiedzenie mi propozycji jakiś nietrudnych tras (najlepiej okrężnych ale niekoniecznie)które będą ciekawe widokowo lub będą prowadzić w jakieś ciekawe miejsce (np. wodospad).
Chodzi mi o np. o takie miejsca jak "Sine Wiry". Czyli miejsca gdzie można dojechać samochodem, zostawić go w bezpiecznym miejscu (nie musi być to oczywiście parking) i odbyć kilkugodzinną wycieczkę którą zaakceptują
nogi mojej 7 letniej wnuczki którą razem z żoną chcemy zarazić miłością do gór a do Bieszczad w szczególności. Bowiem czym skorupka za młodu ...
Oczywiście przejrzałem dość gruntownie forum i portale bieszczadzkie i mam kilka pomysłów ale liczę na naprawdę super propozycje wędrówek po Bieszczadach, za co z góry dziękuję.

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Re: W Bieszczady z dzieckiem.

Postprzez lucyna » 5 sie 2010, o 14:53

Polecam Obniżenie Górnego Sanu, okolice Tarnawy. Naprawiono mostki więc można połazić po ścieżce dydaktycznej wiodącej tuż obok Sanu - granicy z Ukrainą. Trasę też można pokonać konno na hucułkach lub bryczką. Jeden z pomostów nad torfowiskiem jest już dostępny, drugi znacznie dłuższy zostanie oddany lada dzień. Wizyta w stadninie dla dzieci jest bardzo dużą atrakcją. Dla koni też. Uwaga, nie wolno hucułów karmić kostkami cukru, bardzo za to lubią sucharki z bułki i marchewkę.
lucyna
Zbanowany

Postprzez speedy179 » 6 sie 2010, o 20:09

Dziękuje za propozycję. Na pewno z niej skorzystamy. Myślę że hucuły będą główną atrakcją.
Jednocześnie mam pytanie odnośnie wyjścia z Mucznego na Bukowe Berdo. Nigdy tam nie byłem a słyszałem że warto.
Czy podejście nie będzie za trudne i ile czasu może potrwać. Przewodniki mówią o coś koło 2 godzin.
Oczywiście czekam wciąż na inne sugestie :idea:

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Postprzez speedy179 » 9 sie 2010, o 17:17

Nikt mi nie podpowie odnośnie trasy z Mucznego na Bukowe Berdo ?

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 9 sie 2010, o 17:31

Nie chcę zdominować Forum :(
Trasa dla Dziecka śrdniotrudna, oczywiście podejście. Cała trudna, zbyt długa i męcząca, dla 7latka to wyryp. Widokowo rewalacyjna. Podejście wiedzie przez las, są miejsca, szczególnie przy granicy lasu na Bukowym Berdzie stromsze i męczące.
lucyna
Zbanowany

Postprzez speedy179 » 9 sie 2010, o 17:54

Dziękuję bardzo za informacje. Wygląda na to że w tym roku Nie zaliczę Bukowego Berda :cry:
Bardzo proszę o jakieś inne sugestie niezbyt trudnej i niezbyt długiej trasy, ciekawej widokowo i bez tłumów turystów.
Nie musi to być wyjście żółtym szlakiem z Przełęczy Wyżniej na Połoninę Wetlińską :lol:
Lucyno jeżeli nikt inny nie chce lub nie może pomóc to nie masz się co bać dominowania na forum 8-)

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 9 sie 2010, o 19:14

Dzieci lubią chodzić po górach ale program dla nich powinien przypominać kalejdoskop. Atrakcja po atrakcji z przerwą na odpoczynek, nie akceptują monotonii. Wycieczki 3- 4 godz. Fajne miejsce to okolice Rajskiego, prowadzę tam czasami warsztaty przyrodnicze. Most na Sanie wieczorem, Studenne wraz z cerkwiskiem (zabawa w poszukiwania), ambony, ślady bytowania zwierząt. Dwernik Kamień, dolina Caryńskiego. Dzieci interesuje trasa: kamieniołom w Bóbrce - Koziniec - zapora w Myczkowcach - ośrodek Caritas w Myczkowcach, Kamień Leski i szybowisko w Bezmiechowej.
lucyna
Zbanowany

Postprzez panimyszka » 9 sie 2010, o 21:28

Nasze trasy sprawdzily sie doskonale. Nie wiem, czy były najlepsze, najciekawsze...ale my bylismy zadowoleni. Odsylam do moich postow. Pozdrawiam i zycze cudnych wrazen.
panimyszka
Stonka bieszczadzka

Postprzez speedy179 » 11 sie 2010, o 09:26

panimyszka napisał(a):Nasze trasy sprawdzily sie doskonale. Nie wiem, czy były najlepsze, najciekawsze...ale my bylismy zadowoleni. Odsylam do moich postow. Pozdrawiam i zycze cudnych wrazen.

Dziękuję za sugestie. Trasy przejrzałem już wcześniej, niestety w większości "za ambitne" jak na nogi mojej niespełna 7 letniej wnuczki. Na pewno przejdziemy Połoniny Wetlińską i Caryńską (na 2 razy oczywiście) o ile nie utkniemy na nich w korku :lol:

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi