W góry, ale do Skandynawii...?

W góry, ale do Skandynawii...?

Postprzez wojts » 27 lut 2012, o 13:03

Witam!

Moi znajomi wpadli na pomysł, żeby najbliższe wakacje spędzić w górach, ale tym razem zagranicznych. Przyznaję, że nigdy nie byłem w innych górach niż nasze rodzime. A tu padła propozycja wyjazdu do Norwegii, a dokładniej do Haugesund. Obawiam się, że to może być dość kosztowne... Dotychczas podróżowaliśmy samochodami, a teraz w grę wejdzie również samolot. Co będzie bardziej opłacalne? Jazda samochodem + prom czy lot samolotem? (kolega zaproponował: lot do Haugesund). Zwłaszcza, że mam świadomość, że dla nas Polaków, ceny w Norwegii będą strasznie wysokie... Co sądzicie o takim projekcie?

Pozdrawiam :)
wojts
Stonka bieszczadzka

Re: W góry, ale do Skandynawii...?

Postprzez IraS » 27 lut 2012, o 13:21

Ja też myślę intensywnie o Norwegii, ale ja bym preferował samochód. Co prawda do Norwegii można tanio polecieć samolotem i chyba na tym kończą się oszczędności tego wariantu. Autem możesz zabrać zapas jedzenia na cały pobyt, które na miejscu jest bardzo drogie, sprzęt biwakowy więc odejdą koszty noclegów, można też zabrać kogoś do auta, kto dorzuci się do paliwa. Na miejscu jesteś mobilny, nie musisz korzystać z drogiej komunikacji oszczędzasz czas przez co więcej możesz zobaczyć.
IraS
Administrator

Postprzez karabin_bojowy » 27 lut 2012, o 13:46

Generalnie to intensywnie myślimy o tej Norwegii chyba już będzie ze 3 lata, albo i 4 ;) .... jakby nie było wszystko się rozbija o gotówkę i okres przewidziany na tą wyprawę... Wydaje mi się, że Irek ma rację, jeśli planujecie wyjazd dłuższy niż kilka dni, bądź obszar, po którym będziecie się poruszać też wymaga częstego przemieszczania. Jeżeli natomiast planujecie, przemieszczanie się głównie pieszo, to i na plecy można wrzucić trochę "suchej karmy" ... należy pamiętać, że nie uda się raczej na pokład samolotu wnieść kartuszy z gazem, więc albo zostaje zakup na miejscu, albo ognisko ;), no chyba, że wyżywienie w restauracjach ;) :D....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez vlodek4x4 » 27 lut 2012, o 19:02

Warto, oj warto :)
bylo super !!!
Taki jest lipiec w gorach norwgii.
Załączniki
vlodek4x4
Stonka bieszczadzka

Postprzez vlodek4x4 » 27 lut 2012, o 19:09

Posiadam materialy informacyjne, sluze pomoca.
Załączniki
vlodek4x4
Stonka bieszczadzka

Postprzez Geronimo » 27 lut 2012, o 20:59

Geronimo
Stonka bieszczadzka

Powrót do Inne góry