Wakacje z dziecmi

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Wakacje z dziecmi

Postprzez panimyszka » 21 lip 2010, o 14:37

Wrocilismy, cali, zdrowi, szczesliwi...i troszke smutni, ze juz 'po'...
Wyladowalismy w poniedzialek w wyjatkowym schronisku kat.III w Ustrzykach Górnych, klimacik jak za starych dobrych szkolnych czasow, ktore wspomnielismy z nutka nostalgii...Obsluga swietna, pan okazal sie bardzo taktowny nie parskajac smiechem a nawet skrywajac usmiech na pytanie mojego synka : Czy jest tu wanna...? :lol: nie wytrzymal jednak, kiedy wspomniany wyzej synus zauwazyl, ze poszewka podusi nie pasuje do kompletu :lol: ale to szczegol. Bylo swojsko i piknie.
Rano wyruszylismy na szlak. Poniewaz mlodziez (7 i 10 lat) pierwszy raz w gorach to wybralismy Polonine Carynska czerwonym z Ustrzyk do Brzegow, wbrew pozorom nie bylo latwo, ale kiedy dzieci zobaczyly szczyt wlaczyl im sie 5 bieg i przeszczesliwe dotarly do celu. Poza tym Pan Staszek obiecal mlodej talizman szczescia, ktory czekal na nia przy wejsciu na szlak w Ustrzykach. Pozdrawiam przy okazji i Pana Staszka i Murzuna ;)
Drugiego dnia uderzylismy na Tarnice, niestety tez z Ustrzyk, bo do Mucznego nie dalo sie dostac a z Pszczelina lub Widelek wydawalo sie byc dosc ciezko, dzieciaki stanowczo odmowily skoku na Bukowe Berdo wiec wrocilismy do Wolosatego. Wrazenia z Tarnicy ? Byloby piekniej, gdyby nie tlum przypadkowych turystow, ktorzy Tarnice zaliczyc musza...nawet jak posiadaja butki typu szpilki...
W czwartek rowniez z Ustrzyk wlezlismy na Wielka Rawke, potem na Krzemieniec i przez Mala Rawke zeszlismy do Przełeczy Wyżnianskiej. Tego dnia maszerowaly juz bez zbednych pytan typu : daleko jeszcze?
W nagrode piatek i sobote spedzilismy na lenistwie, troszke w Polanczyku (nigdy wiecej !!!) troszke w Solinie i Bobrce, przy okazji polecam osrodek wojskowy Jawor, w ktorym dobrze sie ma klimat socjalistycznych wczasow zakladowych. W sobote nie bylo problemow z zaparkowaniem samochodu i 20 metrowym odcinkiem plazy tylko dla nas :)
W niedziele wybralismy sie z Kalnicy na Smerek i tu musze przyznac pierwszy raz sie zmeczylismy, pewnie dlatego, ze mielismy dwa dni przerwy i dlatego, ze bylo wyjatkowo duszno i miejscami dosc slisko, nastepnego dnia zreszta padalo i musielismy zrezygnowac z wyprawy do zrodel Sanu, na ktora bardzo sie cieszylam. Inna rodzina pojechala i polowe trasy niesli dzieciaki na baranach, bo bylo niemilosiernie slisko...
Wybralismy sie za to do Sanoka na wycieczke i nie zalujemy. Mielismy szczescie na wyjatkowego przewodnika w "skansenie", ktory tak ciekawie opowiadal, ze nie mielismy ochoty skonczyc zwiedzania...Ale skonczyc trzeba bylo. Wrocilismy wieczorem a nastepnego dnia wyruszylismy do domu...:(
Juz wiemy co bedziemy robili za rok...
Bogatsi o doswiadczenia i wiedze, gdzie spac, gdziej zjesc, gdzie odpoczac...

Do zobaczenia...
panimyszka
Stonka bieszczadzka

Re: Wakacje z dziecmi

Postprzez vm2301 » 22 lip 2010, o 08:56

panimyszka napisał(a): nie wytrzymal jednak, kiedy wspomniany wyzej synus zauwazyl, ze poszewka podusi nie pasuje do kompletu :lol:

Doskonałe :mrgreen:
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 lut 2011, o 16:28

Twoja relacja jest świetna, przeczytałam ja z nutką nostalgii, gdyż iz ponieważ (jak mawia moja córa) przypomniał mi się lipiec sprzed 6 lat, kiedy z moimi wówczas 6 i 10 letnimi pociechami wędrowalismy ciut po Biesach. To były ich drugie góry, po Stołowych. Do tej pory wspominają burzę z ogromnymi piorunami walącymi tuz obok, przeżytą w Chatce Puchatka z przeciekającym dachem , gradem i śniegiem (LIPIEC!), ale za to podwójną tęczą po, oraz spływ pontonami Sanem, gdzie oczywiście też dopadła nas burza, ale już bez piorunów na wyciągnięcie ręki. Najpiękniejsze zdjęcia, jakie posiadam w swych przepastnych albumach, zrobiłam na Tarnicy. Teraz w góry jeździmy jesienią, nie trafiliśmy na żadną burzę :) i tylko jeszcze mi się chce wiosną posmakować gór. Może kiedyś...
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Markela » 15 lut 2011, o 22:13

panimyszka
bardzo mi się podoba pani relacja.
To dobre połączenie spędzenia czasu w wędrówce po górach nawet jeśli by dzieci marudziły ,że kompa nie ma , że to że tamto to jak będą miały swoje lata - to wspomną to jako coś bardzo Wyjątkowego. to że się zmachały ze starymi będą wspominać jak lot Gagarin w kosmos.
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez lidkru » 26 lut 2011, o 09:57

a propo kompa. To jest dla mnie zadziwiające, że moje uzależnione od netu dzieci na wczasach jakoś nawet nie pisną , że im brakuje technologii informacyjnej. Mało tego, nawet komórek zapominają :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Barnaba » 27 lut 2011, o 22:54

Dodam, że szlak warto przejść 8 razy minimum. Wiosną, latem jesienią i zimą, oraz wiosną latem jesienią i zimą w drugą strone. Dowiesz się że np Caryńska Tarnica i Rawki- w przeciwnym kierunku to szlaki dużo przyjemniejsze (mniej uciążliwe podejścia).
Co do Sanoka, to polecam zamek jeszcze. Zwłaszcza ostatnie piętro :)
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jan » 20 mar 2011, o 10:28

Cześć Barnaba,chyba miałem przyjemność widzieć Cię wczoraj w Skokach.Jechałem od strony Wągrowca, mijaliśmy się na krzyżówce przy parku,jechałeś do pałacu Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu, nie zdążyłem Cię powitać w "moich włościach". Serdecznie pozdrawiam
Jan
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez jan » 20 mar 2011, o 10:29

Fajny autko. Myślę o podobnym zakupie, ale Defendera.
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 31 mar 2011, o 11:03

lidkru napisał(a):a propo kompa. To jest dla mnie zadziwiające, że moje uzależnione od netu dzieci na wczasach jakoś nawet nie pisną , że im brakuje technologii informacyjnej. Mało tego, nawet komórek zapominają

heh może to uniwersalny sposób na wyleczenie z nałogów nowych mediów. Wekspediować młodzież w góry, zdala od komputera, komórek, pilotów, netbooków i innych takich...Czas pomyśleć o założeniu prywatnego biznesu terapeutycznego :D

Mam podobnie do Twoich dzieci - gdy pierwszy raz pojechałem w Bieszczady od razu wyłączyłem telefon na szlaku...Może to nie do końca bezpieczne, ale jakiś taki szacunek dla gór mi się włączył i dla współkorzystających ze szlaku...nie idzie jakoś pytlować przez komórkę w górach...
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 31 mar 2011, o 11:24

ja nie wyłączam, ale wyciszam. Zawsze ta odrobina strachu, żeby mogli mnie ew. namierzyć
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw