Warsztaty fotograficzne 'Fotografia w Twórczych Bieszczadach

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Warsztaty fotograficzne 'Fotografia w Twórczych Bieszczadach

Postprzez IraS » 13 mar 2009, o 08:49

Na przełomie lutego i marca b.r. w bieszczadzkiej miejscowości Orelec odbyły się dwie edycje weekendowych warsztatów fotograficznych "Fotografia w Twórczych Bieszczadach". Na obydwu edycjach pojawił się komplet uczestników z różnych miast Polski.

Zajęcia rozpoczynała i kończyła solidna porcja wiadomości teoretycznych, choć oczywiście same warsztaty nie były przeładowane suchą teorią. Uczestnicy mogli w praktyce doskonalić swój warsztat pod okiem zaawansowanego fotografa i projektanta w czasie kilku wycieczek, odwiedzając między innymi drewnianą XVIII-wieczną cerkiew, retorty do wypału węgla drzewnego, stadninę koni, okoliczny wodospad i inne najciekawsze plenery w okolicy. Dla zainteresowanych były również zorganizowane wyjścia na wschód słońca, przejścia w rakietach śnieżnych (śniegu było pod dostatkiem). Ćwiczona była także metodyka robienia panoram oraz zdjęcia nocne - te ostatnie zasługiwały na szczególną uwagę, gdyż dzięki uprzejmości Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, specjalnie dla uczestników zajęć zostało włączone pełne oświetlenie zapory, co jest rzeczą bez precedensu (zwykle oświetlona jest tylko korona zapory).

Na uwagę zasługiwały unikalne dodatkowe atrakcje odbywające się w Zagrodzie Magija jak np. degustacja win karpackich czy mini-warsztaty rękodzieła, będące dla niektórych odskocznią od fotografii, dla innych twórczą inspiracją.

Uczestnicy zajęć podkreślali solidne przygotowanie, dobrą organizację, nieszablonowe pomysły oraz inne korzyści jak np. możliwość spotkania się z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Warsztaty odbywają się co około 3-4 tygodnie, na najbliższe zajęcia w dniach 27-29 marca zostały ostatnie wolne miejsca. Kolejne znane w chwili obecnej terminy to 17-19 kwietnia oraz 8-10 maja. Szczegółowe informacje oraz aktualny terminarz jest cały czas dostępny w serwisie internetowym www.fotowarsztaty.com. W czasie wiosennych edycji zaplanowane są zajęcia tematyczne, odpowiednio „weekend z dziką przyrodą” oraz „szlakiem cerkwi”, gdzie obok podstawowego planu zajęć zostaną wplecione elementy tematyczne (np. obserwacja ptaków czy objazd po najciekawszych zabytkach sakralnych regionu), połączone z krótkim wstępem teoretycznym.


Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" przygotowano z myślą o początkujących i niezbyt zaawansowanych osobach, które chciałyby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Podczas zajęć omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.

Organizatorzy nie stawiają uczestnikom wymagań sprzętowych. Są zdania, że zarówno lustrzanką, jak i bardziej zaawansowanym aparatem kompaktowym, można wykonać interesujące zdjęcie (choć program zajęć i ćwiczenia oparte są o lustrzanki). Najbardziej liczy się pomysł i oddanie pracy. W programie wyjazdu znajdują się elementy teorii, ale przeważającą część stanowią zadania praktyczne w plenerze.

Uczestnicy nocują w Zagrodzie Magija w Orelcu – miejscu o niepowtarzalnym klimacie prowadzonym przez Magdę i Janusza Demkowiczów. Warsztaty mają formę wycieczek po najciekawszych miejscach w okolicy. Zależnie od zainteresowań, a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, w programie pojawią się inne atrakcje, w tym m.in. warsztaty rękodzieła (bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo).

Zajęcia prowadzone są w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie około 13 uczestników.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija – Twórcze Bieszczady Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne www.demkowicz.pl), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej szczegółowych informacji m.in. o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com Pod tym adresem znajdują się także relacje i zdjęcia z odbytych zajęć.


Paweł Brzozowski (prowadzący warsztaty) - Fotograf z piętnastoletnim doświadczeniem, obecnie projektant grafiki w firmie z branży IT. Równie biegle porusza się w obszarach związanych z fotografią tradycyjną (posiada amatorską ciemnię) jak i cyfrową. Z uwagi na drugą pasję jaką jest trekking i dalekie podróże (jest także przewodnikiem górskim i instruktorem przewodnictwa), wyspecjalizował się w fotografii plenerowej i krajobrazowej. W swoich zbiorach posiada kilkanaście tysięcy zdjęć, zarówno w formie cyfrowej jak i analogowej (slajdy). Doświadczenie graficzne zdobywał m.in. w trakcie pracy w wydawnictwie kartograficznym, gdzie do jego obowiązków należały fotoedycja oraz projektowanie (skład) i redakcja techniczna publikacji. Jego sukcesy na tym polu to między innymi I miejsce na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej na Międzynarodowym Salonie Turystycznym TOUR SALON 2004 w Poznaniu (nagrodzono m.in. za niezwykłą staranność edytorską). Jego zdjęcia są wykorzystywane w wielu publikacjach (albumy, książki, atlasy a także... reklamy telewizyjne), jest m.in. współautorem albumu "Ukraina" wydawnictwa Bezdroża. Założyciel i "głównodowodzący" portalu górskiego e-gory.pl - największego i najstarszego tego typu przedsięwzięcia w polskim internecie (początki w roku 1999).

Prace uczestników warsztatów
http://www.bieszczady.net.pl/?fn_mode=f ... fn_id=2017

Informacja nadesłana www.fotowarsztaty.com
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Warsztaty fotograficzne 'Fotografia w Twórczych Bieszczadach

Postprzez IraS » 10 gru 2009, o 08:38

Warsztaty "Photoshop dla fotografów"

Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na obróbkę i zarządzanie kolekcją zdjęć. W czasie zajęć poznamy wiodące oprogramowanie do obróbki i zarządzania zdjęciami, głównie Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom. Nauczymy się jak poprawiać i retuszować zdjęcia, nie psując ich nieudolną obróbką, jaką często spotyka się przeglądając np. internetowe galerie.

Na zajęciach przekonamy się m.in. o tym, że tak naprawdę każde zdjęcie wymaga mniejszej lub większej ingerencji w programie graficznym, nauczymy nie bać się formatu RAW, poznamy sztuczki stosowane przez profesjonalnych grafików i fotografów. Ćwiczyć będziemy na zdjęciach dostarczonych przez organizatora oraz na pracach uczestników, wykonanych w czasie warsztatów. W ramach przerywników między zajęciami przy komputerze, odbędziemy kilka krótkich wycieczek w bliższe i dalsze okolice.
Opiekę merytoryczną sprawuje Paweł Brzozowski - fotograf, projektant grafiki, operator DTP, realizujący swoje pasje zarówno w pracy zawodowej jak i hobbistycznie.

Miejsce: Bieszczady, Orelec
Termin: 15-17 stycznia 2010 r.
Informacje: www.fotowarsztaty.com

W programie między innymi:

• wykład poświęcony fotografii (z ćwiczeniami), pokaz slajdów
• kurs Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom
• praktyczne ćwiczenia obróbki i retuszu
• degustacja win karpackich w "Pieczarze Węgrzyna"
• wyjście na wschód słońca
• wycieczka plenerowa w okolicy

Cena: 420 zł / osoba – obejmuje:

• uczestnictwo w warsztatach;
• noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką;
• degustacja karpackich win i nalewek;

O warsztatach ogólnie:

Cykl warsztatów fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" przeznaczony jest dla początkujących i niezbyt zaawansowanych osób, które w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej, krajobrazowej i podróżniczej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Co istotne, podchodzimy nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z naszych zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także - a może przede wszystkim - o tym jak fotografować sercem. Jesteśmy zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę w jak największym stopniu staramy się przekazać podczas warsztatów.

Rezerwacje:

Warsztaty prowadzone są w sposób kameralny, gwarantuje to najlepszą jakość i indywidualne podejście do każdego uczestnika. W jednej edycji warsztatów będzie brać udział maksymalnie około 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz
Orelec 6a, 38-623 Uherce Mineralne
tel. 0 606 677 198, 0 694 798 651
janusz@demkowicz.pl

ŹRÓDŁO: Portal Karpaty.travel.pl
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Warsztaty fotograficzne 'Fotografia w Twórczych Bieszcza

Postprzez IraS » 19 mar 2010, o 19:35

Wiosenne edycje warsztatów fotograficznych

Idąc z duchem wiosennej odnowy, organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach niecodziennego projektu fotowarsztaty.com prezentują aż trzy nowe tematy zajęć. Znane są też terminy wiosennych edycji fotowarsztatów, aż do końca maja.

http://www.karpaty.travel.pl/index.php? ... &fn_id=259
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37


Powrót do Fotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

cron