Wasz sprzęt

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

Re: Wasz sprzęt

Postprzez Ajger » 19 kwi 2010, o 13:07

petro napisał(a):Zastanawiam się między Garminem Gpsmap 60 csx a colorado 300
Co jak na pierwsze ale profesjonale (chciałbym żeby było przydatne we wszystkim co można robić przy pracy w terenie) urządzenie będzie dla mnie lepsze?

Oba odbiorniki mają podobną funkcjonalność: funkcje nawigacyjne, kompas elektroniczny, barometryczny wysokościomierz, zapis śladów (Colorado ma to trochę gorzej rozwiązane), pomiar powierzchni, stoper, kalkulator, kalendarz połowów, tryb morski. 60CSx ma funkcję MOB - człowiek za burtą, której nie ma w Colo. Za to Colorado ma budzik i pomiar trendu ciśnienia po wyłączeniu odbiornika oraz rozbudowaną obsługę geocache, czego nie ma w 60-ce, ale też nawigować do geocache'a można. No i oczywiście rastry i cieniowanie mapy tylko w Colorado.
Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "pracy w terenie". Jeśli to ma być stricte praca, a nie turystyka, to kup 60CSx.
Colorado jest fajny, ale gdybym jechał np. w Himalaje i miał zabrać jeden z tych dwóch odbiorników, to wziąłbym 60CSx.
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Postprzez Wojtek Szydlowski » 21 kwi 2010, o 20:35

Ja chodzę z 60Csx i Oregonem 450.
Niestety Oregon ostatnio coraz częściej zostaje w terenie w plecaku a to z powodu denerwującej przypadłości firmware ,które to nie wyświetla nazw punktów przy małych zoomach.

Komuś, kto lubi zabawki profesjonalne, jakieś militaria etc. poleciłbym szczerze właśnie 60CSx, komuś kto jest bardziej maniakiem komórek itd Oregona lub Colorado.
Ja na pewno znając już kilka odbiorników, jakbym nie miał żadnego, brałbym 60Csx (chociaż myślę nieśmiało o Rino a nawet o dwóch, bo podobno parka lepiej się chowa ;) )

pozdrawiam
Wojtek
Wojtek Szydlowski

Postprzez Wojtek Szydlowski » 21 kwi 2010, o 22:46

Ajger napisał(a):3. Jeśli ekran dotykowy Ci nie przeszkadza (a musisz mieć świadomość, że jest mniej czytelny od wyżej wymienionych) - kup Dakota 20 (nie 10) lub Oregona 300-550 (nie 200). Dakota 10 i Oregon 200 nie mają kompasu ani barometrycznego wysokościomierza - te górskiemu łazikowi się przydają, zwłaszcza kompas elektroniczny podczas np. chaszczowania w Bieszczadach.

Wspomniałbym jeszcze od 450-tce.
Jednak 2 stówki tańsza a różni się tylko brakiem dość badziewnego aparatu fotograficznego.
No i ma już 3 osiowy kompas, którego nie ma 300-tka.
Wojtek Szydlowski

Postprzez Ajger » 22 kwi 2010, o 06:45

Widzę, że Lechu miał rację. Forum bieszczadzkie opanowują Garniaki. 8-)
Pozdrawiam Jano
Ajger
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 22 kwi 2010, o 12:46

Ajger napisał(a):Widzę, że Lechu miał rację. Forum bieszczadzkie opanowują Garniaki. 8-)

No i dobrze.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Audik » 13 sty 2011, o 13:34

Ajger napisał(a):Forum bieszczadzkie opanowują Garniaki. 8-)

Wrócę do MapyMap - najnowsza wersja oprogramowania posiada możliwość wgrywania "śladów od kogoś", posiada trasy piesze, możliwość zapisania własnego "śladu" i wyeksportowania go. A więc można już podzielić się z kolegą fajną trasą. Nie ma jeszcze w Sieci "śladów" do pobrania bo niby skąd skoro nowa wersja jest dostępna od paru miesięcy. Ale liczę, że temat szybko rozwinie sie. Zaczyna być MapaMap bardziej funkcjonalna a jest bardziej przyjazna cenowo od Garmina. Na najbliższym wypadzie sprawdzę jej działania, bo nowe oprogramowanie mam od miesiąca.
Audik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 13 sty 2011, o 14:44

IraS napisał(a):Garmin 60CS a w aucie Garmin nuvi 205

Musze zaktualizować 60CS zaginął na Ukrainie i jako ręczny służy teraz nawigacja Garmina w telefonie HTC HD2. Jeśli chodzi o mapy Garmina to mapy Bieszczadów można powiedzieć, że są perfekcyjne, ale już np Rumunia to porażka. Mam Road 2009 i 3d z http://openmaps.eu/geoview?w=1920&h=943 żadna z nich w górach nie jest za mocna. Wgrałem więc sobie do telefonu Ozieksplorer i kalibruje skany map tych dostępnych w necie z lat 80 i tych aktualnych wegierskiego Dimapu. Na dzień dzisiejszy skalibrowałem już około 30stu ale jeszcze dużo zostało. Dokładność kalibracji niektórych będę mógł już sprawdzić w terenie za 10 dni a reszta musi poczekać do wiosny. Jeżeli mapy te uda się w miarę dobrze skalibrować to będą dużo, dużo bardziej przydatne w Rumunii niż Garmin.
IraS
Administrator

Postprzez pandominik » 7 kwi 2011, o 15:00

Widzę, że Garmin jest bardzo popularny tutaj na forum. Również i ja posiadam gps od Garmina i chwalę sobie. Właściwie nie wiem, czy zamieniłbym na inną markę, do tej jestem już przyzwyczajony ;) Sprzęt pierwsza klasa.
pandominik
Stonka bieszczadzka

Postprzez Audik » 8 kwi 2011, o 07:15

pandominik napisał(a):Garmin jest bardzo popularny tutaj ... nie wiem, czy zamieniłbym na inną markę, do tej jestem już przyzwyczajony

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. I tak trzymać :D
Audik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 9 kwi 2011, o 13:02

A ja posiadam stareńkiego PPC Fujitsu Siemens N520. Ma on odbiornik GPS i w terenie miejskim w połączeniu z automapą działa nieźle. W tym roku mam zamiar go przetestować w Beskidzie sądeckim z oprogramowaniem Kamap...zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt