Wasze sposoby na ochronę przed deszczem

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Wasze sposoby na ochronę przed deszczem

Postprzez lucyna » 20 lut 2011, o 06:48

Widziałam to cudo czyli soft shell z membraną u byłego kolegi. Wypuścił to coś alpinus za naprawdę grube pieniądze. Nie dałabym za to badziewie nawet dwóch stówek.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Barnaba » 20 lut 2011, o 16:31

:)
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 14:13

browar napisał(a):..przede wszystkim zaimpregnowany but i spodnie szybko schnące,na górę ewentualnie kurtka

No dobrze, a co z wodą, która pod tymi "szybkoschnącymi" ścieka po nogach i tym sposobem trafia dokładnie do środka buta?
W chaszczach czy połoninnych zielskach jest to na dobrą sprawę zapewnione...
browar napisał(a):...jak pada to zamiast łazić,wolę jak biały człowiek przeczekać w barze ;)

No i to jest metoda!
Gorzej jak zacznie lać tak ze trzy godziny drogi od najbliższego...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez browar » 22 lip 2011, o 15:58

Zygmunt Skibicki napisał(a):No dobrze, a co z wodą, która pod tymi "szybkoschnącymi" ścieka po nogach i tym sposobem trafia dokładnie do środka buta?
W chaszczach czy połoninnych zielskach jest to na dobrą sprawę zapewnione...

Ścieka głównie jednak po spodniach (lub jak wolisz- spodniami).W chaszczach jeszcze mi się nie zdarzyło tak okrutnie przemoknąć (przeczekać pod drzewem ze znalezionym w plecaczku piwkiem to je ono) ale w Tatrach i owszem,bez chaszczowania bywałem w płynie ;) Zdarzało się wpaść do strumienia,przełazić przez potok itp,mokre buty uważam za nieunikniony,a wręcz dopuszczalny atrybut włóczęg.No chyba że w czasach grotołżenia - jak lało to po wyjściu z dziury po prostu się schodziło (lub wcześniej dochodziło) w kombinezonie,kasku i gumiakach.
Teraz noszę dobry parasol,ten z Decathlona nawet w krzaki się nadaje.
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 22 lip 2011, o 16:51

Teraz noszę dobry parasol,

a dla mnie to wciąż nie do przyjęcia, choc widok :) coraz częstszy
ja jednak wolę mieć wolne ręce,
a na te spodnie to moze stuptuty? do tej pory nie używałam, zakupiłam dopiero w tym roku, wiec sie przekonam :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez chwastek » 22 lip 2011, o 17:06

A ja coraz częściej myślę o zakupie parasola. Powrót np. doliną tatrzańską w deszczu to murowane przemoknięcie aż do gatek. Ba, żeby choć gatki pozostawały suche - z mojej kurtki woda skapuje akurat w tej okolicy :roll:
Widuję osoby w workowych płaszczach - ponoć można się w nich spocić nieźle. A taki parasol ... może ktoś mądry wymyśli niedługo jakiś sposób umocowywania parasola na przy plecaku ... :) ... aby ręce mogły być wolne ...
Browar, czy mógłbyś, proszę, podlinkować ten parasol? Na stronie Decathlonu jest ich kilka i różnią się nieco od siebie.

lidkru napisał(a):a na te spodnie to moze stuptuty? do tej pory nie używałam, zakupiłam dopiero w tym roku, wiec sie przekonam :D

Stuptuty to dobra ochrona przed błotem i upierdliwymi zaroślami - jeżeli masz zamiar (bo tak lubisz) przedzierać się przez krzal 8-)
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez browar » 22 lip 2011, o 20:19

chwastek napisał(a):Browar, czy mógłbyś, proszę, podlinkować ten parasol? Na stronie Decathlonu jest ich kilka i różnią się nieco od siebie.

Parasol Inesis się nazywa,o podwójnych "szprychach",można się nim oganiać od niedźwiedzi :twisted:
Dawałem z nim 5 godzin po krzakach i ręka nie zdrętwiała,jest wygodny,świetny sprzęt za 3 dychy.
Stuptuty są znakomite ale ciepło w nich...
browar

Postprzez browar » 22 lip 2011, o 20:44

browar

Postprzez chwastek » 22 lip 2011, o 22:14

browar napisał(a):http://www.inesis.com/EN/fibre-handle-111792928/" target="_blank

Pięknie dziękuję. Jak tylko będzie dobrze leżał w dłoni i okaże się być w miarę lekki to się w niego doposażę.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez browar » 23 lip 2011, o 04:32

chwastek napisał(a):
browar napisał(a):http://www.inesis.com/EN/fibre-handle-111792928/" target="_blank

Pięknie dziękuję. Jak tylko będzie dobrze leżał w dłoni i okaże się być w miarę lekki to się w niego doposażę.

Lekki to on nie jest,ale się ręka nie męczy.
browar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny