Weekend w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Weekend w Bieszczadach

Postprzez huberts » 2 maja 2014, o 00:01

Cześć!

Mam do Was pytanie i prośbę w jednym :) Chciałbym w najbliższy weekend, tj. 09.05-11.05.2014 w Bieszczady. Nigdy w nich nie byłem, schodziłem prawie całe Sudety, Pieniny, zacząłem Tatry, więc doświadczenie górskie mam, problem tkwi w tym, że planuję zabrać dziewczynę, więc nie mogę ze względu na nią brać super ambitnych planów.

Bieszczad nie znam kompletnie, wyjazd w pt popołudniu z Krakowa (ok. 1, ew. w sobotę rano. potrzebuje noclegu na 1-2 noce, może być nocleg w dwóch różnych miejscach + jakąś ładną, lekką trasę (już zabrałem ją na Śnieżkę przez Kocioł Łomniczki, także kolejny hardkorowy szlak może grozić rozszarpaniem )

Także prosiłbym Was o jakieś propozycje aktywnego, intensywnego zwiedzania, tak na studencką kieszeń, możliwości oraz jakiegoś noclegu (tak żeby się przespać i wykąpać).

Pozdrawiam Hubert!
huberts
Stonka bieszczadzka

Re: Weekend w Bieszczadach

Postprzez jerzumarian » 2 maja 2014, o 11:05

Weź dziewoję n taka oto trasę; Przeł Wyżniańska- Połonina Caryńska- Koliba (schronisko studenckie, nocleg, warunki dobre, ciepla woda i pokoje z lazienkami 40 zł od osoby) Drugi dzień, po rozgrzewce dnia pierwszego: Koliba- Bereżki- Pszczeliny Widełki- Bukowe Berdo- tarnica- Ustrzyki Górne (nocle w Hoteliku bialym na ten przyklad) Trzeci Dzień: Ustrzyki Gorne- Wielka Rawka- Schronisko Pod rawkami- Przel Wyzniańska. zabierasz auto i wracasz po trzech dniach do domu. Trasa drugiego dnia trudniejsza wytrzymalościowo, ale spoko do zrobienia jeśli właziliście juz na Schneekope prez kociołek Łomniczki to dacie rade.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Re: Weekend w Bieszczadach

Postprzez huberts » 2 maja 2014, o 22:18

Dzięki wielkie za odzew, w razie noclegu, trzeba coś rezerwować, czy "na dzikusa" w tym okresie spokojnie coś się złapie. Piątek wyprawowo raczej odpada, zajechalibyśmy w Bieszczady o 21-22, tak więc zwiedzanie to sobota + niedziela.

Osobiście myślałem o którejś z połonin, jakieś cerkwie, ogólnie wszystkiego po trochu :D
huberts
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi