wege buty-pomocy!!!

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: wege buty-pomocy!!!

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 15:42

Tak,dokladnie chodzi o buty syntetyczne...
Co sadziecie o firmie Garmont?
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 16:02

Lolka napisał(a):te buty nie sa z nubuku syntetycznego tylko zwierzecego..wprowadzili w blad potencjalnych klientow!

Mam pytanie: co to jest nubuk syntetyczny?
Wiem, co to jest nubuk.
Wiem, co to jest nubuk zintegrowany, czyli zmielona skóra i z tego metodą dość skomplikowanego klejenia oraz szlifowania wyprodukowane płaty szewskie lub kaletnicze - czyli per saldo i tak skóra zwierzęca.
Ale nubuk syntetyczny...?
Nie spotkałem czegoś takiego.
I dlatego pytam.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez lucyna » 10 sty 2012, o 16:16

Lolka napisał(a):Tak,dokladnie chodzi o buty syntetyczne...
Co sadziecie o firmie Garmont?

Na bezrybiu i rak ryba. Czytam dyskusję nie tylko na tym Forum. Nie masz wyboru. Nie miałam butów tej firmy, słyszałam o niej niejedno. Jedni są zachwyceni, inni wprost przeciwnie. Sądzę, że w tym wypadku wszystko będzie zależało od modelu, tego nie znam. Możesz brać pod uwagę jeszcze samomona, miałam kilka par znacznie przecenionych butów tej "marki", nie polecam. Zresztą coraz więcej sklepów odchodzi od sprzedaży obuwia salomona.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 17:28

Posiadam buty firmy Garmont i jestem z nich bardzo zadowolony.
Kupiłem, bo... musiałem. Padły mi "bez ostrzeżenia" na Gąsienicowej moje ukochane Tecnick'i, więc zlazłem do Zakopanego i w niedzielę z wielkimi przygodami (32 sklepy z butami "przewaliłem"!) kupiłem jedyne, które idealnie pasowały do moich stóp. A, że akurat była ich wyprzedaż, to i za dużo nie zapłaciłem. Do tej pory ich używam i... daj Boże każdemu takie buty! Tyle, że to jest pełna skóra na zewnątrz i wewnątrz - oczywiście zaimpregnowana tłuszczowo, wysoka oblewka - niestety, a bieżnik... vibram z kostką unowocześnioną... trochę. Na Bieszczady też się nadają - sprawdziłem.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 17:50

Zygmunt Skibicki napisał(a):Mam pytanie: co to jest nubuk syntetyczny?
Wiem, co to jest nubuk.
Wiem, co to jest nubuk zintegrowany, czyli zmielona skóra i z tego metodą dość skomplikowanego klejenia oraz szlifowania wyprodukowane płaty szewskie lub kaletnicze - czyli per saldo i tak skóra zwierzęca.
Ale nubuk syntetyczny...?
Nie spotkałem czegoś takiego.
I dlatego pytam.

Chodzi o sztuczna (nie ze zwierzat,tzw.ekologiczna) skore:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 18:00

Lolka napisał(a):Chodzi o sztuczna (nie ze zwierzat,tzw.ekologiczna) skore:)

Głowy to ja za to nie dam, ale o ile wiem, bo sam sprawdziłem (wystarczy podpalić, zgasić i... powąchać dym!) "skóra ekologiczna" to jest właśnie skóra zintegrowana, więc grubo ponad 95 procent zmielonych ścinków skóry zwierzęcej i trochę kleju. Cała tego "ekologiczność" polega na tym, że w ziemi na wysypiskach klej się rozłazi i cała "skóra" rozpada na pył. Nic nikt nie pisze o tym, co pozostaje w ziemi z tego kleju?
Natomiast coś, co kiedyś nazywano skay'em - sztuczne tworzywo "skóropodobne", to bodaj najgorsze co można użyć na buty: nie daje się impregnować, przemaka, pęka, odparza i śmierdzi samo nie mówiąc o tym, co ten smród daje razem z potem? To już lepiej zdecydować się na... trampki prosto z Chin. Jak jest sucho, to da się w tym chodzić... trochę.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 18:13

"Skóra ekologiczna ma być rzekomo wykonywana ze skrawków prawdziwej skóry, które następnie się miele i miesza z farbą. Tymczasem skóra ekologiczna to zwykła derma, normalny skaj, może nieco bardziej uszlachetnione, ale jednak będące sztucznymi materiałami. Handlowcy zaczęli tak nazywać swe wyroby nie ze skóry ze względów marketingowych."
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez browar » 10 sty 2012, o 18:16

Lolka napisał(a):Chodzi o sztuczna (nie ze zwierzat,tzw.ekologiczna) skore:)

Zdecydowanie tzw sztuczna skóra jest wykonana z mielonych resztek "normalnej" skóry,ale żeby była ekologiczna ?? Dżizas,co ci spece od marketingu jeszcze nie wymyślą :shock:
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 18:20

Powiedziałem swoje: moim zdaniem: szkoda nóg na te skaje czy dermy, choćby nowocześnie "uszlachetnione"... Do d..y z takim... "szlachectwem"!
A skóra ekologiczna to nic innego jak zmielona skóra zwierzęca. Różnica użytkowa z normalną skórą jest taka, że to badziewie nie daje się porządnie impregnować.
A Ty zrobisz tak, jak sama zdecydujesz...
Zygmunt Skibicki

Postprzez IraS » 10 sty 2012, o 18:25

browar napisał(a):ale żeby była ekologiczna ?? Dżizas,co ci spece od marketingu jeszcze nie wymyślą :shock:

Ekologiczna jak ekologiczna, ale jeszcze wegetariańska. Lolka jak wnioskuje nie chcesz butów z normalnej skóry bo szkoda ci tych cielaczków, z których obdziera się tą skórę ?
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny