wege buty-pomocy!!!

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: wege buty-pomocy!!!

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 18:32

zwal jak zwal...:) nie nosze butow ze skory naturalnej (ze zwierzat) na codzien i tez takie chce znalezc trekkingowe:) Nie wiem o co tyle szumu...:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 19:13

Lolka napisał(a):nie nosze butow ze skory naturalnej (ze zwierzat) na codzien

Na razie ustaliliśmy, że nie za bardzo za to z bardzo dużym prawdopodobieństwem sama wiesz, co to naprawdę jest skóra ekologiczna? Zatem pewnie na co dzień nosisz buty z mielonej skóry zwierzęcej wcale o tym nie wiedząc. To po pierwsze
Gwoli informacji: z tak zwanych derm, czy skay'ów to się teraz robi prawie wyłącznie tylko najtańsze torebki damskie i paski do spodni oraz drobną galanterię dla nastolatek. I oczywiście chińskie "adidasy" do handlu na bazarach.
Lolka napisał(a):i tez takie chce znalezc trekkingowe:)

Serdecznie odradzamy, bo... szkoda nóg. Wbrew ogólnie przyjętym opiniom, buty do turystyki pieszej są o wiele ważniejsze dla zdrowia stóp niż te "po mieście". To po drugie.
Lolka napisał(a):Nie wiem o co tyle szumu...:)

Żadnego "szumu" nie ma. Chcemy Cię jedynie uratować przed z gruntu nierozsądnym posunięciem, bo jak znam życie, wielu z nas już się na tym nieźle poodparzało - ja na pewno. To po trzecie.
A wszystko to po to jedynie, byśmy nie musieli Ci za jakiś czas napisać:
Jak nie uważałaś, jak robiłaś, to teraz rób, jak uważasz.
Powodzenia życzę!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez lucyna » 10 sty 2012, o 19:30

Lolka napisał(a):zwal jak zwal...:) nie nosze butow ze skory naturalnej (ze zwierzat) na codzien i tez takie chce znalezc trekkingowe:) Nie wiem o co tyle szumu...:)

Dla szumu :mrgreen:
Ponoć millet wypuścił tego rodzaju buty, ze skintec -u, nie wiem czy w Polsce są do zdobycia. Uwielbiam tę markę, miałam plecak i ciuchy, jakość znakomita, wzornictwo rewelacyjne ale cena przeważnie powalająca.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 19:44

Zygmunt Skibicki napisał(a):Na razie ustaliliśmy, że nie za bardzo za to z bardzo dużym prawdopodobieństwem sama wiesz, co to naprawdę jest skóra ekologiczna? Zatem pewnie na co dzień nosisz buty z mielonej skóry zwierzęcej wcale o tym nie wiedząc.

To Ty ustaliles...:)ja wiem co nosze:)

Zygmunt Skibicki napisał(a):Powodzenia życzę!

napewno sie przyda:) dzieki za rady:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez hadamlicz1 » 10 sty 2012, o 19:53

Przepraszam z góry za dygresję. Buty,papier,torby,odzież itp.,itd., nie mogą być EKOLOGICZNE .
Mogą być tylko mniej lub bardziej szkodliwe dla środowiska itp.
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Lolka » 11 sty 2012, o 11:21

Nie ja nazwe wymyslilam:) tylko napisalam jak na taki material potocznie sie mowi:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 11 sty 2012, o 11:32

a nie mozesz trochę odpuścić w kwestii tych butów? wszak jeść ich nie będziesz , a dla zdrowia własnych nóg miałoby to dobre skutki
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 11 sty 2012, o 13:07

Lidka a skąd wiesz jak takie buty wyglądają? Jak w nich chodzi się?
Te milleta jednak to spreparowana w "kosmicznych technologiach" skóra, są na bazie najlepszej jakościowo skóry. Mogę sobie o nich tylko pomarzyć. Opinię mają rewelacyjną, cena zwala z nóg.
Są górskie papucie, bardzo fajne szyte z windstoppera lub z softshell -u, wzmocnionego. Jakbym miała nadwyżkę gotówki to kupiłabym sobie takie papcie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 11 sty 2012, o 16:35

A można prosić o jakiś link do tych super, prima, ekstra, hiper, cosmic... Milletów?
Bo bym sprawdził, co tak skutecznie zwala z nóg: cena, jakość czy... bajer opisu?
Millet nie jest kiepską firmą, ale żeby akurat w butach górskich wspiął się na światowe szczyty... trudno w to uwierzyć.
Może fakty będą przekonywujące...
Się zobaczy, to się będzie... wiedziało.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Lolka » 11 sty 2012, o 19:06

lidkru napisał(a):a nie mozesz trochę odpuścić w kwestii tych butów? wszak jeść ich nie będziesz , a dla zdrowia własnych nóg miałoby to dobre skutki

Wiem,ze jesc ich nie bede:) ale nie bede dobrze sie czula majac na nogach skore zwierzeca...musze sie jednak gleboko zastanowic nad tym:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny