wege buty-pomocy!!!

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

wege buty-pomocy!!!

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 11:01

Witajcie!!! Od jakiegos czasu szukam w miare porzadnych (do 500zl)damskich butow trekkingowych wegetarianskich,ale nic z tego...nie mam pojecia gdzie moge znalezc takie buty...Moze ktos wie cos na ten temat?
Lolka
Stonka bieszczadzka

Re: wege buty-pomocy!!!

Postprzez lidkru » 10 sty 2012, o 11:22

to buty mogą być wegetariańskie?
zainteresowałaś mnie, i znalazłam coś takiego
http://ulicaekologiczna.pl/zdrowy-styl-zycia/vege-buty-na-zimna-pore/
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 10 sty 2012, o 11:52

Wątpię aby były na rynku tego rodzaju buty. Większość butów trekingowych za kostkę z cordury ma wstawki ze skóry. Też mnie temat zainteresował, pogadałam na facebooku ze sprzedawcami. Polar sport nie ma tego rodzaju butów, możesz meilem skontaktować się ze sklepem 8a, poszukają. Ja chyba miałam tego rodzaju badziewiaste buty salomona, jedne z najgorszych jakie zakładałam na nogi, bardzo szybko się zniszczyły. W grę wchodzi jeszcze skaj, czasami można z tego syfu kupić buty, kosztują niewiele ale nie spotkałam się z górskimi.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 11:56

No wlasnie zalezy mi na dobrych butach,zeby szybko sie nie niszczyly...no coz dzieki za pomoc:)
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 10 sty 2012, o 12:07

A jak się zniszczą to zamierzasz je zjeść ? Dlatego mają być wegetariańskie ?
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 10 sty 2012, o 12:11

Lolka napisał(a):No wlasnie zalezy mi na dobrych butach,zeby szybko sie nie niszczyly...no coz dzieki za pomoc:)

W swojej karierze górskiej miałam bardzo wiele butów. Właśnie przypomniałam sobie o lafumie, od nitki do kłębka, znalazłam http://e-pamir.pl/0,2899,lafuma-buty-ar ... afuma.html" target="_blank To syntetyczny nubuk, chyba spełnią Twoje wymagania. Nie wspominam butów lafumy aż tak źle jak salomona. Jedyny mankament to smród towarzyszący zdejmowaniu butów, stopa w nich pociła mi się nieźle. Takie buty miałam z 5-6 lat temu, może coś zmieniło się. Na pewno były wygodne, słabo przemakające ale tego zapaszku nie zapomnę.
Ostatnio edytowano 10 sty 2012, o 12:19 przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 10 sty 2012, o 12:15

IraS napisał(a):A jak się zniszczą to zamierzasz je zjeść ? Dlatego mają być wegetariańskie ?

Tak apropos:
http://www.youtube.com/watch?v=mtZTIwSIuGw
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 10 sty 2012, o 13:26

Jak miło sobie przypomnieć Kultowy film. I jakiez to pouczające. Chyba też zaczne chodzić w takich ekologicznych bucikach. swoja droga pojawił sie tutaj taki podwątek kulinarny... sztuka czystej krwi. A smrodek butów ekologicznych poznalem również. Cos pięknego. i nawet sobie nie zdawałem sprawy że to dzięki ekologii. i wegetarianizmowi. ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Lolka » 10 sty 2012, o 13:36

lucyna napisał(a):W swojej karierze górskiej miałam bardzo wiele butów. Właśnie przypomniałam sobie o lafumie, od nitki do kłębka, znalazłam http://e-pamir.pl/0,2899,lafuma-buty-ar ... afuma.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank To syntetyczny nubuk, chyba spełnią Twoje wymagania. Nie wspominam butów lafumy aż tak źle jak salomona. Jedyny mankament to smród towarzyszący zdejmowaniu butów, stopa w nich pociła mi się nieźle. Takie buty miałam z 5-6 lat temu, może coś zmieniło się. Na pewno były wygodne, słabo przemakające ale tego zapaszku nie zapomnę.

Niestety te buty nie sa z nubuku syntetycznego tylko zwierzecego..wprowadzili w blad potencjalnych klientow!
Lolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 sty 2012, o 15:24

Jeśli dobrze zrozumiałem intencje założycielki wątku, to chodzi o buty trekkingowe wykonane z całkowitym pominięciem skóry.
Mam rację?
Jeśli tak, to tego typu buty trekkingowe o w miarę porządnej jakości produkuje się wyłącznie do trekkingu pustynnego, a zupełnie inne też "szmaciaki" do szwendania się po... tropikalnych bagnach.
Górskich tego rodzaju butów o jakości wartej zachodu nigdy nie spotkałem, co wcale nie musi oznaczać, że takich nie ma.
Może wystarczy odpuścić tylko nieco, a może trzeba "poluzować" więcej w rozumieniu pojęcia "dobrej jakości"...
Tak czy inaczej: takie buty o sporej trwałości już "na czuja" muszą kosztować krocie...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Następna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny