wesele + nocleg

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

wesele + nocleg

Postprzez plazer » 19 wrz 2012, o 21:08

Witam wszystkich Bywalców (forum i Bieszczadów).
Podczytuję sobie to forum od dość dawna i zawsze znajdowałem tu potrzebne (i rzetelne) informacje.
Tym razem ich nie znalazłem i chciałbym Was prosić o pomoc - problem jest następujący:
w przyszłym roku planujemy ślub i obiad weselny w Bieszczadach i co się z tym wiąże - potrzebujemy gdzieś nakarmić i przenocować na dwie noce naszych gości (max. 40 osób).
Uroczystość odbędzie się w Łopience, więc najwygodniej by było gdzieś w pobliżu. Zabieranie gości na obiad (i oczywiście nocleg) w odległości większej niż ~25 km od cerkwii traktujemy raczej jako ostateczność. Priorytetem dla nas jest restauracja/karczma/zajazd, bo nocleg powinno się w pobliżu jakoś zawsze zorganizować. Niemniej jednak chcielibyśmy, by w miarę możliwości nocleg i obiad zapewniło jedno miejsce. Polecicie jakieś sprawdzone lokale (na taką liczbę osób)?
plazer
Stonka bieszczadzka

Re: wesele + nocleg

Postprzez skazaniec » 20 wrz 2012, o 08:37

polecić nie polecę:( ale miałem podobne marzenia trzymam kciuki za realizację:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 22 wrz 2012, o 12:54

plazer napisał(a):Witam wszystkich Bywalców (forum i Bieszczadów).
Podczytuję sobie to forum od dość dawna i zawsze znajdowałem tu potrzebne (i rzetelne) informacje.
Tym razem ich nie znalazłem i chciałbym Was prosić o pomoc - problem jest następujący:
w przyszłym roku planujemy ślub i obiad weselny w Bieszczadach i co się z tym wiąże - potrzebujemy gdzieś nakarmić i przenocować na dwie noce naszych gości (max. 40 osób).
Uroczystość odbędzie się w Łopience, więc najwygodniej by było gdzieś w pobliżu. Zabieranie gości na obiad (i oczywiście nocleg) w odległości większej niż ~25 km od cerkwii traktujemy raczej jako ostateczność. Priorytetem dla nas jest restauracja/karczma/zajazd, bo nocleg powinno się w pobliżu jakoś zawsze zorganizować. Niemniej jednak chcielibyśmy, by w miarę możliwości nocleg i obiad zapewniło jedno miejsce. Polecicie jakieś sprawdzone lokale (na taką liczbę osób)?

Miejmy nadzieję że relację z tej podniosłej uroczystości zobaczymy na forum... ;)
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez włóczykij » 25 wrz 2012, o 07:54

Przede wszystkim trzymam kciuki ,aby wasz wymarzony ślub i wesele było takie jak chcecie.Nie piszesz jakiego standardu oczekujecie od noclegu. Tu masz nr tel. 504 962 452 do noclegów z możliwością wyżywienia,może ci spasuje.Myślę ,że w razie czego tam już Cię nakierują na jakąś fajną karczmę(jeśli będzie trzeba)-bo znają tamtejszą okolicę od zawsze.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Rina » 13 lis 2012, o 11:37

Wesele w górach - to chyba marzenie każdej panny młodej :)

Też mamy z narzeczonym takie plany, choć chyba w tym przypadku zdradzimy moje ukochane Bieszczady na korzyść Karpacza. Bliżej naszego rodzinnego Wrocławia po prostu.

Co do pytania - jeśli ślub jest w przyszłym roku, to może być już za późno, żeby znaleźć coś naprawdę fajnego...
Rina

Postprzez plazer » 15 lis 2012, o 00:37

Rina napisał(a):Co do pytania - jeśli ślub jest w przyszłym roku, to może być już za późno, żeby znaleźć coś naprawdę fajnego...

"Powoli" dopinamy wszystkie sprawy związane z uroczystością, miejsce na obiad i ognisko znaleźliśmy podczas jesiennego pobytu (i zaklepaliśmy oczywiście).

Póki co, trudności napotkałem ze strony, z której się ich absolutnie nie spodziewałem, a mianowicie ze strony księdza "zawiadującego" Łopienką. Telefonicznie uzyskałem informację, iż - oględnie mówiąc - preferowana byłaby jednak świątynia w Polańczyku. Zobaczymy - będziemy w grudniu w Bieszczadach, to postaramy się o osobistą rozmowę.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi (lepiej późno niż... :lol: ), a jak dożyję, to oczywiście po wszystkim skrobnę małą relację dla potomnych.
plazer
Stonka bieszczadzka

Postprzez plazer » 19 maja 2013, o 20:30

Pamiętam, jak sam poszukiwałem wszelkich wskazówek jak zorganizować ślub w Bieszczadach, więc w skrócie napiszę jak to zakończyło się u nas (a w zasadzie zaczęło) - może komuś się to kiedyś przyda...
Nasz ślub miał miejsce 4 maja w kościele w Cisnej. Z pomysłu Łopienki ostatecznie się wycofaliśmy - jej sytuacja jest obecnie nieco zbyt "skomplikowana"... Ksiądz J. z Cisnej był życzliwy i pomocny, więc nie ma tego złego... :) Jako gratis w momencie założenia przez nas obrączek zawyły w Cisnej syreny ;)
Gości, aby pokazać im co nieco i by mieli czas się zintegrować zaprosiliśmy już parę dni wcześniej. Właśnie z tego powodu wybraliśmy weekend majowy, aby wszyscy mogli pozwolić sobie na tyle dni wolnego. Rodzina spała w Karczmie Brzeziniak a znajomi w Trollu.
Obiad weselny miał pierwotnie być w Karczmie, ostatecznie jednak został przeniesiony do sąsiedniego Siedliska Brzeziniak (bardzo ładne, kameralne miejsce), a potem na tyłach Karczmy i Siedliska odbyło się ognisko. Jest tam specjalnie przygotowane do tego miejsce z zadaszeniem, ławami, stołami i paleniskiem - kapitalne miejsce.
Cieszymy się, że nie zabrakło nam determinacji, by doprowadzić nasz "ślubny plan" do realizacji. Bieszczady spodobały się niemalże wszystkim gościom - staraliśmy się pokazać im kilka różnych odsłon: była Wetlińska, spacer do cerkwi w Krywem, kaskady w Chmielu, Solina, Łopienka i pewnie coś tam jeszcze. Chcieliśmy zabrać jeszcze dwie osoby na wschód słońca na bukowym b., ale ulewny deszcz zmusił nas do odwrotu. My to odbiliśmy sobie późniejszą sesją zdjęciową na bukowym.
Całość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, mnóstwo życzliwych osób po drodze do celu, nawet pogoda nam sprzyjała.
Jeżeli więc ktoś ma podobne marzenie, ale odsuwa je od siebie jako nierealne - nie zniechęcajcie się.
plazer
Stonka bieszczadzka

Postprzez gora » 13 wrz 2013, o 17:51

Mamy z narzeczonym podobne dylematy...kochamy Bieszczady i nie wuobrazamy sobie innego miejsca...tylko gdzie pomiescic te ponad 100 osób???myslicie ze to realne? dodam, że zależy nam na samych górach, nie Polańczyku czy Sanoku... :cry: martwie sie
gora
Stonka bieszczadzka

Postprzez wojtek77 » 21 wrz 2013, o 18:50

gora napisał(a):Mamy z narzeczonym podobne dylematy...kochamy Bieszczady i nie wuobrazamy sobie innego miejsca...tylko gdzie pomiescic te ponad 100 osób???myslicie ze to realne? dodam, że zależy nam na samych górach, nie Polańczyku czy Sanoku... :cry: martwie sie

proponuję jechać i popytać na miejscu:)
wojtek77
Stonka bieszczadzka

Postprzez katasha1 » 3 paź 2013, o 19:55

Gdy tylko znajdziecie cos fajnego, podzielcie sie informacja. My w dalszym ciagu nie wiemy Bieszczady czy Mazury.
katasha1
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Noclegi