Wetlina czy Ustrzyki Górne ?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wetlina czy Ustrzyki Górne ?

Postprzez Staszek » 17 cze 2013, o 15:34

Witam!
Rozpoczęłem przygotowania do pierwszego w moim życiu wyjazdu w Bieszczady. Nigdy tam nie byłem a z roku na rok coraz bardziej mnie tam " ciągnie".
Jestem z woj. Dolnośląskiego i mam "dość " daleko w te góry no i chcę się jaknajlepiej przygotować żeby póżniej nie zmarnować żadnego dnia w Bieszczadach
i np. nie zabłądzić, zdążyć na czas do miejsca noclegowego, nie spóżnić się na ostatni PKS itp.

Wiem że na forum jest wiele różnych tematów, może jest i podobny do mojego ale mam kilka ważnych pytań i jeżeli Ktoś może mi coś odpowiedzieć, doradzić
podpowiedzieć to będę Bardzo Wdzięczny :)

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy mam zamieszkać w Wetlinie czy w Ustrzykach G.
- zależy mi na tym ażeby; mieć niedaleko do PKS-u lub Busa, blisko do szlaków( tych ważniejszych)
-żeby móc zrobić kilka takich 1- dniowych wycieczek górskich( na te połoniny, na Tarnicę i gdzieś jeszcze) ale żeby spokojnie zdażyć na przystanek na busa
który zawiezie do miejsca noclegu
-interesują mnie piękne widoki; jakie trasy proponujecie?

Mam super połączenie z Wrocławia do Ustrzyk G. bezpośrednio autobusem z 12 godz. na rano jestem w Ustrzykach G. I co dalej :|
-bo jak wybiorę Wetlinę to muszę z tych Ustrzyk czekać na autobus zeby do Wetliny jeszcze dojechać a niewiem jak długo trzeba na taki autobus czekać?
I jeszcze jedno,w której z tych miejscowości zamieszkać żeby w ciągu 1 dnia załatwić taką sprawę jak; kolejka wąskotorowa- przejazd całą trasą
a w inny dzień zaliczyć Solinę i okolicę i czy wogóle tak się da!
Wybieram się w 1 połowie sierpnia.

Pozdrawiam
Staszek
Stonka bieszczadzka

Re: Wetlina czy Ustrzyki Górne ?

Postprzez krzyś » 17 cze 2013, o 17:43

Jakie miejsce wybierzesz - to zależy od Twoich preferencji.
Ustrzyki G. to spokojna wieś, mało zabudowań, w sezonie dużo turystów. Blisko stąd do szlaków w Wysokie Bieszczady (Tarnica, Połonina Caryńska, Rawki).
Wetlina to raczej wczasowisko (tak bym to nazwał), dużo pensjonatów, knajp, i ludzi... Stąd również blisko do atrakcyjnych szlaków (Połonina Wetl., Dział).
W sezonie nie będziesz miał problemów z poruszaniem się busami, a i o stopa łatwo.
Moja rada: jeśli jedziesz na dłuższy pobyt w Bieszczady, proponuję spędzić np. trzy dni w U.G., trzy w Wetlinie, czy coś w tym rodzaju.
Osobiście wolę miejsca bardziej ustronne: Nasiczne, Przysłup, Strzębowiska, nie mówiąc o Łupkowie.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez łazik » 17 cze 2013, o 18:15

W okresie wakacyjnym problemów komunikacyjnych nie ma.Jest dużo busów,PKS też jeżdzi często,a i na podwózke można liczyć.Autobus,którym byś jechał z Wrocka jedzie przez Wetlinę do UG.Jeśli chodzi o miejsce pobytu to raczej mniejsze miejscowości takie jak UG,Sękowiec,Dwernik,Nasiczne jeśli chodzi ci o Połoniny,Tarnicę ,Dział,Rawki,Bukowe Berdo itd.Zerknij na tej stronie są opisy kwater w tych miejscowosciach na pewno wybierzesz coś dla siebie i nie będziesz żałował.
Co do szlaków:nie ma w Biesach takich tras,z których by nie było pięknych widoków.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 17 cze 2013, o 22:54

Tylko Wetlina,przynajmniej coś się jeszcze dzieje w tematach poza górskich... ,w U.G mgła konie dusi..
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez creamcheese » 18 cze 2013, o 06:51

Tylko UG!! W Wetlinie jak na monciaku w Sopocie.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi