węzeł szlaków

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

węzeł szlaków

Postprzez nnn » 19 sty 2012, o 18:36

witam. i od razu mam prosbe.od 16-28 kwietnia planuje urlop w bieszczadach.nie jestem zmotoryzowana i z trojmiasta lece samoltem do rzeszowa<w promocji cena rowna biletowi kolejowemu> a nastepnie pks w głab bieszczad.nie wiem tylko do jakiej miejscowosci warto by sie udac.chcialabym miec jedno miejsce noclegowe i do niego wracac.czy mozecie mi polecic jakas miejscowosc z ktorej łatwo byloby dostac sie na szlaki górskie bez posiadania samochodu.myslalam moze o wetlinie czy lesku.nie chcialabym sie nudzic przez te 12 dni a aktywnie spedzic czas i nie byc zmuszona przedzierac sie busami i pksami aby dostac sie na punkt startowy szlaku.pozdrawiam.
nnn
Stonka bieszczadzka

Re: węzeł szlaków

Postprzez lucyna » 19 sty 2012, o 18:40

Lesko odpada, jest z 50 km od Bieszczadów i bieszczadzkich szlaków. Wetlina, Ustrzyki G, Smerek - dwie pierwsze to węzły szlaków, Smerek jest bliziutko Wetliny i mniej gwarny. Najwięcej miejsc noclegowych znajdziesz w Wetlinie, znacznie gorzej jest z tym w Ustrzykach G.
lucyna
Zbanowany

Postprzez krzyś » 19 sty 2012, o 21:04

lucyna napisał(a): znacznie gorzej jest z tym w Ustrzykach G.

... ale w podanym terminie nie powinno być problemów z noclegiem. Osobiście polecam wybór kilku miejsc: np. 3 dni U.G., 3 dni Wetlina, 3 dni Cisna.... lub cos w tym rodzaju.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 20 sty 2012, o 09:57

chyba Wetlina jest najbardziej pasowna ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez nnn » 20 sty 2012, o 19:25

bardzo dziekuje za informacje.chyba rzeczywiscie zdecyduje sie na wetline. gdyby ktos byl tak dobry i polecil mi moze jakies miejsce noclegowe w wetlinie lub ustrzykach czy smerku bede bardzo wdzieczna.pozdrawiam
nnn
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 21 sty 2012, o 06:14

W Smereku masz przetestowane przez Kolegów: Niemczukówkę (nie karmią) i warunki schroniskowe ale jedzenie znakomite, duże porcje w Dolnym Smereku. W tym ostatnim są koncerty miejscowych artystów, naprawdę polecam, szczególnie Łysego.
W Wetlinie straciłam już dawno orientację, noclegów jest multum, powstają ciągle nowe, najtaniej z tego co mi mówiono to jest w Cieniu PRL-u. W ub. roku na niewielkie pieniądze 1 nocleg spałam i sobie chwalę w takim domku kontenerze naprzeciwko przystanku PKS, tam gdzie są domki LP, niedaleko straży granicznej. Nie znam numeru, jest na takiej drewnianej reklamie. Nic więcej nie wiem o właścicielach.
W Ustrzykach G polecam goprówkę (noclegi zamawiasz przez centralę GOPR w Sanoku) i hotelik Biały. W tym ostatnim nie spałam ale non stop słyszę bardzo dobre opinie. Najtaniej jest w domu rekolekcyjnym u Księdza.
W Ustrzykach G jest też pewna pani, która namiętnie nie wywiązuje się z ustaleń i np. podnosi ceny w dniu płacenia. Na różnych forach jest wzmiankowana. Także na tym.
Aha, w Cisnej odkryłam bardzo ciekawą możliwość. Poszukując noclegów w atrakcyjnej cenie dla forumowego Kolegi dziennikarza zadzwoniłam do informacji turystycznej. Nowe miejsca noclegowe, ceny bardzo konkurencyjne (w lutym kilka dni koszt 30 zł/os) są nad informacją turystyczną.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 27 sty 2012, o 10:47

lucyna napisał(a):duże porcje w Dolnym Smereku. W tym ostatnim są koncerty miejscowych artystów, naprawdę polecam, szczególnie Łysego.

Smerek Dolny jest zamknięty do 28 kwietnia.
Piotr_S
Administrator

Postprzez gosik4 » 7 lut 2012, o 16:33

Ja osobiście od kilku lat jeżdżę do Wołkowyi do prywatnego domu agroturystycznego i bardzo sobie chwalę Właściciele zaprzyjazniaja sie z każdym kto u nich nocuje Ceny nie są wygórowane można sie dogadać Nie serwują posiłków ale samemu można coś ugotować I atrakcji wiele Do Soliny niedaleko A i ciekawe szlaki w okolicy fajne W Górzance możliwość jazdy konnej I inne atrakcje
gosik4
Stonka bieszczadzka

spanko w wetlinie...

Postprzez lunka88 » 5 mar 2012, o 20:48

a ja polecam Ci w Wetlinie spanie u Zosi Ślimak-wszystkie dane na stronie albo w google. wypróbowane już wiele razy. bez wyżywienia ale fajne warunki, dogodna lokalizacja i wracać pewnie będziesz. polecam
lunka88
Stonka bieszczadzka

Postprzez dyzman » 21 mar 2012, o 22:56

W październiku nocowałem w hoteliku Białym w Ustrzykach G. Jest OK, tylko łazienki takie sobie.
dyzman
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi