Wino Truskawkowe

Re: Wino Truskawkowe

Postprzez gór mi mało » 18 kwi 2013, o 20:44

lidkru napisał(a):a nie Stasiuk?

Masz rację ! Oczywiście Andrzej Stasiuk.
Pozdrawiam
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez alegorn » 18 kwi 2013, o 20:48

hmm. no może i stasiuk.... ale to i właśnie na jego opowieściach galicyjskich ten film powstał...
artyści i snobizm....
no nie wiem, myślę że większy snobizm znalazłby w innych górach....
trochanowscy, nikifor, kiepura, stasiuk, baksiński, harasymowicz, fredro, pol ... to chyba najbardziej znani artysci z tego regionu... ale czy to snoby?
myślę że u prawdziwych artystów, talent nieraz odbija sie na ich relacjach z otoczeniem... większość wybitnych artystow - ma naprawde pochrzaniony życiorys...
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn

Postprzez gór mi mało » 21 kwi 2013, o 00:41

Pewnie zbyt uogólniłam ale chodziło mi o to,że wielu przedstawicieli tzw. show biznesu snobuje się na Beskid Niski, który został wypromowany przez twórczość A.Stasiuka. To co u niego było fascynacją u innych już niekoniecznie.Po prostu Beskid Niski zrobił się modny w tych kręgach ale dzięki temu region zyskuje szansę na rozwój. Jedni zainspirowali się treścią książek inni atmosferą filmu a jeszcze inni przyjadą bo bywa tam "Jacek" z "Klanu". Dobre i to bo może poprawi się sytuacja mieszkających tam ludzi.
gór mi mało

Postprzez Macko200 » 23 maja 2014, o 07:55

zgadzam się że dzięki temu że jest modny to jest to plus gdyż turystyka się rozwija i można więcej zarobić ;)

http://www.ted.com/profiles/2743887
Macko200
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 23 maja 2014, o 12:46

no toś powiedział.... aleś powiedział... i jak z tego wynika Twoja znajomośc onego filmu i tego co z nim związane.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 17 cze 2014, o 15:00

alegorn napisał(a):hmm. no może i stasiuk.... ale to i właśnie na jego opowieściach galicyjskich ten film powstał...
artyści i snobizm....
no nie wiem, myślę że większy snobizm znalazłby w innych górach....
trochanowscy, nikifor, kiepura, stasiuk, baksiński, harasymowicz, fredro, pol ... to chyba najbardziej znani artysci z tego regionu... ale czy to snoby?
myślę że u prawdziwych artystów, talent nieraz odbija sie na ich relacjach z otoczeniem... większość wybitnych artystow - ma naprawde pochrzaniony życiorys...

tak sobie wróciłem do tego watku i... Beksiński...

a co do artystow z regionu, to zapomniałes o... no.... o tym... no...

nooo....

noooo....

Andrusie Arturze... ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Beskid Niski