Wiosna w rozkwicie !!!

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Wiosna w rozkwicie !!!

Postprzez Stały Bywalec » 1 kwi 2013, o 11:12

Wiosna w rozkwicie !!!

Jak co roku w wielkanocny poniedziałek, tak i dziś tłumy warszawiaków wyległy (po obfitym świątecznym śniadaniu) ze swoich „M-ileś tam” do stołecznych parków na spacer, dziwując się z powodu tegorocznych anomalii pogodowych. Od rana termometr wskazywał bowiem raczej na koniec czerwca niż początek kwietnia. Mimo przesuniętego do przodu czasu, o godz. 6-tej rano było już plus 16 i pół stopnia C.

O godz. 12-tej panowała letnia, śródziemnomorska temperatura. W Parku Szczęśliwickim, tuż przy którym mieszkam, liczni spacerowicze poszukiwali cienia i sami wystawiali się na śmigus dyngus, ubolewając że młodzież już nie tak ochoczo, jak w latach ubiegłych, kultywuje lanoponiedziałkową tradycję.

Nawet staruszkowie okupujący ławki w parku poczuli się w tej letniej aurze o kilkadziesiąt lat młodsi. Jeden z dziadków nie mógł spokojnie czytać „Gazety Polskiej”, gdyż co chwilę przejeżdżały tuż obok niego super zgrabne dziewczyny na wrotkach. Gdy zauważył, że jedna z nich pod spódniczkę mini założyła stringi, aż się zakrztusił, co spowodowało wypadnięcie jego sztucznej szczęki. Gdy się po nią schylił pod ławkę, spadły mu także okulary. Z represji wyratowała go dopiero młoda mama, której kilkuletni brzdąc wkopał gumową piłkę pod ławkę dziadka. Ta mama była też „niczego sobie” - z powodu wysokiej temperatury zdjęła bluzkę i paradowała w samym staniku, nieskrywającym możliwości wykarmienia do syta kolejnego dziecka.

Na jeziorku tymczasem trwały regaty kajakowe podchmielonych młodzieńców popisujących się przed swoimi pannami. Dziewczyny aż piszczały w kajakach, dopingując kajakarzy. Przyglądali się temu policjanci i strażnicy miejscy, marząc, że któryś z kajaków się wreszcie wywróci, a oni będą się mogli ochłodzić w jeziorku z racji podjęcia akcji ratowniczej.
W kompleksie basenów pracownik sprzedawał ostatnie bilety i już w myślach obliczał premię, jaką szef mu przyzna za trafny pomysł uruchomienia kąpieliska już w tegoroczną Wielkanoc.

Tymczasem do dziadka-erotomana dosiadł się jego kumpel, dzieląc się z nim najnowszymi informacjami z TVN24, potwierdzonymi w TV Trwam.

Doszło do pokojowego połączenia obydwu Korei, jako że Kim Dzong Un nawrócił się na chrześcijaństwo (niestety - zielonoświątkowe :evil: ) i zgłosił akces swojego państwa do NATO ew. do SEATO. Jednocześnie wydał stolarzom polecenia wytworzenia okrągłego stołu o wymiarach co do setnych części mm identycznych jak okrągły stół w PRL w latach 1988 i 1989. Wobec braku takowych wymiarów, jedna ze stu północnokoreańskich służ specjalnych otrzymała rozkaz ich zdobycia w akcji wywiadowczej na terenie Polski. W tej chwili północnokoreańscy agenci już są w drodze.

Ku zgrozie i rozczarowaniu obu dyskutujących dziadków, Antoni Macierewicz przyznał (na specjalnie zwołanej konferencji prasowej), że po szczegółowym, ponownym przeanalizowaniu raportów komisji Anodiny i Millera, przyjmuje za słuszną wersję o katastrofie prezydenckiego tupolewa. Jednocześnie publicznie zapowiedział swoje wystąpienie z PIS i wstąpienie do Ruchu Palikota.

Premier Donald Tusk i prezes Jarosław Kaczyński spotkali się na rodzinnym wielkanocnym śniadaniu i podzielili sią jajeczkiem. Następnie zadeklarowali powrót do idei koalicji PO-PIS, niesłusznie zarzuconej z powodu znanej intrygi postkomuny. Na dowód przyjaźni i szczerości intencji prezes Kaczyński zaproponował premierowi Tuskowi wymienienie się żonami, co jednak ten drugi - mający, jak widać zdecydowanie mocniejszą głowę - na razie odrzucił.

Również przy wielkanocnym stole biesiadowali minister Jarosław Gowin i poseł Robert Biedroń. Nie żałowali sobie trunków, kupionych oczywiście za własne zarobione pieniądze. Panowie tak się rozochocili, że aż zawezwali notariusza, aby spisał umowę o zawarciu przez nich związku partnerskiego.

Tymczasem na obu bieszczadzkich forach internetowych trwał jeszcze zimowy marazm, absolutnie nieprzystający do wiosny w jej przedwczesnym rozkwicie.

Admini forum zielonego (Piotr i Iras) zastanawiali się, co by tu kupić Wojtkowi1121 i Bieszczadzkiej Kunie w prezencie ślubnym, a przede wszystkim jak się ubrać i czym dojechać na ten ich ślub organizowany w dniach XII KIMB na podmurówce cerkwi w Beniowej.

Na forum pomarańczowym Piskal i SB niemrawo łapali kandydatów na mecenasów dla pań, które licznie zapragnęły przeprowadzenia konkursów wyłaniających właśnie ich mecenasów. Wobec braku odpowiedniej liczby kandydatur Piskal zaproponował nabór mecenasów spośród mieszkańców Zatwarnicy, Hulskiego i Chmiela. Kwalifikacje wstępne odbędą się jeszcze dziś wieczorem w Zatwarnicy pod tamt. sklepową wiatą.

Sonka podała Lucy do sądu z powodu domniemanej obrazy uczuć osobistych, żywionych przez je obydwie do Stałego Bywalca. Powiedziała mianowicie, że go kocha bardziej niż ona.

Na XII KIMB zapowiedziała swój przyjazd AGNIESZKA, czym spowodowała u Piskala trwający do tej pory paroksyzm strachu zmieszanego z pożądaniem (albo odwrotnie).

Piszący zaś te słowa słusznie zauważył, że tak jak Pole Mokotowskie nie leży na Mokotowie, tak alkohol nie jest dla alkoholików.
:lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: Wiosna w rozkwicie !!!

Postprzez DUCH P » 1 kwi 2013, o 12:50

SB fajną bajeczkę wymyśliłeś.
A tym czasem ja, zamiast świętować, od samiuśkiego rana musiałem chwycić za łopatę i tony śniegu odrzucić. Co by można było z podwórka samochodem wyjechać. Po oczyszczeniu części podwórka okazało się że problem mam z bramą. Za nic nie mogłem jej przesunąć. Okazało się że na rolkach zrobiły się pecyny lodu. Nie chcąc zniszczyć układu jezdnego wykradłem córce suszarkę do włosów i posłużyłem się ją jako odmrażaczem. Następnie zwrócił uwagę stan moich podwórkowych krzaków. Były w opłakanym stanie. Wszystkie wygięte pod ciężarem śniegu wołały ratuj bo giniemy. Rat-niewola wziołem się za otrząsanie z nich tego białego puchu. Gdy już wszystko skończyłem zmęczony, spocony wróciłem do chałupy by zjeść wreszcie śniadanie. Spojrzałem na czasomierz i stwierdziłem że spędziłem na powietrzu całe cztery godziny. Ledwo przygotowałem coś do jedzenia z góry wpada córka i woła "Tata jedziemy do Babci!". Co? Kto? Nie zrozumiałem. "No ja z Mamą" córka na to. A to jedźcie. Nic mi do tego. No i pojechali. Spokojnie wreszcie mogłem skończyć jeść. Po śniadaniu wypiłem kawę i usiadłem za komputerem. Czytam i się zastanawiam co ten Bywalec znowu wymyślił.
No tak dziś 1 kwietnia - Prima - Aprilis.
Patrzę przez okno, śnieg znowu sypie. Z dachu schodzą lawiny, a że, blaszany to słychać dość głośno. Kundel zwinięty w kłębek se śpi na kanapie. A ja się zastanawiam czy natura z nas nie zakpiła.
Czterdziesty piąty rok plączę się po tym świecie, ale takiego opadu śniegu w Wielkanoc nie pamiętam. W ogóle nie pamiętam śnieżnych Świąt Wielkanocnych.
Tak więc piękna zima tej wiosny!!
DUCH P
Stonka bieszczadzka

Postprzez Stały Bywalec » 2 kwi 2013, o 17:46

Jak się już wszyscy (mam taką nadzieję) czytelnicy mojego postu z dnia wczorajszego zorientowali, nie było w nim - z racji primaaprilisowej daty - ani krzty prawdy.

Nawet ostatnie zdanie nie było do końca prawdziwe, albowiem:
- Pole Mokotowskie jest usytuowane aż w 3 dzielnicach Warszawy: 71% jego obszaru znajduje się na Ochocie, ale pozostałe 29% przypada jednak na Mokotów (!) i Śródmieście,
- alkohol czasem pomaga także alkoholikom, o czym przekonałem się naocznie wieczorem 1-go dnia Świąt, gdy ujrzałem kolegę w autentycznym delirium (!) i tylko solidna porcja wódki uwolniła go od dalszej „trzęsionki”.
:D
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Fanta » 12 kwi 2013, o 16:00

DUCH P napisał(a):SB fajną bajeczkę wymyśliłeś.
A tym czasem ja, zamiast świętować, od samiuśkiego rana musiałem chwycić za łopatę i tony śniegu odrzucić.,,

kurcze, jakbym siebie czytała:) u mnie Wielkanocnie dokładnie taka sama pogodzianka była. fe
Fanta
Stonka bieszczadzka

Postprzez chatka_puchatka » 12 maja 2013, o 08:19

U mnie dziś szaro za oknem :(
chatka_puchatka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Fanta » 26 cze 2013, o 10:06

trzeci dzień z rzedu u mnie leje.... massakra
Fanta
Stonka bieszczadzka

Postprzez Gosiks » 22 sie 2013, o 11:47

U mnie też za oknem dziś straszna szarówka. Dziwne to lato.. Już prawie tydzień tak jest..
Gosiks
Stonka bieszczadzka

Postprzez Bynek » 5 wrz 2013, o 17:25

Niestety.. Teraz trzeba przygotować się na ponurą jesień :/
Bynek
Stonka bieszczadzka

Postprzez vamosa » 26 wrz 2013, o 23:35

Niekoniecznie ponurą. Jesień też ma swoje złote uroki :)
vamosa
Stonka bieszczadzka

Postprzez xcmv10 » 30 wrz 2013, o 14:33

Jesień jak dla mnie jest bardzo piękna
xcmv10
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Offtop