Wyciąg na Jasło - Ankieta

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Czy chcesz by powstał wyciąg na Jasło ?

tak
21
41%
nie
27
53%
nie mam zdania
3
6%

Liczba głosów : 51

Re: Wyciąg na Jasło - Ankieta

Postprzez dre36 » 15 gru 2009, o 00:11

Oczywiste jest ze kazda tego typu inwestycja ma swoje plusy i minusy. W tym konkretnym wypadku minusem jest:
    - koniecznosc wyciecia chyba 8 ha lasu (ale biorac pod uwage ze w tym miejscu wg naukowcow z Polskiej Akademii Nauk nie ma nic przyrodniczo nadzwyczajnego oraz to ze te 8 ha to niecale 0,1% powierzchni lasow w Bieszczadach Wysokich to raczej nie ma wiekszego znaczenia, bo znacznie wiecej wycina sie co roku w ramach planowych prac w okolicznych lasach)
    - pewne wizualne zniszczenie krajobrazu
    - ryzyko ze beda tacy ktorzy przestana przyjezdzac w Bieszczady z powodu tego zniszczonego krajobrazu, ale nie oszukujmy sie - to beda pojedyncze osoby

Wiecej minusow chyba nie ma.

A plusy:
    - jest wiele osob ktore jezdza regularnie latem w Bieszczady Wysokie zeby polazic, a zima jezdza gdzies na narty; niejeden z nich przyjechalby tu rowniez zima gdyby byl w tej okolicy choc jeden przyzwoity stok (oczywiscie to nie beda tlumy i Alp chwalic Boga sie nie zrobi, ale gdyby zima pojawilo sie z tego powodu chocby 500 osob tygodniowo wiecej to juz by bylo niezle)
    - to co ktos pisal wyzej - zrobienie calorocznego wyciagu odciazyloby nieco najpopularniejsze szlaki (w tym roku tylko na Wetlinska weszlo 70 tys osob)
    - oprocz korzysci dla osob wynajmujacych pokoje korzysc finansowa odnioslyby osoby zatrudnione przy wyciagu (sprzedaz karnetow, jakis mechanik, wypozyczalnia sprzetu, knajpa, parkingowi itd itd)
    - kolejne korzysci odnioslaby gmina (podatki zwiazane bezposrednio z wyciagiem ale rowniez wieksze wplywy z oplaty klimatycznej) i skarb panstwa ;)
    - konieczne byloby wybudowanie przynajmniej jednej oczyszczalni sciekow - czyli korzysc dla srodowiska w promieniu kilkunastu lub nawet kilkudziesieciu kilometrow

Nie chodzi o to zeby budowac w Bieszczadach kilkanascie wyciagow.
Nie chodzi o to zeby robic z tego miejsca kolejne Zakopane.
Ale z JEDNEGO przyzwoitego wyciagu byloby raczej wiecej korzysci niz minusow.

A na koniec - artykul z linku z pierwszego postu ma chyba niewiele wspolnego z rzeczywistoscia, bo problem z wymiana gruntow jest dosyc powazny i to nie dlatego ze lasy z gmina nie chca sie zamienic... :roll:
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez ebik » 18 gru 2009, o 11:49

eldoopa napisał(a):Nie ma więc sensu budować chyba zjazdu dla 5-10 osób dziennie na tak fajnej górze!

Witam,
myślę, że przyjechałoby sporo ludzi i to na tygodniowe okresy. Na Lawortę czy Gromadzyń to raczej na dłużej się nie przyjeżdża (nawet z Rzeszowa nie bardzo się chce jechać tam i z powrotem jednego dnia ... to już lepiej do Krynicy czy Białki). Na Podkarpaciu nie ma chyba dobrego miejsca na dłuższy "narciarski" pobyt zimowy. Jasło długo trzyma śnieg (jeśli spadł ...ale jakoś za oknem nie widzę ocieplenia klimatu) .

Temat wyciagu pojawia się od wielu lat - nie wiem jednak czy są szanse aby powstał (choć myślę, że przeciwnicy są w mniejszości ...nawet na tym forum).
"Stare" kraje EU zrobiły sobie infrastrukturę a potem ustanowiły N2K. W Polsce Natura 2000 wydaje się być czasem wykorzystywana jako sposób na biznes dla wielu osób i organizacji (raczej nie non-profit) ale to już inny temat...

Ebik.
ebik
Stonka bieszczadzka

Postprzez eldoopa » 18 gru 2009, o 16:29

Ebik, przeczytaj mój post ze zrozumieniem a doczytasz o jakie 5-10 osób mi chodzi...
eldoopa
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez ebik » 19 gru 2009, o 12:21

Czy naprawdę takim wielkim zagrożeniem dla przyrody jest coś takiego (przykład z Przemyśla):

http://www.webcamera.pl/przemysl.php?hd=7
http://www.webcamera.pl/przemysl.php?hd=6

Dlaczego quasi-obrońcy przyrody nie protestują przeciwko słupom energetycznym tudzież nadajnikom telefonii komórkowej? Dlaczego nie protestują przeciwko brakowi kanalizacji? Dlaczego nie protestują przeciwko quadom czy samochodom terenowym rozjeżdżającym Jasło? Pewnie łatwiej jest siedzieć prze komputerem i bić pianę gdy temat jest medialny i można blokować postępowanie administracyjne grzejąc tyłek w ciepłym biurze czerpiąc dotacje z pieniędzy podatników na piękne broszury i periodyki.

Ja bardzo chciałbym móc skorzystać zimą z dobrego stoku w Bieszczadach Wysokich.
Z pewnością spróbowałbym również biegówek, kuligu etc.

Bzdurą jest twierdzenie, że nie ma bazy na poziomie - a np.: (Moderatorze nie mam z nimi żadnych związków) Willa Krywe, Sosnowy Dwór, Chata Balina, Osada Magury czy Modryna (żeby tylko wspomnieć te w okolicy Przysłupia) ?

Czemuż wy obrońcy przyrody nie pozwolicie ludziom odpocząć zimą w Bieszczadach?
Jak powstanie wyciąg to drogi będą dobrze odśnieżone więc może i wy skorzystacie (jeśli w ogóle przyjeżdżacie zimą w Bieszczady - ja czasami przyjeżdżam).

Mam nadzieję, że ruszy procedura w sprawie wyciągu - jeśli będą protesty to przyjadę popierać mieszkańców Gminy.

Ebik.
ebik
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 19 gru 2009, o 12:27

ebik napisał(a):Dlaczego quasi-obrońcy przyrody nie protestują przeciwko słupom energetycznym tudzież nadajnikom telefonii komórkowej?

Ja bym jeszcze do tego dorzucił rosnące jak grzyby po deszczu nowe budynki, architekturą pasujące do Bieszczadów jak pięść do oka i w dodatku w oczojebliwych kolorach jak różowe, żółte itp.
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 21 gru 2009, o 09:47

IraS napisał(a):
ebik napisał(a):Dlaczego quasi-obrońcy przyrody nie protestują przeciwko słupom energetycznym tudzież nadajnikom telefonii komórkowej?

Ja bym jeszcze do tego dorzucił rosnące jak grzyby po deszczu nowe budynki, architekturą pasujące do Bieszczadów jak pięść do oka i w dodatku w oczojebliwych kolorach jak różowe, żółte itp.

Nie jestem ekologiem, ale z tego co się orientuję to nie do ekologów należą działania w tym zakresie. Jeśli Wam się nie podoba obecna zabudowa to można to zgłaszać np. do Urzędu Gminy, do właściwego działu i być może Gmina weźmie to pod uwagę na przyszłość (koń by się uśmiał) :D

To że np. Wetlina jest architektonicznie najbardziej ohydną wsią w Bieszczadach to wynik tumiwisizmu uprawianego przez kolejne kadencje, przez władze Gminy. W regionach gdzie wizerunek, pewne tradycje, regionalizm są ważne dla mieszkańców za takie coś osoby odpowiedzialne dawno wyleciałyby na mordę. Teoretycznie bo tam sobie na taki syf nie pozwolą.
I to jest akurat nomen-omen argument przeciw budowie wyciągu. Mnie osobiście bardzo dziwi upraszczanie tematu do:
dre36 napisał(a):Oczywiste jest ze kazda tego typu inwestycja ma swoje plusy i minusy. W tym konkretnym wypadku minusem jest:
[list]- koniecznosc wyciecia chyba 8 ha lasu (ale biorac pod uwage ze w tym miejscu wg naukowcow z Polskiej Akademii Nauk nie ma nic przyrodniczo nadzwyczajnego oraz to ze te 8 ha to niecale 0,1% powierzchni lasow w Bieszczadach Wysokich to raczej nie ma wiekszego znaczenia, bo znacznie wiecej wycina sie co roku w ramach planowych prac w okolicznych lasach)

Wygląda jakby miął powstać wyciąg i nic się poza tym nie zmieni. Dlaczego nikt nie pisze jak bardzo zmieni się z powodu wyciągu cała okolica? To się nie liczy, tak? I właśnie szczególnie w dobie owego "tumiwisizmu". Można sobie łatwo wyobrazić co będzie dalej. Od lat mamy do czynienia z tzw. produkcją miejscowych - bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Kupują, budują, płaczą jak to ciężko było w tej dziczy coś zrobić (bo zapakowano ich na ciężarówki i tu zesłano na siłę, nie wiedzieli gdzie jadą i jak będzie) a po ukończeniu biorą się za rozpieprzanie okolicy, bo teraz są już u siebie - importując tu architekturę wsi warszawskiej i innych nadętych regionów wraz ze zwyczajami i zachowaniami. Jakby Bieszczadom było potrzebne kolejne okradanie ich z własnej tożsamości. Obawiam się że większość tych "miejscowych" nigdy nie będzie tam u siebie. Zatem piszcząc o wyciągu spróbujcie sobie wyobrazić ile jeszcze takiego badziewia w całej okolicy powstanie i jak to będzie wyglądać.

Po drugie.
ebik napisał(a):Ja bardzo chciałbym móc skorzystać zimą z dobrego stoku w Bieszczadach Wysokich. Z pewnością spróbowałbym również biegówek, kuligu etc.

Ja bardzo chciałbym wyjeżdżać samochodem na Wetlińską, bo mi się nie chce łazić - dlaczego Twoje zachcianki mają być zaspokojone a moje nie?
ebik napisał(a):Czemuż wy obrońcy przyrody nie pozwolicie ludziom odpocząć zimą w Bieszczadach?

Nie jestem jakimś specjalnym obrońcą przyrody, ale wielu takich dawno już dało sobie spokój z odwiedzaniem tych rejonów - właśnie przez tych co tam "odpoczywają" i nie dają innym.
ebik napisał(a):Jak powstanie wyciąg to drogi będą dobrze odśnieżone

Chyba jednak za rzadko bywasz zimą w Bieszczadach.

Nie znam ani w Beskidach, ani w Sudetach, ani nigdzie indziej popularnej pod względem narciarskim miejscowości, gdzie byłby jeden "porządny wyciąg". Dlatego należy raczej sądzić, że chodzi teraz o przeforsowanie jego budowy - jak już ruszy, to "miejscowi" szybko się upomną o jego rozbudowę oraz o kolejne trasy. Każda popularna zimą miejscowość posiada kilkanaście tras (co najmniej) i tyleż samo wyciągów a za granicą po kilkadziesiąt tras i wyciągów w obrębie jednej miejscowości. Wtedy ma to sens i wtedy rozumiem że robi się "stacje narciarską z prawdziwego zdarzenia".

Czy nie lepiej pisać ok, chcemy porządnego wyciągu, ale zdajemy sobie sprawę jak wpłynie na cały rejon, no trudno - takie miejsce jest również w Bieszczadach potrzebne i będzie zapewne dużo chętnych. Zamiast nieustannego pitolenia: nic się nie stanie, nic się nie zniszczy, parę hektarów, biedni mieszkańcy, itd.

A na koniec cytaty ze stron wymienionej wyżej - jak to nazwano - "bazy na poziomie":

"Pensjonat położony jest w jednym z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Rozpościera się stąd bajkowy widok na połoniny i całe Wysokie Bieszczady. Raj na ziemi. Zapierająca dech w piersiach przyroda. Cisza i spokój"...

"..i taki właśnie jest nasz pensjonat i Bieszczady, Bieszczady których urokowi nikt się nie oprze. Urzekną Cię góry, które wraz z porami roku zmieniają kolory od soczystej zieleni łąk, lasów wiosny i lata,
poprzez czerwień wrzosów i bukowych borów jesieni, do czystej śnieżnej bieli zimy. To jedyne takie miejsce na ziemi."...

"Nasz drewniany dom, położony z dala od głównej drogi, zapewni Ci komfort, wypoczynek i wszechogarniającą ciszę. Ranek powita Cię mgłami otulającymi okolicę, śpiewem ptaków i szumem drzew. Jeśli lubisz spacery, malownicze położenie naszego domu, pozwala już po kilku minutach zatopić się w muzykę przyrody i zatracić w jej pięknie."...

"Przez lata miejsce zapomniane, niedoceniane, nieskażone przez człowieka, dziewicze i piękne. Na południowo - wschodnim krańcu Polski czas stanął w miejscu, jak owad zamknięty w bursztynie. Wybierz się z nami w magiczną podróż po uroczyskach, górskich szlakach. Przypomnij sobie, jak piękny może być wschód słońca, jak swobodnie można odetchnąć pełną piersią. Zobaczysz bogactwo, o jakim kiedyś czytałeś w bajkach: malownicze pejzaże Bieszczadzkiego Parku Narodowego, żywe barwy Połonin, widoki pełne majestatu i ciszy, która trwa od wieków."...

No nic, póki są frajerzy, którzy w to wierzą to ok, ale ciekawi mnie co napiszą po budowie wyciągów i ich rozwoju.
Piotr_S
Administrator

Postprzez ebik » 21 gru 2009, o 17:45

Piotr_S napisał(a):Nie jestem ekologiem, ale z tego co się orientuję to nie do ekologów należą działania w tym zakresie. Jeśli Wam się nie podoba obecna zabudowa to można to zgłaszać np. do Urzędu Gminy, do właściwego działu i być może Gmina weźmie to pod uwagę na przyszłość (koń by się uśmiał) :D

Witaj Piotrze,

przeczytaj, proszę, plany zagospodarowania przestrzennego dla kilku obrębów Gminy Cisna - w co najmniej jednym znajdują się takie obostrzenia odnośnie zabudowy / materiałów i koloru elewacji / pokrycia dachów. Niestety nie wszędzie jest plan a jak ktoś budował "na warunkach" to nawet ze studium zagospodarowania nie musiał być zgodny (takie mam prawo).

Piotr_S napisał(a):Wygląda jakby miął powstać wyciąg i nic się poza tym nie zmieni. Dlaczego nikt nie pisze jak bardzo zmieni się z powodu wyciągu cała okolica? To się nie liczy, tak? [...] Zatem piszcząc o wyciągu spróbujcie sobie wyobrazić ile jeszcze takiego badziewia w całej okolicy powstanie i jak to będzie wyglądać.

Jeśli wyciąg postanie to Przysłup zapewne będzie miał plan zagospodarowania przestrzennego. Nie leży też w interesie ani Gminy ani potencjalnych inwestorów budowanie "badziewia". Co do skali inwestycji - popatrz na Puławy w Beskidzie Niskim. Czy tam się stało coś strasznego z okolicą ?

Gdzie Rzym a gdzie Krym Waćpan - przeceniasz chyba skalę inwestycji.

Piotr_S napisał(a):Po drugie.
ebik napisał(a):Ja bardzo chciałbym móc skorzystać zimą z dobrego stoku w Bieszczadach Wysokich. Z pewnością spróbowałbym również biegówek, kuligu etc.

Ja bardzo chciałbym wyjeżdżać samochodem na Wetlińską, bo mi się nie chce łazić - dlaczego Twoje zachcianki mają być zaspokojone a moje nie?

No skoro takiś leniwy to wnioskuję, żeś w pierwszej linii zwolenników wyciągu - coby bez wysiłku z Jasła Połoniny podziwiać :-)

Piotr_S napisał(a):Nie znam ani w Beskidach, ani w Sudetach, ani nigdzie indziej popularnej pod względem narciarskim miejscowości, gdzie byłby jeden "porządny wyciąg". Dlatego należy raczej sądzić, że chodzi teraz o przeforsowanie jego budowy - jak już ruszy, to "miejscowi" szybko się upomną o jego rozbudowę oraz o kolejne trasy.

No i tu mamy chyba inne wyobrażenie. Popatrz na wyciąg na Śnieżnicy - zbiera bardzo dobre opinie - w moim odczuciu coś takiego powinno powstać na Jaśle.

http://www.snieznica.pl/" target="_blank

Piotr_S napisał(a):Czy nie lepiej pisać ok, chcemy porządnego wyciągu, ale zdajemy sobie sprawę jak wpłynie na cały rejon, no trudno - takie miejsce jest również w Bieszczadach potrzebne i będzie zapewne dużo chętnych. Zamiast nieustannego pitolenia: nic się nie stanie, nic się nie zniszczy, parę hektarów, biedni mieszkańcy, itd.

Dlaczego coś takiego jak w Przemyślu, Puławach czy na Śnieżnicy ma wpłynąć na cały rejon ???
Przecież to nie kopalnia z hutą, elektrownią i trzema walcowniami.

Od przeciwników wyciągu z jednej strony słyszę: nikt nie przyjedzie więc po co budować a z drugiej: będzie taki ruch, że cały region to odczuje... litości.

Tośmy sobie podyskutowali ... a "jak naprawdę jest - nikt nie wie ... kornik ryje dziurę w drzewie".

Pozdrawiam,
Ebik
ebik
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 22 gru 2009, o 13:25

ebik napisał(a):w co najmniej jednym znajdują się takie obostrzenia odnośnie zabudowy / materiałów i koloru elewacji / pokrycia dachów. Niestety nie wszędzie jest plan a jak ktoś budował "na warunkach" to nawet ze studium zagospodarowania nie musiał być zgodny (takie mam prawo).
Jeśli wyciąg postanie to Przysłup zapewne będzie miał plan zagospodarowania przestrzennego. Nie leży też w interesie ani Gminy ani potencjalnych inwestorów budowanie "badziewia".

Mnie jako turystę interesuje efekt końcowy - a jaki on jest każdy widzi. Znaczy że nie funkcjonuje to tak jak mogłoby.

ebik napisał(a):No skoro takiś leniwy to wnioskuję, żeś w pierwszej linii zwolenników wyciągu - coby bez wysiłku z Jasła Połoniny podziwiać :-)

Toteż nigdzie nie pisałem że jestem przeciwnikiem.
ebik napisał(a):Gdzie Rzym a gdzie Krym Waćpan - przeceniasz chyba skalę inwestycji.
No i tu mamy chyba inne wyobrażenie. Popatrz na wyciąg na Śnieżnicy - zbiera bardzo dobre opinie - w moim odczuciu coś takiego powinno powstać na Jaśle.
Dlaczego coś takiego jak w Przemyślu, Puławach czy na Śnieżnicy ma wpłynąć na cały rejon ???
Przecież to nie kopalnia z hutą, elektrownią i trzema walcowniami

Inne, dlatego że ciągle czytam, iż wyciąg ma poprawić sytuację właścicieli obiektów noclegowych (i nie tylko) w okolicy, które zimą podobno świecą pustkami. Inwestorzy też nie wywalą 50mln zł na kameralny wyciąg. Trzeba zatem zakładać że celem jest ściągnięcie narciarzy z dalszej okolicy i takich, którzy przyjadą na dłużej. Na pewno przyjadą narciarze z Sanoka, Bukowska, Jasła czy Leska (zabierając przy okazji kawałek chleba Puławom czy Karlikowowi). Rano przyjadą, wieczorem pojadą , część przywiezie kanapki, większość kawę w termosie. To na cholerę tam tacy klienci? Oni mają poprawić te sytuację? No chyba nie.
Puław nie ma co porównywać do tego wyciągu, bo Puławy to ubocze, niewielki stok, itd. - głównie dla miejscowych (w sensie podkarpackich). Ustrzyki Dolne - do sprzedania, zatem widać jak prosperują a stok i trasy całkiem ok. Komańcza - dzierżawca walnął tym po 2 latach (niespełna) i w sumie nie dziwne. Niestety nie wystarczy postawić wyciągu i już wszyscy będą tu przyjeżdżać na 2 tygodniowe wczasy. Zresztą ja tam zawsze powtarzam - Bieszczady to nie góry na narty zjazdowe i każdy nowy wyciąg po okresie pierwszej euforii i tak będzie cienko prządł.
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 28 gru 2009, o 19:31

Piotr_S napisał(a):Ustrzyki Dolne - do sprzedania, zatem widać jak prosperują a stok i trasy całkiem ok. Komańcza - dzierżawca walnął tym po 2 latach (niespełna) i w sumie nie dziwne. Niestety nie wystarczy postawić wyciągu i już wszyscy będą tu przyjeżdżać na 2 tygodniowe wczasy. Zresztą ja tam zawsze powtarzam - Bieszczady to nie góry na narty zjazdowe i każdy nowy wyciąg po okresie pierwszej euforii i tak będzie cienko prządł.

Tu się nie zgodzę, nie ma co porównywać Ustrzyk Dolnych czy Komańczy do północnych stoków Jasła. Tak naprawdę to powyżej linii Jabłonki - Lutowiska zimy są nie wiele bardziej śnieżne niż w Rzeszowie. Jednak poniżej tej linii zima tak łatwo nie odpuszcza do tego jeżeli stok byłby dośnieżany to mogę się założyć, że jeszcze w maju będzie widać auta z nartami na dachu. Aspen to nie będzie ale jeżeli zrobią to z głową to jednak chyba ma to sens. Miejscowym z Podkarpacia nie będzie się chciało pchać aż tak daleko tylko na jeden dzień. A ci co chcą spędzić trochę więcej czasu na stoku i w prawdziwych Bieszczadach mają już bazę noclegową na wysokim poziomie, brakuje tylko czegoś co ich przyciągnie. Często słychać żeby promować w Bieszczadach narty biegowe, rakiety itp i racja ale to niestety nie jest takim magnesem jak porządny wyciąg, ale przy okazji można wtedy właśnie promować inne formy wypoczynku zimowego w Bieszczadach. Już teraz jest kilka punktów gdzie można wypożyczyć rakiety, jak powstaną podobne z biegówkami czy turami to może jak ktoś popróbuje czegoś nowego to i złapie innego bakcyla. Jeżeli krzesło będzie całoroczne to nie grozi też plajta bo jak zima nie obrodzi to odkują się latem. Sezonowy wyciąg jak nie ma przynajmniej 100 dni śnieżnych w sezonie (kiedy działa) jest na minusie.
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 28 gru 2009, o 21:45

IraS napisał(a):Jednak poniżej tej linii zima tak łatwo nie odpuszcza do tego jeżeli stok byłby dośnieżany to mogę się założyć, że jeszcze w maju będzie widać auta z nartami na dachu.
Sezonowy wyciąg jak nie ma przynajmniej 100 dni śnieżnych w sezonie (kiedy działa) jest na minusie.

Owszem, ale sam doskonale wiesz jak wyglądała zima 20 lat temu a jak wygląda teraz. Nie tylko maj, ale i kwiecień a nawet od połowy marca to już wersja bardzo optymistyczna a jak się robi "biznes" plany to się uwzględnia co najmniej średnią.
Śnieg w kwietniu i maju leży tam tylko miejscami, podobnie jest w marcu przy obecnie słabych zimach. Nie trzyma się w dolnej części oraz szczytowej, która jest odkryta i szybko zwiewa. Część z tego co się długo trzyma jest dodatkowo zacieniona drzewami, które wytną. Istotne jest ile się tego śniegu trzyma a nie że w ogóle, bo w starych okopach to i do końca maja tam leży :D
Kwestia dośnieżania jest złudna - bo od marca i tak na ogół nie wchodzi w rachubę (przez ostatnie lata), dlatego że żeby śnieżyć, muszą być ujemne temperatury. Ale zima prędzej czy później wróci, ja tam nie wierze w ten bełkot o ociepleniu globalnym, takie już były i odbywa się to cyklicznie. Nie mniej przyjdzie na to jeszcze poczekać.
100 dni to ujęcie bardzo ogólnikowe, bo oprócz 100 dni musi być jeszcze określona liczba narciarzy, żeby wyciąg wyszedł przynajmniej na zero - 50 narciarzy może jeździć nawet 365 dni w roku i i tak będzie w plecy.

Całoroczny owszem, latem chętni zawsze będą, choć specjalnie na krzesełko mało kto przyjedzie (ale jak przyjedzie to wyjedzie obowiązkowo jak na Czantorie czy inne Skrzyczne), bo oprócz tego Cisna i okolice nadal nie mają nic do zaoferowania a to co mają to sukcesywnie psują - do tego dochodzi fakt że Jasło jako punkt widokowy jest mocno przereklamowane.

Parę fot z początku maja - 7 lata temu, jak jeszcze zima była lekko mocniejsza, choć już bardzo słaba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy