Wyciąg na Jasło - Ankieta

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Czy chcesz by powstał wyciąg na Jasło ?

tak
21
41%
nie
27
53%
nie mam zdania
3
6%

Liczba głosów : 51

Re: Wyciąg na Jasło - Ankieta

Postprzez IraS » 29 gru 2009, o 08:31

Czyżby na pierwszej fotce gość w kapeluszu to Lupino może :) ?
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 29 gru 2009, o 19:54

IraS napisał(a):Czyżby na pierwszej fotce gość w kapeluszu to Lupino może :) ?

Tak to Lu - szukaliśmy śniegu w maju ;)
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 1 kwi 2010, o 11:49

Budowa wyciągu przesądzona

Wyciszony ostatnio temat budowy wyciągu na górę Jasło miał na celu odwrócenie uwagi od tej inwestycji. Dziś wszyscy zostali postawieni przed faktem dokonanym. Nie wiadomo jakimi sposobami załatwiono wszystkie postanowienia w tak krótkim czasie, ale 3 dni temu wszystkie znalazły się w Gminie Cisna. Najbardziej takim obrotem sprawy zaskoczeni są ekolodzy, którzy już zainterweniowali w tej sprawie w biurze CBA twierdząc, że pozwolenia nie uzyskano drogą legalną. Najbardziej zaskakujące jest to, że już dawno było wiadomo kto będzie inwestorem. Okazała się nim firma ukraińska, która jest właścicielem ośrodka narciarskiego Bukovel. Inwestycja ma ruszyć pełną parą już z początkiem maja, gdy tylko na stokach Jasła stopnieją śniegi. Jak zapowiada inwestor pierwsi narciarze zjadą z Jasła już w grudniu br.

Źródło: Podkarpackie Nowinki
IraS
Administrator

Postprzez Krzysiek40 » 1 kwi 2010, o 13:33

Iras bardzo dobry żart, przecież dzisiaj mamy 1 kwietnia / jak to dawniej gadano "dzień zwodziciela"/ :lol:
Krzysiek40
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 2 kwi 2010, o 12:03

Krzysiek40 napisał(a):Iras bardzo dobry żart, przecież dzisiaj mamy 1 kwietnia / jak to dawniej gadano "dzień zwodziciela"/ :lol:

Oczywiście to był żart :twisted:
IraS
Administrator

Postprzez jan » 17 maja 2010, o 11:20

Czy dla niewielu, którzy będą jeździć z tej góry warto niszczyć przyrodę, myślę, że nie. Szkoda ten przepiękny widok, niszczyć tylko dlatego, że urzędasom coś się przyśniło i to coś bardzo chorego. Chcą naśladować Zakopane? Czy na prawdę nie może pozostać to co mamy jedyni w Europie ( poza Karpatami w Rumuni - równie prześliczne ). Takiej przyrody zazdrości nam Europa, więc ją zostawmy taką jak jest.
Jan
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez naive » 2 wrz 2010, o 07:30

Ja nieodmiennie jestem zdecydowanie przeciwny "europeizacji" Bieszczadów. Są ciekawe, bo sa inne. Zresztą jak już paru tu pisało, to co sie robi zwłaszcza w gminach Cisna i Solina, to przykład bezguścia . Jesli nikt się nie opamieta, to symbolem Bieszczadów będzie wyprodukowana w Chinach ciupaga do nabycia w Solinie czy Cisnej. Dlatego póki się da, należy rozszerzyć granice BdPN po Solinkę i Otryt / jak kiedyś planowano. Budowa wyciągu nie odciąży BdPN, przecież wielu z tych co przyjadą na Jasło będzie chciało "zaliczyć" też Tarnicę. Ktoś przywołał wyciąg w Przemyślu, przecież to jest w mieście, no i nikt nie powie że te całe konstrukcje dodają miastu uroku.
naive

Postprzez IraS » 2 wrz 2010, o 19:42

naive napisał(a):Budowa wyciągu nie odciąży BdPN, przecież wielu z tych co przyjadą na Jasło będzie chciało "zaliczyć" też Tarnicę.
No może i tak, ale nie będą w tych dwóch miejscach w tym samym czasie wiec chociaż teoretycznie dziennie mniej osób na tą Tarnicę wejdzie. Wycieczki mają przeważnie napięty plan zwiedzania więc pewnie wybiorą szybszy wariant pokazania Połonin i wywiozą krzesłem ludzi na Jasło zamiast pędzić ich do Chatki Puchatka. Wiele osób nie ma też jakiś aspiracji by zdobyć wszystkie bieszczadzkie połoniny czy szczyty chcieli by tylko zobaczyć coś z góry przy minimum wysiłku. Nie opowiadam się w tym poście za wyciągiem tylko tak sobie gdybam.
IraS
Administrator

Postprzez biolog1 » 11 gru 2010, o 21:38

Wzielam udzial w ankiecie na temat wyciagu w jasle i opowiedzialam nie wiem ale ja mieszkam w lublinie i wyobrazcie sobie,ze wyciag jest w3 samym srodku miasta na niewielkim wzniesieniu zwanymGLOBUS obok jest odkryte lodowisko .Lldzi przychodzi bardzo duzo bo latwy dojazd duzy parking .Moze to dobry pomysl co do waszego miasta.Dzieci maja wiecej ruchu zajety czas i moze mniej siedzialyby przy telewizji i kompie?Na poczatku zawsze jestesmy na nie ale moze warto to przemyslec?
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 11 gru 2010, o 21:50

biolog1 napisał(a):Wzielam udzial w ankiecie na temat wyciagu w jasle i opowiedzialam nie wiem ale ja mieszkam w lublinie i wyobrazcie sobie,ze wyciag jest w3 samym srodku miasta na niewielkim wzniesieniu

Prawdopodobnie zaszła pomyłka. Tenże wyciąg miałby być na górze Jasło k. Cisnej a nie w Jaśle-mieście.
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy