Wyciąg na Jasło - Ankieta

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Czy chcesz by powstał wyciąg na Jasło ?

tak
21
41%
nie
27
53%
nie mam zdania
3
6%

Liczba głosów : 51

Wyciąg na Jasło - Ankieta

Postprzez IraS » 8 gru 2009, o 09:15

Jak donoszą Nowiny - www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/z ... 26669.html" wszystko wskazuje na to, że powstanie nowa stacja narciarska na Jaśle. Na pewno tej inwestycji chcą lokalni gestorzy ale czy i turyści odwiedzający Bieszczady ?

To może mała ankieta na ten temat.
IraS
Administrator

Re: Wyciąg na Jasło - Ankieta

Postprzez eldoopa » 8 gru 2009, o 20:11

Widać, dziwna sprawa. Chciałem zagłosować na tak, trochę na przekór, trochę dlatego, że na pewno byłby tam fajny stok do pośmigania na nartach. Cóż, życie jednak zaskakuje, autora ankiety również. Wydawałoby się, że większość z nas chciałaby utrzymać Bieszczady w ich najdzikszej formie, a dupa! Głosując na NIE kierowałem się myślą; OK-wyciąg świetna sprawa, będę miał naprawdę wspaniały stok, niedaleko domu, o ile dam rady tam dojechać. Później sobie myślę, czy warto przeorać tą całkiem fajną górę dla kilku takich jak ja? No chyba nie koniecznie. A może warto dla tych, którzy obecnie zsuwają się po bieszczadzkich stokach? No, chyba tym bardziej, nie! Jeżeli na najbardziej oblegane wyciągi w naszym rejonie, przyjeżdża (w/g moich obserwacji) ok 5% ludzi na prawdę umiejących jeździć to chyba góra. Pozostały procent, to użytkownicy carvingów, którzy obsuwają się stylem rozpaczliwym z każdej górki. Próbowałem jeździć na tego typu nartach i wiem ile siły kosztuje jazda na nich i zostawiam je większym zapaleńcom od siebie. Wybieram styl tradycyjny, bo kocham jazdę na jednej narcie w maksymalnym zbliżeniu. Nie ma więc sensu budować chyba zjazdu dla 5-10 osób dziennie na tak fajnej górze!
eldoopa
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 8 gru 2009, o 20:48

Mi osobiście to powiewa czy będzie wyciąg czy nie będzie. W starych nartach już progi zardzewiały, nie ma czasu i odległość daleka, ale raczej chyba przestało mnie to bawić, w sumie mam obok domu stok całoroczny pod Bełchatowem ;). Nie wiem jakie są obecnie ustalenia ale wcześniej była jakaś zgoda na wyciąg tylko narciarski, tzn w sezonie zimowym. A ja jak miałbym być za, to za całorocznym krzesłem, jestem przekonany, że odciążyło by to znacznie szlaki w Parku. Większość masowych wycieczek wolało by wywieść dupę wyciągiem na Jasło niż ją dźwigać na Wetlińską czy Tarnicę. I może to by był jakiś plus wyciągu. Gdybając dalej Jasło nawet bez wyciągu jest zimostradą dla skuterów śnieżnych gdy powstanie wyciąg nie będzie już to wtedy taką frajdą. Krajobraz ? i tak będzie zdewastowany. Będzie ? już jest, co chwile nowe obiekty pół biedy jak jakieś klimatyczne, drewniane komponujące się w krajobraz, ale murowane z żółtą czy jakąś oczojebliwą elewacją bardziej mnie drażnią niż jakiś tam wyciąg.
IraS
Administrator

Postprzez eldoopa » 8 gru 2009, o 21:09

A ja już wolałbym wyciąg w Parku, bo Jasło, stojące poza nim, jest dla mnie dużo bardziej atrakcyjnie turystycznie :idea:
eldoopa

Postprzez IraS » 8 gru 2009, o 21:17

eldoopa napisał(a):A ja już wolałbym wyciąg w Parku, bo Jasło, stojące poza nim, jest dla mnie dużo bardziej atrakcyjnie turystycznie :idea:

Ale gdyby na Wetlinskiej, Caryńskiej, Tarnicy i okolicach panował taki spokój jak obecnie na Jaśle to te miejsca nie były by dla ciebie atrakcyjne ? A jak nie to dlaczego ?
IraS
Administrator

Postprzez eldoopa » 8 gru 2009, o 21:24

Od strony zachodniej jest tam dużo różnych ciekawych dróżek oraz strumyków, którymi można się poruszać. W Parku, niestety, tylko są :roll:
eldoopa

Postprzez IraS » 8 gru 2009, o 21:31

Histeryzujesz w Parku też można ;) tylko może to czasami kosztować 30zeta :mrgreen: ale dzielna straż parkowa raczej w ostępy się nie zapuszcza liczy na łatwiejszy łup w łatwiej dostępnych miejscach :twisted:
IraS
Administrator

Postprzez eldoopa » 8 gru 2009, o 21:43

Czasami, bywam politycznie i forumowo poprawny, jak w tym poście ;)
eldoopa

Postprzez IraS » 8 gru 2009, o 21:52

Oficjalnie teoretycznie też staram się być poprawny, ale kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień ;)
IraS
Administrator

Postprzez Marcin » 9 gru 2009, o 16:45

IraS napisał(a):Oficjalnie teoretycznie też staram się być poprawny, ale kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień ;)

A może być pustakiem ;)
Marcin
Marcin
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy