Wycieczka do Źródeł Sanu

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wycieczka do Źródeł Sanu

Postprzez Staszek » 5 lut 2017, o 21:03

Witam. Latem planuję wyjazd w Bieszczady a ostatnio zainteresowałem się tzw. Bieszczadzkim Workiem, podobno są to piękne i mało uczęszczane tereny Bieszczad.
Kilka lat temu wędrowałem po górach; na Tarnicę, Rawki. Połoniny ale tym razem chcę czego więcej :) . Problem w tym że nie mam pojęcia ' jak" wybrać się w te tereny
z tego co wyczytałem należy wyruszyć z Mucznego. Miałbym trochę pytań w tej kwestii np. jak najdalej dojechać busem żeby zwiedzić ten " Bieszczadzki worek" i czy tam można tylko i wyłącznie chodzić na pieszo? czy istnieje możliwość rowerem?
Za każdą informację na temat Doliny Sanu i wogóle tych terenów będę bardzo wdzięczny. :)
Staszek
Stonka bieszczadzka

Re: Wycieczka do Źródeł Sanu

Postprzez krzyś » 5 lut 2017, o 21:53

Możesz o tym przeczytać tutaj: http://www.twojebieszczady.net/dolsanu.php
Jest również o ścieżce rowerowej.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 6 lut 2017, o 23:18

Czy bez wskazówek, podpowiedzi...nie jest lepiej, bardziej "odkrywczo"...dziko. Tam nie ma niczego co by groziło zdrowiu czy życiu...jak to w Bieszczadach...(poza misiem...)
Kiedy pierwszy raz szedłem do źródeł Sanu...nie wiedząc nawet że idę do tych źródeł...nie wiedząc oczywiście że jest jakaś ścieżka, oznakowana, wymierzona czasowo...a może jej wtedy jeszcze nie było...czułem jakbym odkrywał Bieszczady. I tego szukam, a nie prowadzenia po sznurku...
pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Staszek » 7 lut 2017, o 14:48

creamcheese napisał(a):Czy bez wskazówek, podpowiedzi...nie jest lepiej, bardziej "odkrywczo"...dziko. Tam nie ma niczego co by groziło zdrowiu czy życiu...jak to w Bieszczadach...(poza misiem...)
Kiedy pierwszy raz szedłem do źródeł Sanu...nie wiedząc nawet że idę do tych źródeł...nie wiedząc oczywiście że jest jakaś ścieżka, oznakowana, wymierzona czasowo...a może jej wtedy jeszcze nie było...czułem jakbym odkrywał Bieszczady. I tego szukam, a nie prowadzenia po sznurku...
pozdrawiam

No właśnie a jak spotkam misia ? :? Dzieki, przeczytałem ale nie wszystko wiem. Ja chcę żeby było dziko ale też nie chcę tam zostać na noc bo się boję misia :D
Czy możecie mi odp. na takie pytanie: czy istnieje możliwość - mieszkając w Ustrzykach górnych wykonać ten Bieszczadzki Worek tak ażeby wrócić na kwaterę na noc ?
np. wcześnie z rana samochód podrzuca mnie do Bukowca a tam całą tą " trasę dziką" przejdę tak aby wieczorem z powrotem znaleźć się w Bukowcu i zdążyć wrócić na nocleg? a może w samym Bukowcu są kwatery ?
Staszek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 7 lut 2017, o 15:07

najprędzej nocleg znajdziesz w tarnawie i Mucznem. A czy zdążysz? to zalezy, czy chcesz tylko iść jednym szlakiem do źródeł Sanu, czy chcesz "pozwiedzać" więcej. Bo całe Worek to nie na jeden dzień, ani nawet nie na 2 ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Staszek » 7 lut 2017, o 16:35

Ja oczywiście chciałbym pozwiedzać więcej, jak najwięcej :) ale moja znajomość tamtych terenów jest żadna i jeżeli dlużej jak na dzień to trzeba się przespać w tym Bieszczadzkim worku tylko gdzie ?:D :D są wilki, niedźwiedzie itp itp.
Staszek
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 7 lut 2017, o 20:00

Staszek napisał(a):trzeba się przespać w tym Bieszczadzkim worku tylko gdzie ?:D :D są wilki, niedźwiedzie itp itp.
Kiedy byliśmy tam w 2011 były tam schron dla miłośników jazdy konnej ze stajnią i zapasem siana. Jak to teraz wygląda - nie wiem.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Staszek » 7 lut 2017, o 22:30

O to tak ! w takiej stajni to bym się zatrzymał :)
Staszek
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 8 lut 2017, o 06:19

Najbliższe oficjalne miejsce noclegowe to Tarnawa "Nad Roztokami".
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Staszek » 8 lut 2017, o 17:07

Dzięki za info :)
Staszek
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi