Wycieczki po Puszczy Kampinoskiej

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Wycieczki po Puszczy Kampinoskiej

Postprzez Stały Bywalec » 1 lut 2010, o 09:12

W tym wątku tematycznym będziemy umawiać się na kolejne wycieczki po Puszczy Kampinoskiej, podobnie jak to miało miejsce na tamtym forum.
Na razie temat ten tylko sygnalizuję. O konkretnym terminie powiadomimy z Wojtkiem1121 odrębnie.

Ale gdyby ktoś z Was zechciał już teraz coś napisać nt. poprzednich naszych wspólnych wypraw, dołączyć zdjęcia, itp. - będzie to mile widziane, gdyż może przysporzyć nowych uczestników takich puszczańskich wycieczek.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: Wycieczki po Puszczy Kampinoskiej

Postprzez Stały Bywalec » 16 lut 2010, o 18:23

Natura ciągnie wilka do lasu.
W ub. sobotę 13 lutego wybrałem się solo do Puszczy Kampinoskiej. Sam - gdyż nikogo nie zdołałem namówić, każdego odstraszały warunki zimowe.

Swojego samochodu nie odkopywałem na parkingu.
Wybrałem się PKS-em z Dw. Zachodniego, kurs o godz. 9:45 w kierunku Sochaczewa. Po ok. godzinie jazdy byłem już w miejscowości Kampinos.

W telegraficznym skrócie: przeszedłem 14,8 km; żółtym szlakiem z Kampinosu powędrowałem do szlaku niebieskiego i potem, już cały czas idąc za znakami niebieskimi, doszedłem przez Karpaty do Leszna, skąd powróciłem do W-wy podmiejskim autobusem nr 719.

W innych warunkach byłby to lekki spacerek niewart wspomnienia. Tym razem okazał się to jednak taki "surviving light" - na dwóch odcinkach (łącznie ok. 4 km) nie szedłem po niczyich śladach, lecz przekopywałem się w śniegu chwilami po kolana. Z kolei na bardziej przetartych odcinkach bywało ślisko.

Jeśli i w najbliższą sobotę nikt z moich kompanów do leśnych wędrówek nie odważy się na wspólną wyprawę do puszczy, zamierzam powtórzyć tę trasę. Jest ona bowiem i dosyć ciekawa turystycznie, i wygodna pod względem dojazdu "tam i z powrotem".

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Stały Bywalec » 17 lut 2010, o 06:01

Osobiście jestem zdecydowany a nawet zdeterminowany, aby w najbliższą sobotę 20 lutego przejść się po puszczy.
Na razie wstępnie umówiliśmy się z Wojtkiem1121 na taką wycieczkę - wtedy wystartowalibyśmy spod cmentarza w Palmirach.
Jeśli natomiast Wojtek się nie zdecyduje, pozostaje wariant opisany powyżej (trasa Kampinos - Leszno).

Osoby zainteresowane ew. dołączeniem się proszę o zapisywanie się. Przypominam o odpowiednim ubiorze na warunki zimowe - przede wszystkim butach (takich wyższych, za kostkę, nie śliskich i dobrze zaimpregnowanych).
W obu wariantach do przejścia byłoby ok. 14,5 - 15,0 km, w mocno śnieżnych warunkach.
Ale lawiny się nie bójcie.
:D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Wojtek1121 » 27 lut 2010, o 19:03

Po przeszło miesięcznej przerwie wznowiliśmy spacery po Kampinosie. Pierwszą wędrówkę odbyliśmy w czwartek. Kompletny brak kondycji oraz zalegający śnieg spowodował, że pierwsze 7 km. zajęło mam ponad 3 godziny powrót nastąpił szosą . W sobotę nastąpiła poprawka na podobnej trasie, kolega SB nie miał dosyć więc wywiozłem w inny teren gdzie zaaplikował sobie jeszcze parę kilometrów. Zapraszamy uczestników forum na treningi po KPN, spacerujemy prawie zawsze raz w tygodniu na dystansach od 15km.
Załączniki
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 1 mar 2010, o 07:02

Faktycznie, nasze dwie ostatnie wycieczki (25 i 27 lutego) po Puszczy Kampinoskiej były dość nietypowe. Chadzam po niej (od wielu, wielu lat) również i zimą, ale takiej ilości śniegu nie pamiętam.

W ostatnią sobotę (27.02.), gdy już pożegnałem się z Wojtkiem1121, brnąłem jeszcze ponad 4 km z Łubca do Leszna w śniegowym błocie po kostki. Od miejskiego różniło się tym, że było czyste i bez soli. :) Za to było go znacznie więcej.
Mimo dobrego zaimpregnowania butów, na tym ostatnim odcinku już nieco przemoczyłem nogi.

Popieram apel Wojtka: chodźcie z nami ! :D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Stały Bywalec » 8 mar 2010, o 17:35

Bieszczadnicy trenują w Puszczy Kampinoskiej.
Gdy w sobotę 6 marca wędrowałem z Wojtkiem1121 i Złotkami po puszczy, napotkaliśmy faceta, w którym Wojtek rozpoznał bieszczadzkiego barda - często grającego na gitarze i śpiewającego w bieszczadzkich schroniskach. Nie zapamiętałem jego imienia. Może Wojtek coś więcej o nim napisze i ew. dołączy zdjęcie, które mu w sobotę zrobił.

A może ów bard się tu zaloguje i odezwie osobiście? Zapisałem mu adres internetowy forum. Zaprosiłem również na IX KIMB. Z jego wypowiedzi wynikało, że w Bieszczady jeździ dość często.
:)

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez andrzej627 » 9 mar 2010, o 22:17

Stały Bywalec napisał(a): napotkaliśmy faceta, w którym Wojtek rozpoznał bieszczadzkiego barda - często grającego na gitarze i śpiewającego w bieszczadzkich schroniskach. Nie zapamiętałem jego imienia.

On też ma na imię Wojtek. Widziałem go kiedyś na filmach Jabola na YouTube. Szczególnie podoba mi się:

Spotkaliśmy Wojtka przypadkowo w maju w Balnicy. Udało mi się nagrać

andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Wojtek1121 » 10 mar 2010, o 19:32

Podczas wspólnej z SB wędrówki po puszczy Kampinowskiej spotkaliśmy Wojtka prawdopodobnie uczestnicy tego forum go znają i słyszeli ballady w jego wykonaniu.
Załączniki
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Wojtek1121 » 16 mar 2010, o 18:42

Zapraszam na niedzielny spacer po KPNie w planach ok. 12 do15km marszu. Zbiórka na parkingu w Roztoce 21.03 godz.9.40. Jest jeszcze jedno miejsce w samochodzie i mogę kogoś zabrać z parkingu przy końcowej stacji metra Młociny wówczas musi się stawić o godz.9.00.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Wojtek1121 » 21 mar 2010, o 20:09

Jak zwykle frekwencja na niedzielnym spacerku mała.Obecnością swą zaszczycili Maciejka oraz SB. Przemaszerowaliśmy ogólnie 17km, przy czym w połowie świeciło nam słońce a później towarzyszył rzęsisty deszcz. Pierwszy dzień wiosny i pierwsze kleszcze, jeden na moim rzadkim owłosieniu głowy, drugi na plecach.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Pochwal się swoją okolicą