Wycinka drzew w Terce

Rośliny i zwierzęta, czyli wszystko na temat bieszczadzkiej przyrody oraz problemy i zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią

Wycinka drzew w Terce

Postprzez amstaf358 » 7 lut 2016, o 20:32

Musze przyznać że po przeczytaniu tego na Bieszczadzkim forum dyskusyjnym zagotowało się we mnie i ciśnienie mi skoczyło,zresztą sami zobaczcie...http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... ew-w-Terce :o
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Re: Wycinka drzew w Terce

Postprzez krzyś » 7 lut 2016, o 22:42

... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Przelotowy » 8 lut 2016, o 21:18

Na zdjęciu widać, że drzewa usunięto całkowicie. Rozumiem że z jakichś, nazwijmy to obiektywnych powodów, niektóre drzewa były zbędne lub wręcz niepożądane. Dlaczego ogołocono teren do łysa, tego nie mogę zrozumieć. Osobiście wolę cmentarze zadrzewione choć słyszy się, że to powoduje problemy z liśćmi, oderwanymi konarami, i wreszcie korzeniami niszczącymi groby.
Mówi się jesień życia i że opadające liście przypominają o tym jak wszystko szybko przemija. Prawdziwe nekropolie bez drzew raczej nie istnieją.

Jest też sprawa z którą jednak do końca się nie zgadzam. Chodzi mi o upublicznienie telefonicznej rozmowy z sołtysem. Nie wydaje mi się to w porządku. Sołtys za bycie sołtysem nie pobiera wynagrodzenia. Bardzo często przyjęcie tej społecznej funkcji odbywa się ze szkodą dla rodziny. Trudno sobie wyobrazić, że taką rozmowę możemy zapamiętać co do joty, bez uprzedniego przygotowania. Trochę to wygląda na prowokację wobec niego. Tłumaczyć powinni się inni, ci na wyższych stołkach.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 9 lut 2016, o 09:48

Nie trzeba zapamiętywać rozmowy ,wystarczy nagrać....a sołtysa bym nie bronił,co to za sołtys który przykłada rękę do OSZPECENIA swojej miejscowosci,powinien raczej bronić każdego drzewa...chyba tam na tą funkcję trzeba innego młodego narybku ze świeżym proekologicznym obliczem..wiem że gorycz prze ze mnie przemawia,ale jak można było tak spi......ć sprawę?
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez marlees » 1 lip 2016, o 20:11

Okropne...;/
marlees
Stonka bieszczadzka

Powrót do Flora i fauna Bieszczadów, ochrona środowiska