wypad w Bieszczady WIELKANOC 2011

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

wypad w Bieszczady WIELKANOC 2011

Postprzez rafal_z » 13 lut 2011, o 19:07

Cześć.

Wybieramy się ze znajomymi na wielkanoc w Bieszczady w terminie 21-25kwietnia.

Proszę o pomoc/ pomysł trasy.
W Bieszczadach będziemy 21kwietnia z samego rana.
Tego dnia nie chcemy robić długiej trasy, bo będziemy po 10godzinnej nocnej podróży samochodem. (możemy dojechać w dowolne miejsce i tam zostawić samochód, i dotrzeć do niego dopiero w ostatni dzień pobytu)
25ego popołudniu/wieczorem chcielibyśmy być już w okolicy auta, aby w nocy wracać do domu (ewentualnie zostać na noc i wracać rano).

Proszę o pomoc w zaplanowaniu trasy pieszej wędrówki z uwzględnieniem noclegów, np w schroniskach na te 5dni.

pozdrawiam
rafal_z

Re: wypad w Bieszczady WIELKANOC 2011

Postprzez lucyna » 14 lut 2011, o 07:10

Na tym Forum jest kilkanaście 5 dniowych propozycji. Końcówka kwietnia - tak na prawdę wszystko będzie zależało od pogody. Przeważnie jest rewelacyjna, to mój ulubiony okres do wędrówki. Następna rzecz to ta w jakim stopniu znacie Bieszczady. Jeżeli to Wasz pierwszy wypad to standard czyli poznanie Połonin, pasma granicznego, gniazda Tarnicy i Halicza. Schroniska masz Pod Małą Rawką, które naprawdę polecam, w Jaworcu - dawno tam nie byłam, aczkolwiek słyszałam różne opinie na ich temat, Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, Koliba na Przysłupiu Caryńskim i polecałabym Kolegów z piętra niżej czyli Otryt (bardzo fajnie piszą o tym swoim miejscu w górskim życiu). Niech Cię Pan Bóg strzeże przed Kremenarosem w Ustrzykach Górnych.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Audik » 14 lut 2011, o 08:19

lucyna napisał(a):Niech Cię Pan Bóg strzeże przed Kremenarosem w Ustrzykach Górnych.

Przejeżdżając przez U.G. jakoś ominąłem ten obiekt. - pewnie z niewiedzy o nim. Ale pewnie coś się za chwilę rozpęta ..
Audik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 lut 2011, o 13:43

Witam.
Kilka słów odnośnie schroniska w Jaworzcu : całym sercem polecam!!. Byliśmy tam w październiku 2010, dosłownie kilka dni po zmianie gospodarzy, którzy jeszcze nawet nie zdążyli się dobrze wprowadzić. Mariola i Zbyszek to przemili ludzie, gościnnii i przyjaźni. Koniecznie zaplanujcie sobie trasę np. z Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej przez Przełęcz Orłowicza i potem czarnym szlakiem do Jaworzca. Trasa wiedzie cudną okolicą. Już Wam zazdroszczę tego wiosennego maszerowania, ja dopiero tam powędruję jesienią :(
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 15 lut 2011, o 15:06

Przełęcz Orłowicza Jaworzec to trasa typu cud, miód, malina, nawet w czasie sezonu letniego pusta. Najpiękniejsza jest wiosną, gdy kwitną żarnowce.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 23 lut 2011, o 11:21

ja tę trasę zrobiłam w październiku, słońce grzało i swieciło jak zwariowane, liście mieniły się wszystkimi mozliwymi odcieniami złota i brązu, oczy wychodziły mi z orbit ;) a ludzi spotkaliśmy 2 wraz z dwoma psami. A;le najwieksze jednak wrażenie zrobiły na mnie koleiny juz pod koniec wędrówki. Takich głębokich to ja w życiu nie widziałam. Z racji mojego niezbyt wysokiego wzrostu "zbocze" koleiny miałam w okolicach pasa. Potem dowiedzieliśmy się, że to zwózka drewna po prostu i miała to być niby jedna z ostatnich partii. Czas pokaże...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Barnaba » 23 lut 2011, o 16:38

lucyna napisał(a):Przeważnie jest rewelacyjna, to mój ulubiony okres do wędrówki.

No, już ciepło a nie gorąco, łeb można już na słońcu wygrzać, a komarów jeszcze nie ma... i wieczory tak zimowo chłodne jeszcze. To prawda, fajno jest.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez rafal_z » 2 mar 2011, o 21:41

Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi :)

LIDKRU - jeśli można zapytać, z jakiej mieściny na Kujawach pochodzisz??
rafal_z

Postprzez lidkru » 3 mar 2011, o 09:30

ano z samego serca Kujaw, tam gdzie najbardziej dziurawe drogi i najwięcej policji ;) - z Włocławka
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez rafal_z » 9 mar 2011, o 21:29

Muszę się z Tobą zgodzić - Włocławek to chyba najgorsze 10km krajowej jedynki ;)
I nawet nocą pełno policji czyhającej na podróżnych jadących w Bieszczady, heh ;)

Mam jeszcze 100km dalej w Biesy niż Ty....
Pozdrawiam :)
rafal_z

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach