Wypał węgla drzewnego

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wypał węgla drzewnego

Postprzez Dziadek » 4 sie 2014, o 09:23

Dzień dobry, mam ogromną prośbę czy ktokolwiek orientuje się czy jest możliwość w jakikolwiek sposób uczestniczyć jeszcze w wypalaniu węgla drzewnego, czy ktokolwiek ma jakiś kontakt z tymi ludźmi, z tego co wiem nad Kołonicami panowie działają jeszcze...za każdą informacje wielkie dzięki
Dziadek
Stonka bieszczadzka

Re: Wypał węgla drzewnego

Postprzez Arek » 4 sie 2014, o 12:07

Co rozumiesz jako uczestniczenie w wypale drewna? Swego czasu robiłem zdjęcia w Rajskiem. To chyba stałe miejsce wypalania. Udało mi się wówczas pstryknąć kilka zdjęć. Oczywiście wcześniej zapytałem czy mogę, co zrozumiałe. Wyglądało to tak, jak w linku poniżej:
http://komski.pl/weglarze/
Arek
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 4 sie 2014, o 19:07

Miejsca wypałów z roku na rok się zmieniają. W zeszłym roku napotkaliśmy takowe w dolinie Jaworzca. A np. przy zejściu ze szlaku granicznego w okolicach Woli Michowej już nie było.
Czy jednak uda Ci się uczestniczyć w wypale (cokolwiek to oznacza) - raczej wątpię.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 5 sie 2014, o 07:39

Dwa lata temu wypał dymił koło Polany a w ubiegłym Kołonice
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krakra » 5 sie 2014, o 07:44

Jest też przecudnie położony wypał na Olchowcu - tuż przy drodze, przy serpentynach ... . I niezwykle miły człowiek tam pracuje. Zupełnie inny od "typowych" małomównych ( by tak to delikatnie ująć ) wypalaczy ... . Pokaże wszystko, elegancko wyjaśni i jeszcze worek węgla na drogę podaruje ... . W maju tam byłem, to chyba palą jeszcze, choć - to prawda - mówił, że co raz mniej to się już opłaca ... . Olchowiec - kawalindek za Chrewtem, przy Małej Obwodnicy - jadąc od Polany, ku Solinie ... . Piękne miejsce ...
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 5 sie 2014, o 12:04

Właśnie, krakra, o Olchowcu myślałem (pisząc koło Polany). Najpiękniej jest jak już słonko myśli zajść a retorty dymią :) ...może fotkę jakąś znajdę to załączę. Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Morales » 7 kwi 2015, o 22:55

Niestety, ale z wypałem będzie trzeba się na dobre pożegnać. W ubiegłym roku wiele wypałów zakończyło działalność, nic nie wskazuje aby w tym miało być lepiej.

Dawno, dawno temu w okolicy Dydiowej...

Obrazek
Obrazek
Morales
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi