Wyprawa kilkodniowa

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wyprawa kilkodniowa

Postprzez Wewcio » 22 mar 2011, o 21:59

Witam! Chciałbym się zapytać czy jest w stanie ktoś mnie naprowadzić bądź wspomóc(myślowo) bo ja z bieszczadami póki co nie mam za dużo wspólnego. Otóż chciałbym sobie przejść z Wetliny do Ustrzyk Dolnych a tak patrzac na te szlaki to mi sie to wszystko dziwne wydaje więc czy mógłby mi ktoś doradzić coś? Dziękuje
Wewcio

Re: Wyprawa kilkodniowa

Postprzez lucyna » 23 mar 2011, o 07:08

Najłatwiej będzie Ci przejść szlakiem niebieskim. Jeżeli jedziesz po raz pierwszy w Bieszczady to w okolicy parku narodowego proponowałabym Ci zmianę wariantu i tak szlak żółty na Przełęcz Orłowicza-Wetlińska-cześć Caryńskiej zejście do schroniska pod Małą Rawką, Mała Rawka-Duża Rawka-Kremenaros- Ustrzyki Górne, Ustrzyki Górne-Szeroki Wierch (nie cierpię tej góry)-Tarnica-Bukowe Berdo-Pszczeliny, Pszczeliny-Magura Stuposiańska-Dwernik-schronisko na Otrycie, Otryt-Polana, Polana-Łabiska-Teleśnica Oszwarowa-Żuków-Gromadzyń-Ustrzyki D.
Trasa ma dłuższe i krótsze odcinki, jest to spowodowane raz bazą noclegową, a dwa Twoim potencjalnym zmęczeniem.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 23 mar 2011, o 10:03

-Szeroki Wierch (nie cierpię tej góry)-

a dlaczego? fajnie się tamędy idzie
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 23 mar 2011, o 10:21

Moim zdaniem to taka nieatrakcyjna krowa. Długaśne toto, szerokie toto, idzie się i idzie. Szczególnie nie cierpię podejścia z Ustrzyk G. w sowim dorobku chyba mam tylko jedno. Z tego co pamiętam to raz tamtędy podchodziłam w czasie szczenięcych lat, wtedy powiedziałam sobie nigdy więcej. Szlak dłuży się niemiłosiernie, gdy wędrujemy przez przez niezbyt ciekawy las. Lubię za to trasę Muczne-Bukowe Berdo-przełęcz- Wołosate, na Szeroki Wierch tylko mogę spojrzeć. Podobnie Wołosate-Rozsypaniec-Halicz-przełęcz-Wołosate - trasy piękne, ciekawe pod względem przyrodniczym, krajobrazy zapierają dech w piersiach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 23 mar 2011, o 11:36

to są skutki mieszkania w górach- można sobie pozwolić na nielubienie czegoś. Jak ja bywam w górach 1, max 3 razy w roku, to dla mnie każde xx n.p.m. jest piękne :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 26 mar 2011, o 18:14

ech...faktycznie...ja tam lubię wszystko:) tylko nie lubię, że mój urlop za 4 miesiące:(
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi