Wyprawa rowerowa 2017 Trochę pytań przy planowaniu.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wyprawa rowerowa 2017 Trochę pytań przy planowaniu.

Postprzez tomson5 » 25 paź 2016, o 20:05

Witam
Pewnie niektórzy z was jeszcze "błądzą" po Bieszczadzie a ja już obmyślam plan na przyszły rok.

Siedzę właśnie i układam trasę do nawigacji w telefonie na pierwszy dzień wyprawy. Start w Stężnicy. W związku z tym że trasa przebiega częściowo przez szlaki głównie piesze, potrzebuje waszej wiedzy.
1 Ile może wynosić szacunkowy czas przejścia ze wsi Tyskowa do Łopienki a następnie przez Łopiennik do Dołżycy??
2 Interesuje mnie droga nad potokiem Solinka przez nieistniejącą wieś Solinka do Roztoki Górne.
Jaki rodzaj nawierzchni. Ewentualny stan podczas opadów.
3 Teraz chyba najtrudniejsze. Odcinek od Przełęczy nad Roztokami przez Okrąglik do Smereka, ale tutaj nie chcę szlakiem przez Fereczatą tylko wypatrzyłem drogę równoległą do tego szlaku na południe od Fereczatej.
Ile może zająć przejście tego odcinka?
Czekam na wasze odpowiedzi, bo nie wiem gdzie zakończyć planowanie tego dnia.

Pozdrawiam
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Wyprawa rowerowa 2017 Trochę pytań przy planowaniu.

Postprzez łazik » 25 lis 2016, o 20:47

Ad 1.Jeśli udajesz się z papcia to myślę sobie,żeby zarezerwować na tę trasę ok.4 godzin.Możesz przejść to szybciej,ale chyba na Rzeźnika się nie szykujesz :D Ad 2Tamci piękniusi asfalcik sobie lasy państwowe zmontowały.Ad 3Chcesz się tryknąć na przełęcz i na Okrąglik,czy Okrąglik ominąć?Jeśli Okrąglik to potem Jasło i z Jasła idzie dobrze widoczna ściecha,którą dojdziesz do jakże pięknej stokóweczki i nią idziesz do Smereka
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 26 lis 2016, o 22:58

Dziękuję za punkt 1 i 2
Co do punktu trzeciego to chodziło mi o przejście z przełęczy nad Roztokami przez Okrąglik do punktu który zaznaczyłem na poniższej mapce. Ile trzeba na przejście tego odcinka?.
Obrazek

Mam jeszcze kolejne pytanie. Niech to będzie czwarte.
4 Wyruszając ze schroniska pod Małą Rawką chciałbym zrobić pętlę. Schronisko - Caryńska - Ustrzyki - Wielka Rawka - Mała Rawka - schronisko
Ile potrzebowałbym czasu na coś takiego??
tomson5

Postprzez łazik » 26 lis 2016, o 23:10

Do przeł.Peryśliha bo to ją zaznaczyłeś na mapie to nie więcej niż 2 godziny.Natomiast jeśli chodzi o ową pętelkę z Rawki to lekko 8 godzin może pęknąć.Zawsze jakiś postój trzeba zrobić
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 29 lis 2016, o 15:04

Dziękuję za odpowiedź.
Wydaje mi się że, jednak na mapce jest przełęcz nad Roztokami. Co do pętelki to cieszy mnie ta opcja. Będę miał jeszcze sporo czasu aby wsiąść na rower i zameldować się na nocleg w Chacie Socjologia.
tomson5

Postprzez Gabrysia88 » 12 gru 2016, o 21:34

Świetny pomysł. Na pewno trzeba pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu roweru. Ważne są m.in. uchwyty rowerowe, odpowiednie opony. Wizyta w dobrym serwisie to podstawa, aby nie mieć problemów na trasie.
Gabrysia88
Stonka bieszczadzka

Postprzez tomson5 » 15 gru 2016, o 22:33

Witam

@Gabrysia88 Wyposażenie roweru mam już "uszyte" na miarę, wsparte doświadczeniem z poprzednich wypraw. Sprawność roweru jest kluczowa i trzeba dbać szczególnie gdy ma się tak stary rower jak ja.

linki do moich poprzednik wypraw.
Cztery dni na rowerze
Sakwy 2015
tomson5

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi