Wyprawa rowerowa. Sakwy 2017

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Wyprawa rowerowa. Sakwy 2017

Postprzez tomson5 » 26 wrz 2017, o 16:56

Dzień czwarty rozpoczęliśmy od podejścia na Caryńską, następnie miała być Mała i Duża Rawka i powrót do UG. W drodze na górę odezwała się noga dając do zrozumienia że z planów nici. Weszliśmy na górę targani wiatrem na połoninie. Zjedliśmy drugie śniadanie i po odpoczynku zawróciliśmy do UG. Zejście tak samo jak z Tarnicy było bolesne i zmiana planu okazała się słuszna. Po odebraniu rowerów z plebanii chcieliśmy ruszyć do Chmiela a następnie na Otryt. Bałem się jednak że podejście na Otryt może wykończyć mojego kuśtura i na drugi dzień nawet nie zejdę z góry. Zmieniliśmy kierunek na Wetlinę gdzie zawsze to bliżej do samochodu. Po drodze nasze dwie "ulubione" przełęcze, tzn. ulubione ale zawsze tak od połowy :) Więc pierwsza Wyżniańska na którą prawie wjechałem cisnąc prawą nogę dając odpocząć lewej ale gdy ta się "zagotowała" dalej poszedłem pieszo. Następnie ulubiona druga połowa i miły zjazd do Brzegów Górnych z wiatrem we włosach, tzn ja wiatr we włosach a kolega wiatr na połoninie :D Podróż w dół krótka a następnie znów pompowanie do góry. Tutaj tradycyjnie już odpoczynek w chacie Babci gdzie można skosztować doskonałych serów. Posileni ruszyliśmy do góry na Przełęcz Wyżnia. W zasadzie wszedłem na nią kuśtykając.
Przyjemny zjazd do Wetliny kończył podróż tego dnia i z rozpędu podjechaliśmy do Schroniska Pod Wysoką Połoniną. Odświeżyliśmy się i ruszyliśmy w miasto a dokładnie do Bazy ludzi z mgły. Polecam ten lokal z bardzo bogatym wyborem piw, również kraftowych. Pokrzepieni i złapawszy apatyt ruszyliśmy nazad aby po drodze wstąpić i zjeść pstrąga z grilla. W tym miejscu wspomnę o kilku sympatycznych osobach które podczas wyprawy spotkaliśmy. Najpierw w Schronisku Pod Małą Rawką parę. Ona i On, pozytywnie zakręceni motocykliści z którymi spędziliśmy miło wieczór na rozmowie. Natomiast w Schronisku Pod Wysoką Połoniną było nas siedmioro i w takim towarzystwie mijał nam wieczór. Nie podaję tutaj imion niestety ponieważ pity ukraiński koniak czy też zacny bimberek rozmył trochę moją pamięć ;)

Dzień piąty miał być dniem powrotu i takim pozostał już bez zwiedzania. Pogoda dała znać o sobie. Kwestią czasu było kiedy spadnie deszcz, więc po wspólnym śniadaniu w miłym gronie pożegnaliśmy się i ruszyliśmy ku Stężnicy. Droga przyjemna z tendencją w dół. Pojechaliśmy przez Cisną aby jeszcze zaliczyć Przełęcz nad Habkowicami z której przyjemny zjazd do samego Baligrodu. Na koniec pozostałą nam jeszcze Przełęcz nad Stężnicą którą musieliśmy pokonać aby dostać się do OW. Natura Parka. Zdążyliśmy się spakować do samochodu i odjechać kilka km. kiedy spadł deszcz... Okienko pogodowe trafiliśmy idealnie. Z tego powodu nasz wyjazd przesunęliśmy o 3 dni i wstrzeliliśmy się :)

Przebyliśmy na rowerach i pieszo dystans 239km. Zdobyliśmy 6 szczytów. Pokonaliśmy 11 przełęczy z czego dwie największe dwukrotnie. Zostały niezrealizowane 3 szczyty więc jest po co wracać ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lubię śpiewać mojemu kumplowi. "Twoje włosy jak połoniny, spalone słońcem, pachnące wolnościa..." :D
Obrazek
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 28 wrz 2017, o 06:04

Lubię śpiewać mojemu kumplowi. "Twoje włosy jak połoniny, spalone słońcem, pachnące wolnościa...

w sobotę idziemy pośpiewać na koncert :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 28 wrz 2017, o 06:49

lidkru napisał(a):w sobotę idziemy pośpiewać na koncert
Bez gitary??? :o
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 28 wrz 2017, o 06:52

przeca piszę :śpiewać :mrgreen: Gitarę będzie miał Michał ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 28 wrz 2017, o 08:42

Idziemy? Czy to oznacza że się jest w Bieszczadzie?
tomson5

Postprzez lidkru » 28 wrz 2017, o 11:26

nie nie, Ciszaki grają w Toruniu :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 28 wrz 2017, o 12:39

... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez tomson5 » 28 wrz 2017, o 13:12

Sprawdziłem. 08.10 w Pruszkowie. Toż to pod samym domem :) Na dodatek za darmoszkę. Może uda się załapać.
tomson5

Poprzednia strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw