Wyprawa w Bieszczady (zwiedzanie)

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wyprawa w Bieszczady (zwiedzanie)

Postprzez EOM » 8 paź 2010, o 10:56

Witam Was,

Planuję wyjechać i zwiedzić Bieszczady na wiosnę 2011 roku. Będę po raz pierwszy w tym malowniczym miejscu. Chciałbym tam spędzić około 2 tygodni.
W związku z tym mam pytanie co warto zwiedzić, gdzie zajrzeć, jakie szczyty zdobyć, od czego rozpocząć wycieczkę z Bieszczadami i gdzie najlepiej nocować? Dodam jeszcze, że jestem wytrwałym wędrowcem w górach. Uwielbiam zdobywać szczyty, przechadzać się po lasach, połoninach, wśród jezior, podziwiać cerkwie, kościoły itp. itd. Po przeczytaniu przewodnika wiem, że chciałbym wejść i zobaczyć: Połonine Caryńską, Wietlińską, Tarnicę, Halicz. Chciałbym też przejechać się ta dłuższą kolejką wąskotorową. Jako że planuje tam spędzić dwa tygodnie to jest wiele czasu na całodniowe zwiedzanie. Proszę o propozycje.

Dziekuję z góry.
EOM
EOM

Re: Wyprawa w Bieszczady (zwiedzanie)

Postprzez lucyna » 9 paź 2010, o 05:07

Na swoje pytania znajdziesz odpowiedzi na tym Forum. Wiele razy na podobne odpowiadaliśmy. Chodzisz po górach więc masz do wyboru noclegi we węzłach szlaków: Wetlina, Ustrzyki G, a także Smerek (polecam ten ostatni, tańszy niż Wetlina) lub schroniska np. Pod Małą Rawką. Kolejka kursuje regularnie tylko w sezonie, poza sezonem w weekend. Trasy nie raz podawaliśmy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez traper222 » 14 paź 2010, o 17:25

Ja też. Nigdy nie byłem w Bieszczadach, ale to co zobaczyłem na zdjęciach.... W przyszłym roku będę na pewno. Proszę o pomoc. Gdzie zacząć? Którym szlakiem? Wybieram się tam z namiotem. Nie jestem, jakiś wymagający.
traper222

Postprzez EGON » 16 paź 2010, o 09:57

Witam.
Dla tych co pierwszy raz to polecam: http://gps.bieszczady.pl/trasy.htm
Jest tam 20 propozycji. Każdy znajdzie coś dla siebie.
EGON

Postprzez nemo7 » 13 gru 2010, o 20:47

Witam.
Jestem tu nowy, ale Bieszczady to moja pasja (nie od dziś).
Przejrzałem ostatnie wpisy i posty ale nie zauważyłem tematu o wędrówkach zimową porą. Może doradzi ktoś- chcieliśmy z synem na 1 dobę (w okresie międzyświątecznym)zajrzeć zimową porą na połoniny (może Rawka)ale nie wiem czy można tam autko zostawić samo na jedną noc a my na nocleg do schroniska na Małej Rawce, by na Dużą wejść przed świtem? co o tym pomyśle sądzicie?. Wiem, zawsze zostaje Wołosate czy Ustrzyki ale boję się tłumów. Jest jeszcze jedna alternatywa - Bacówka "Jaworzec" - tam nigdy nie byłem i nawet nie wiem, gdzie parking i czy faktycznie jest? Może ktoś coś ciekawego podpowie - byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez biolog1 » 13 gru 2010, o 22:22

Weszlam zupelnie przypadkim na bieszczadzkie forum bo tak jak napisalam pragne poznac te gory blizej.Napisalam rowniez ,ze poszukuje osob ktore ulegly urokowi tych gor.I dzisiaj zupelnie znowu przypadkim zobaczylam pana wpis i ta podpowiedz to dla mnie poczatkujacej super sciagawka.Jestem pod wrazeniem kolejny raz na tym forum,jeszcze musze znalezc ludzi do ktorych moglabym sie podlaczyc/bez szalenstw/ do chodzenia po tych gorkach.Pan to ladnie posegregowal i podoba mi sie ,ze jest pan otwartym czlowiekiem ,potrafiacym sie podzielic wiedza z innymi.Nie wszyscy to potrafia i chca zrobic.Gratuluje ja na pewno skorzystam z podpowiedzi.Moze do spotkania na szlaku ?Kto wie?
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 14 gru 2010, o 08:42

nemo7 napisał(a):Witam.
Jestem tu nowy, ale Bieszczady to moja pasja (nie od dziś).
Przejrzałem ostatnie wpisy i posty ale nie zauważyłem tematu o wędrówkach zimową porą. Może doradzi ktoś- chcieliśmy z synem na 1 dobę (w okresie międzyświątecznym)zajrzeć zimową porą na połoniny (może Rawka)ale nie wiem czy można tam autko zostawić samo na jedną noc a my na nocleg do schroniska na Małej Rawce, by na Dużą wejść przed świtem? co o tym pomyśle sądzicie?. Wiem, zawsze zostaje Wołosate czy Ustrzyki ale boję się tłumów. Jest jeszcze jedna alternatywa - Bacówka "Jaworzec" - tam nigdy nie byłem i nawet nie wiem, gdzie parking i czy faktycznie jest? Może ktoś coś ciekawego podpowie - byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Jeśli chodzi o Przeł. Wyżniańską koło bacówki PMR to zimą parking nie jest odśnieżany i aby zostawić tam autko trzeba sobie wykopać norę na poboczu, a na drugi dzień po przejechaniu pługu samochodzik sobie odkopać.

W tym okresie raczej nie masz się co obawiać tłumów w Ustrzykach i Wołosatem.
IraS
Administrator

Postprzez Pyska » 14 gru 2010, o 13:39

Witam witam,

Też jestem na forum troche nowa chociaz co nieco czytałam przed zalogowaniem.
Wybieram sie za miesiąc w Bieszczady żeby zobaczyc jak to w zimie wygladam tam na miejscy bo poki co jezdzilam tylko od wiosny do jesieni.
Chętnie skorzystam z jakiejś podpowiedzi co jak i gdzie o tej porze roku?
Pozdrawiam i dziekuje z góry za wszystkie cenne rady
Pyska
Stonka bieszczadzka

Postprzez nemo7 » 14 gru 2010, o 20:41

Dzięki IraS, może jednak zdecyduje się na Wołosate i np Rozsypaniec, co prawda zwiedziłem tamten rejon jesienią, ale zimą nigdy a lepiej chyba będzie z dojazdem. Pozdrawiam
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez biolog1 » 14 gru 2010, o 21:46

Pyska nie wiem czy czytalas ale fajne trasy podaje Egon wraz z linkiem.Duzo ciekawych rzeczy do obejrzenia.A kiedy konkretnie jedziesz i dokad ?
biolog1
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi