Wyprawa z malutką Agatką

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Wyprawa z malutką Agatką

Postprzez Gosia » 6 wrz 2017, o 10:35

Hejka!
Wybieram się z mężem i 3 miesięczną córką w Bieszczady (ok 22.09.17 na tydzień). Będzie to nasz pierwszy raz. Nie jesteśmy super znawcami góry a tym bardziej Bieszczad i potrzebujemy trochę pomocy w zaplanowaniu wyjazdu. W gąszczu informacji w internecie już zgubiłam się 10 razy :)

Przyjeżdżamy samochodem, będziemy mieć wózek (póki co gondola) oraz chustę. Nasza kondycja jest całkiem dobra (bieganie i kitesurfing cały rok).

Z tego co udało mi się ustalić to chyba odpowiednim miejscem na nocleg będzie Wetlina-bo blisko na szlaki+sklepy i restauracje. (?) Ale nie upieramy się jeśli jest jakaś fajniejsza miejscówka :)

Chciałabym wiedzieć gdzie pójść aby trasa nie była super trudna (czyli jakieś łańcuchy, brodzenie w wodzie, wielkie strome kamloty) i była bezpieczna dla nas i dziecka w chuście (ewentualnie w wózku). Najlepiej sprawdziłyby się pewnie drogi szutrowe, łąki, asfalt, leśne :) Zależy nam głównie na tym, żeby popodziwiać widoczki,usiąść na trawie i zjeść kanapkę (no ewentualnie w schronisku :) ) a nie zdobywać szczyty (chociaż Tarnica leży w kręgu zainteresowań, ale nie wiem czy się nadaje).

Z tego co wyszperałam i wywnioskowałam to Połonina Wetlińska i Caryńska są w miarę łatwe.

Uprzejmie proszę znawców o krótką informację o niezbyt trudnych trasach i jakości dróg :)
Z góry serdecznie dziękuję :)
Gosia
Stonka bieszczadzka

Re: Wyprawa z malutką Agatką

Postprzez tomson5 » 6 wrz 2017, o 19:30

Trudno doradzić gdy w grę wchodzi małe dziecko. Wózek to raczej zostanie w bagażniku. Na początek to raczej sztampa.
1 Wejście na Połoninę W. przez Przełęcz Orłowicza. Przejdziecie się w kierunku schroniska i zdecydujecie do jakiego momentu dojdziecie a jak dojdziecie do schroniska to czy wracacie tą samą trasą czy może jednak w dół do asfaltu i drogą asfaltową powrót do Wetliny.
2 Drugi dzień to podjazd do Wołosate i wejście na Tarnicę. Powrót lub pętla przez Halicz i Rozsypaniec. Tutaj musicie to sobie dobrze przemyśleć.
3 Podjazd samochodem i wejście na P.Caryńską z Przełęczy Wyżniańskiej (parking) Powrót lub zejście do Ustrzyk i drogą asfaltową powrót. Za Ustrzykami można jeszcze odbić na Wielką i Małą Rawkę ale decyzje możecie podjąć przed skrętem z asfaltu na szlak na Wielką Rawkę.
4 Podjechać do Dwernika i wejście na Otryt do Chaty Socjologa. Zejście do Chmiela i powrót asfaltem do samochodu.
5 Dla rozluźnienia :) Z Wetliny pętelką na Jawornik.
Może ktoś poprawi lub coś doda od siebie. Ode mnie tyle biorę się za pakowanie sakwy i jutro wracam do swojego Bieszczadu. Wszak w Bieszczady jedzie się tylko raz. Potem już tylko się wraca. ;)
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Gosia » 7 wrz 2017, o 11:05

Super mega dzięki :) O takie coś mi chodziło. Zaraz popatrzę i poczytam :)
Pozdrawiam!
Gosia
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 14 wrz 2017, o 06:48

wszelkie stokówki dla wózka będą dobre, zwłaszcza , że teraz tam asfalt lepszy niż na autostradzie :roll:
ja polecam spacer do Łopienki i na Sine Wiry. Auto można zostawić na parkingu w Buku.
I jeszcze z wózkiem da radę się przespacerować do Balnicy, do schroniska. Samochód na parking w Maniowie, i potem stokówką . Po drodze kilka ciekawych rzeczy, oznaczone strzałkami
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi