X KIMB

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

X KIMB

Postprzez bertrand236 » 7 mar 2011, o 22:38

Stało się. W głosowaniu wszystkich, którzy mieli na to ochotę wybrano miejsce obrad X KIMBU. W zasadzie wszyscy już wiedzą, ale żeby było jasne oficjalnie ogłaszam - X czyli Jubileuszowy KIMB odbędzie się w Bieszczadzie w dniach 20-22 maja 2011 roku. Obrady Główne rozpoczną się w dniu 21 maja o godzinie 19:00 w "Bazie Ludzi z Mgły" w Wetlinie. Jeżeli macie jakoweś propozycje, co do programu na każdy dzień, to proszę je zgłaszać w tym wątku. Postaram się je skoordynować z ... Wy już wiecie z kim i gdzie... W imieniu Rady (jak zwał tak zwał) zapraszam WSZYSTKICH, którym sercu bliski jest Bieszczad do spotkania w gronie Miłośników, przyjaciół i sympatyków Bieszczadu. Mam cichą nadzieję (to już osobista dygresja Bertranda), że plany związane ze zwiedzaniem bliskich i dalszych Karpat zostaną przez organizatorów tych wyjazdów tak skoordynowane, aby wszyscy chętni do wzięcia udziału w tych wyjazdach i KIMBIE mieli możność to uczynić. Szukajmy tego, co nas łączy...W dupie miejmy podziały, tytuły i przede wszystkim ambicje. O nic więcej Was nie proszę.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

bertrand236

www.lesneoko.pl
bertrand236
Stonka bieszczadzka

Re: X KIMB

Postprzez Stały Bywalec » 8 mar 2011, o 07:38

A na jakim etapie są przygotowania organizacyjne tej przyjemnej niespodzianki, jaką - pod Twoim kierownictwem - szykujemy? Skrobnij (a właściwie: wystukaj na klawiaturze :) ) coś na ten temat osobom w to zaangażowanym (oczywiście priv.).
:D
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez bertrand236 » 8 mar 2011, o 21:52

Przygotowania idą pełną parą. Już wiem, ze to się uda, ale póki co nie warto zawracać gitary...
Pozdrawiam
bertrand236
Pozdrawiam

bertrand236

www.lesneoko.pl
bertrand236
Stonka bieszczadzka

Postprzez Stały Bywalec » 9 mar 2011, o 06:09

Osobom niezorientowanym podpowiadam, że w powyższym, użytym przez Bertranda, sformułowaniu, kryje się także rozwiązanie tej zagadki-niespodzianki.
:D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Markela » 9 mar 2011, o 20:52

Cieszę się, że w końcu zdecydowano gdzie i jak spędzicie Zlot.
Niestety nie dane mi będzie się cieszyć razem z wami - z powodu, że za krótko jestem na forum (tym drugim starszym),
bany wystarczą mi za wypowiedzi jeśli chodzi o temat X KIMB ( na drugim starszym forum).
No cóż miłej udanej zabawy - pozazdrościć
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez bertrand236 » 9 mar 2011, o 21:05

Obok taka dyskusja się toczy:
[QUOTE=Hero;116910]Ja chciałbym zrobić grupowe zdjęcie wszystkich uczestników tegorocznego KIMBu. W lokalu, albo przed nim. Ważne, żeby byli wszyscy, albo chociaż większość przybyłych. Czyli chyba najlepiej w sobotę, po rozpoczęciu i oficjalnej części, a przed obradami w podgrupach.[/QUOTE]

[QUOTE=Polej;116920]Hero, może przy okazji jubileuszowego KIMB-u ta sztuka się powiedzie. Jest ku temu wielka okazja, a wręcz konieczność. Jak do tej pory nie udało się zebrać wszystkich Kimbowiczów na danym zjeździe przed obiektywem, choć starań było wiele. Może to tylko wrodzona skromność i niechęć do upublicznienia swego wizerunku nie pozwalała na wykonanie tej jednej fotki ? Byłaby to wspaniała pamiątka. Myślę, że wykonanie wspólnego zdjęcia powinno być punktem programu X KIMB-u.[/QUOTE]

[QUOTE=Pastor;116922]Ja proponuje zaprosić Szymona M. ze Stowarzyszenia Magurycz. Byłaby okazja poznać pracę Magurycza (a jest to ogromna, bardzo potrzebna praca). Wszyscy słyszeliśmy o Maguryczu,ja też, ale bardziej tak ogólnie,teoretycznie.
Tak się złożyło że dopiero niedawno miałem okazję spotkać i poznać Szymona osobiście (w Zawadce Rym.) i wysłuchać Jego prelekcji, bardzo ciekawej (w dosyć swobodnej formie). Wtedy zrozumiałem że warto dokładniej poznać i ewentualnie pomóc!!!
Szymon/Stowarzyszenie Magurycz jest jakby ostatnią instancją w temacie upamiętnien bo z "mowy" kamieni dużo się można dowiedzieć o przeszłości, jak napisał jeden z proroków "gdzie ludzie zamilkną, tam kamienie krzyczeć będą".
Dzięki Szymonowi/Maguryczowi ten "krzyk", ten przekaz, jest lepiej i szerzej słyszany.
W końcu kwietnia/początek maja Magurycz będzie pracował w Beniowej gm. Lutowiska. Możemy przynajmniej popatrzeć na ich pracę ale też i jakoś pomóc!
Moją propozycję traktuję bardzo wstępnie, nic w tej sprawie nie uzgadniałem (żeby nie wchodzić w kompetencje Rady Rad....), gdyby coś to chętnie pomogę, np mogę pojechać do Nowyci, przywieźć Szymona itd!
.................................. Pozdrawiam wszystkich + Pastor ręką własną[/QUOTE]

[QUOTE=Duch_;116923]Były takie fotki na Kimb-ie w Dołżycy :)[/QUOTE]

[QUOTE=Piskal;116926]Widzę, że powoli, sam z siebie zaczął ustalać się program KIMBu. Myślę, że nie będę długo zwlekał z powołaniem stosownego wątku. Pomysł z Maguryczem jest bardzo dobry, jeszcze może trzeba by pomyśleć o jakieś finansowej, choćby symbolicznej pomocy dla Magurycza.[/QUOTE]

[QUOTE=mavo;116927]Witaj Piskalu.Miło Cię widzeć.:razz:
Pomysł Pastora świetny.Zaprośmy Szymona.[/QUOTE]

[QUOTE=WUKA;116930]Proponuję wernisaż satyrycznych rysunków Piskala ![/QUOTE]

[QUOTE=mAAtylda;116931]Ja ponawiam Apel MARCINA, myślę że KIMB jest dobrym czasem by jeszcze pozbierać i przywieźć co się udało zgromadzić.
Proszę o powstrzymanie się od wszelkich niepotrzebnych komentarzy, Marcin jest bardzo wdzięczny za każdą nakrętkę - a akcja idzie prężnie!

[COLOR="Red"]APEL O POMOC

Zbieram plastikowe nakrętki!!!!!!!!

Nazywam się Marcin Statuch, mam 25 lat. Mieszkam w Sandomierzu. 17 czerwca 2009 roku uległem ciężkiemu wypadkowi. Zostałem porażony prądem z trakcji kolejowej. Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia amputowano mi obie nogi oraz dokonano przeszczepów poparzonej skóry na lewym ramieniu. Obecnie oczekuję na protezy kończyn, które umożliwią mi samodzielne funkcjonowanie i powrót do aktywności zawodowej. Rehabilitacja oraz zakup protez wymagają zebrania ogromnych nakładów finansowych.

Pokrycie tych kosztów przerasta moje możliwości, dlatego aby uzyskać fundusze zbieram plastikowe nakrętki. Nawiązałem kontakt z firmą Eko-Poldek, zajmującą się przetwarzaniem tworzyw sztucznych. Przez znajomych, szkoły i przedszkola staram się dotrzeć do jak największej liczby osób. Za każdy kilogram nakrętek Eko- Poldek płaci 1zł. Zebrane pieniądze zostaną przesłane na konto fundacji „Poza Horyzonty” Jaśka Meli, której jestem podopiecznym. Głęboko wierzę, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli uda mi się zebrać 15 ton nakrętek i otrzymam protezy.

Za każdą zebraną ilość nakrętek będę bardzo wdzięczny!

Chcesz pomóc Marcinowi?

Przygotowaliśmy specjalne pudełka na plastikowe nakrętki, które znajdują się w sklepach p. Ślusarzów i p. Pietruszki oraz w Szkole Podstawowej w Kleczanowie.

Nakrętki, które nam są niepotrzebne, Marcinowi pomogą otrzymać protezy. Dlatego apelujemy o zbiórkę plastikowych nakrętek wszelkiego rodzaju.[/COLOR]

http://www.kleczanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=307:apel-o-pomoc&catid=67:zwizek-modziey-wiejskiej&Itemid=82[/QUOTE]

[QUOTE=Marcowy;116932]A ja mam taki problem: zostałem poproszony o dokonanie niezbędnych uzgodnień z właścicielami Bazy, ale gospodarze są jako ci ludzie z mgły - nie odbierają telefonu, nie odpowiadają na maile, ignorują SMS-y. Możliwe, że mam nieaktualne namiary, więc jeśli ktoś miałby z nimi inny kontakt niż adres i telefon podane na stronie http://www.bazaludzizmgly.pl , proszę o podzielenie się na PW.[/QUOTE]

[QUOTE=tomas pablo;116945]...też sądzę , że zaproszenie Szymona to świetny pomysł.. ten , kto Go do tych czas nie poznał, ulegnie Jego urokowi. Zapewniam was, że to świetny kompan i warto go posłuchać !
Wsparcie finansowe jak najbardziej- tym bardziej , iż Magurycz ma w tym roku parę miejsc w Bieszczadach do uporządkowania, chociaż by np. Kapliczkę na Skale , w Rajskim. /...pisałem o tym przedsięwzięciu w osobnym wątku.../[/QUOTE]

[QUOTE=bertrand236;116960]Pomysł zacny! Brawo Pastorze i podziękowania za deklarację. Patrzyłem w grafik Szymona. Czas KIMBowy jest teoretycznie wolny. Spróbuje się z Nim skontaktować.

Pozdrawiam[/QUOTE]

[QUOTE=Zbyszek;116964]Pomysł Hero bardzo mi się podoba. Jak jeszcze doda opis osób to będzie rewelacja.
Nakrętki przywiozę - oby pomogły :) Kto dostarczy je do punktu docelowego? Ewentualnie mogę w drodze powrotnej przejechać przez Sandomierz i to uczynić.[/QUOTE]

[QUOTE=bertrand236;116966]Od dziś niewiele uzbieram. Nawet kilograma nie będzie, ale przywiozę.
Pozdrawiam[/QUOTE]

[QUOTE=mAAtylda;116971]Każda ilość się liczy, ziarnko do ziarnka............Ja je dostarczę, w Tarnobrzegu mamy punkt odbioru![/QUOTE]

[QUOTE=Piskal;116980]Kontakt z Bazą pono utrudniony. Ale może ktoś wybiera się w Bieszczady? Mogę przygotować ładny plakat z powyższymi informacjami i przesłać na maila. Wydrukowanie, powiedzmy trzech sztuk, w formacie A-3 to mały koszt. Zawiesiło by się to w Bazie. Względnie więcej sztuk do rozwieszenia w innych miejscach. Kto jest chętny i kto jedzie? Czekam na PW.

Niech to będzie nasza forumowa KIMBowa akcja jak w zeszłym roku "Książka dla Komańczy"![/QUOTE]

[QUOTE=Recon1;116981]Napisałem wcześniej: http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/6519-X-KIMB-g%C5%82osowanie!/page3
Przekazuję bezpośrednią informację jaką otrzymałem z Bazy ludzi z mgły...
" Witam, mamy problem ze stroną internetową i nie każdemu się ona otwiera podaję adres pod którym za każdym razem wchodzi: http://www.bazaludzi.ncse.pl "[/QUOTE]

[QUOTE=Marcowy;116983]Sama strona Bazy się otwiera - i pod http://www.bazaludzi.ncse.pl/, i pod standardowym http://www.bazaludzizmgly.pl/ - ale podane na stronie adres mailowy i telefon są albo nieaktualne, albo gospodarze nie są do nich specjalnie przywiązani. Gdyby ktoś wybierał się wkrótce do Wetliny, to bardzo proszę o sprawdzenie tych namiarów u źródła. No i wyciągnięcie od Pani Olimpii obietnicy, że nas 21 maja przyjmie [/QUOTE]

[QUOTE=Piskal;116998]Tak to spontanicznie zaczęła rozwijać się dyskusja nad programem tegorocznego KIMBu. Nie ma więc sensu czekać dłużej. Oprócz waszych propozycji: zaproszenie Szymona ze Stowarzyszenia Magurycz, zbiórka charytatywna nakrętek i wspólne zdjęcie,które dotyczą obrad głównych, pamiętać należy, że KIMB trwa dwa dni. Czekam więc również na propozycje wspólnych wycieczek i połazęgowisk. Czasu mamy jeszcze dużo.
Tymczasem nie od rzeczy będzie nadmienić, co na pewno, lub prawie na pewno będzie miało miejsce podczas obrad głównych.

-Nagrody, nagrody i inne niespodziewanki, czyli rozdanie Powsimordowych wyróżnień oraz losowanie nagrody głównej (ciekawe co to będzie?) spośród szczęśliwców, którzy trafnie przewidzieli wyniki Mordolotka.

-Umówiłem wstępnie minirecital naszego nowego forumowego kolegi, Pasikonika, który chętnie nam zagra, o ile do formy wróci jego kończyna nadwyrężona podczas skakania śród bieszczadzkich traw.

- Chwila (na szczęście tylko chwila!) z "poezją" piskalską
.

Czekam na dalsze sugestie.

Dla porządku przypomnę, że X Kongres Internautów Miłośników Bieszczadów odbędzie się w dniach 20-22 maja br. w Bazie Ludzi z...Mgły w Wetlinie. O ile uda się skontaktować z właścicielami i to potwierdzić.

Równocześnie proszę zielonych o przekopiowanie postów (od 61) z wątku "X KIMB" jubileuszowy", abyśmy mogli dalej toczyć tę owocną dyskusję już we właściwym wątku. Proszę także o podklejenie niniejszego tematu.[/QUOTE]

[QUOTE=Basia Z.;117007]Mam pytanie, ponieważ akurat w tym samym terminie będzie najprawdopodobniej Kermesz w Olchowcu, czy ktoś z dysponujacych pojazdem miałby chęć wybrać się w niedzielę rano na mszę do Olchowca ?
Wymagać to będzie zapewne samozaparcia i wstania z łóżka o 8 rano :)

Mi się w tej chwili parę rzeczy klaruje, jak na razie ten KIMB-owy weekend mam wolny, a być może uda mi się w poprzedni weekend coś zarobić, czyli sytuacja byłaby idealna.
Tylko nie mam samochodu, więc musiałabym znowu liczyć na uprzejmość kogoś innego z uczestników KIMB-u (za zwrotem kosztów paliwa) i najlepiej żeby jeszcze ten Ktoś tez chciał się wybrać na Kermesz.
Wszystko jednak mi się wyklaruje tak dopiero około 10 maja niestety.

Pozdrowienia

Basia[/QUOTE]

[QUOTE=mavo;117013]Może w sobotnich godzinach przed KIMB-owych udałoby się wręczyć nagrodę Pierogowemu.Ciężko to wlec do Wetliny
Pewno mało kto z Forumowiczów był na Kamieniu,wiedz jakiś mały spacer?Dam się coś napić:lol:[/QUOTE]
Pozdrawiam

bertrand236

www.lesneoko.pl
bertrand236
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 19 kwi 2011, o 07:59

Wczoraj po przeczytaniu dyskusji na brązowym Forum napisałam post i zacytowałam pewną wypowiedź. Potem go skasowałam aby nie jątrzyć. Dziś po przeczytaniu dalszej dyskusji i po namyślę wysyłam ten liścik.
Nie będę na KIMB, na pewno na tegorocznym. To jest przemyślana decyzja i protest. Po pierwsze odruch obrzydzenia wzbudziło we mnie potraktowanie przez Kolegę z tamtego Forum naszego Prezydenta. Po wtóre jako niespotykanie spokojny troll zbanowany na dwóch górskich forach odwykłam od pewnych standardów charakterystycznych dla dawnego naszego Forum. Mam dość forumowego błotka w którym się z lubością tarza dwie czy trzy osoby z forum info. Po trzecie nie życzę sobie aby umieszczać moje zdjęcia w przestrzeni wirtualnej. To jest moje prawo, wszelkie komentarze i chamskie szpilki pod moim adresem na tamtym forum uważam za co najmniej niestosowne. Wszelkie odgrażanie się tamtejszej userki w temacie zdjęć uważam za żenujące.

Proszę mnie nie mieszać w sprawy tamtego forum. Nie mam tam nawet profilu. Mam dość tamtejszych toksycznych userów i ich idiotycznych zagrywek.
Tęsknię za spotkaniami z Kolegami z for bieszczadzkich, mam nadzieję, że nasze szlaki nie raz skrzyżują się i połazimy. Niestety, nie będzie to KIMB.

Mam prośbę, przekopiujcie ten post na forum info.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Markela » 19 kwi 2011, o 09:31

Ja na ten protest wymusiłem celowo na sobie ban na tamtym forum - to nie jest to o co w założeniu chodzi pare osób robi 1984 rok pozdrawiam
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez lucyna » 23 kwi 2011, o 08:43

Po raz ostatni wypowiem się w tym wątku. Widzę tu moderatorów z drugiego Forum, widocznie czekacie na moją odpowiedź. Zgodnie z waszą wolą nigdy nie będę pojawiać się na waszych forumowych imprezach, na KIMB czy na Łopienniku. Po raz kolejny życzę brązowemu Forum wszystkiego co najlepsze. Po raz kolejny powtarzam, że tu płonie bieszczadzki, gościnny ogień, tu każdy jest mile widziany. Sądzę, że to jest nie tylko moje zdanie ale nas wszystkich Forumowiczów. Czujcie się tu jak u siebie. Zapraszam do kącika czytelniczego, zapraszam do konkursowych zabaw. Trzymajcie się cieplutko!
Z bieszczadzkim pozdrowieniem
lucyna
lucyna
Zbanowany

Postprzez Stały Bywalec » 29 kwi 2011, o 10:28

Nie przesadzajcie, nie obrażajcie się, jeno pojedźcie na ten jubileuszowy X KIMB. Naprawdę warto. Na KIMB-ach zawsze jest wspaniała atmosfera, a o jakichś nieporozumieniach z tego czy tamtego forum nawet się nie myśli.

Dotychczas byłem na 5-ciu takich imprezach: I oraz VI-IX. Wszystkie b. mile wspominam, żadnego wyjazdu nie żałuję.

Teraz, gdybym mógł, też na pewno bym pojechał. Niestety moje sprawy osobiste i zawodowe tak się w maju br. układają, że raczej (na 95%) tam się nie zjawię.

PS
Wyjazd na KIMB polecam zwłaszcza tzw. singlom. Znana mi jest (i większości z Was również, ale mało kto zna genezę ich poznania się) pewna do dziś para, która właśnie stała się parą na KIMB-ie, już ładnych parę lat temu.
:D :D :D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Następna strona

Powrót do Zloty i spotkania