z niemowlakiem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

z niemowlakiem

Postprzez Ostry11 » 5 sie 2010, o 20:31

Witam,

Chciałbym wybrać się w Beskidy z niemowlakiem w wózku. Gdzie i jakie szlaki możecie polecić?
Ostry11

Re: z niemowlakiem

Postprzez lucyna » 11 sie 2010, o 06:17

Skoro nikt nie odpowiada to ja skreślę kilka słów. Przede wszystkim należy wykorzystać stokówki, one czasami biegną wyjątkowo ciekawą okolicą. Na terenie BdPN można dojść na Rozsypaniec, wzięłabym pod uwagę też drogę wiodącą do schroniska pod Mała Rawką. Ścieżka dydaktyczna położona na terenie rezerwatu Hulski. Otryt jest pokryty siecią dróg, fajna jest ta wiodąca do Polany. Można także powędrować wzdłuż Sanu pod otrytem. Okolice Tarnawy, spacer wzdłuż Sanu stokówką w kierunku Bukowca. Można też wózek przenieść przez most i zwiedzić część ścieżki edukacyjnej Tarnawa-Dźwiniacz. Okolice Jeziora Myczkowieckiego, a przede wszystkim trasa Zwierzyń-Cudowne Źródełko-elektrowania Myczkowce i wracamy pod Czulnią. Bezmiechowa szybowisko, ruiny klasztoru w Zagórzu. Polecam też Pogórze Dynowskie. Trochę o nim napisałam w wątku relacje. Ta trasa, którą opisałam Obarzym-Niewistka w dużej mierze jest dostępna dla wózka, jest tylko kilkaset metrów nieciekawej drogi m.in. czynne osuwisko.
lucyna
Zbanowany

Postprzez yarek shalom » 23 kwi 2013, o 22:07

Podbijam wątek

Wybieramy się z żoną w Bieszczady z 1,5 miesięcznym niemowlakiem. Czy oprocz tych sciezek mozecie cos jeszcze polecic dla rodzicow z wozkiem terenowym? Nie chcemy wybierac sie na szlaki wiodace na szczyty bo z wozkiem nie ma o czym marzyc, za bardzo tez nie chcemy chodzic glownymi asfaltowkami w Bieszczadach. Zastanawiam sie nad trasa z Bukowca do Sianek, ale nie wiem jaka jest tam nawierzchnia? Ile mniej wiecej godzin drogi? Jakie nachylenie? Wozek juz przeszedl testy i bez problemu poruszamy sie nim po lasach gdzie nie zawsze jest rowna nawierzchnia.

W ogole nie wiem na co sie zdecydowac bo rzadko chodzilem w Bieszczadach po niewielkich wzniesieniach, glownie jezdzilismy i wchodzilismy na szyczyty powyzej 1000 m n.p.m. i nie mam pojecia gdzie moge znalezc drogi polne, szutrowe gdzie bylyby niewielkie wzniesienia, tak aby bez problemu czasami nawet podjechac wozkiem pod niewielkia gorke
http://nickycruz.ovh.org NICKY CRUZ OPOWIADA - HISTORIA PRAWDZIWA
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 23 kwi 2013, o 22:56

wszystkie stokowki sa w niezłym stanie, lasy maja mnóstwo kasy do wydania w tym celu... między innymi dzięki temu powstało kilka nowych ścieżek przyrodniczych.

co jeszcze... hmm roztoki górne, balnica, solinka - tutaj masz drogi w niezłym stanie, i urokliwe doliny... nawet z noclegiem nie bedzie problemu, jak dobrze sie wstrzelisz - to ciuchcią podjedziecie nawet...
łopienka
sine wiry
żernica wyżna
hulskie, krywe
rabe..
to tylko co w pierszwej chwili mi do glowy przyszło. wszędzie dojedziesz (tzn jest droga, ale za jej stan wiosną trudno ręczyć)
daj znac jakie okolice chociaz Was interesują, to jakos bardziej będzie można podpowiedzieć
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 24 kwi 2013, o 05:05

do samych Sianek, czyli grobowca z wózkiem chyba nie da rady: tam jest w końcówce dość ostre zejscie wąską ścieżką ze schodkami
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 24 kwi 2013, o 10:08

ale kawałek można pospacerować - tylko, że nie szlakiem, a po drodze (szeroka jak autostrada) da się dojść do schronu pod Negrylowem, a nawet chyba kawałek dalej z tego co pamiętam.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez yarek shalom » 24 kwi 2013, o 20:18

dzieki za wszystkie informacje

Bedzie noclegowac w Lipiu gmina Czarna
http://nickycruz.ovh.org NICKY CRUZ OPOWIADA - HISTORIA PRAWDZIWA
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 25 kwi 2013, o 20:38

No to zaraz obok macie wioseczke Bystre,Michniowiec, polecam spacer , ciekawa cerkiewka,łagodne aczkolwiek przyjemne widoki. Cisza ,spokój,drogi prawie puste,bo to takie wsie trochę na uboczu.Podpytajcie gospodarzy o Rajskie lub inne podobne miejsca .Stokówki to tez dobry trop, bo w weekend majowy nie bedzie prac lesnych a taką dróżką dojdziecie choćby na caryńskie łaki iii nie wiem jak teraz, ale po chwili szperania można było znaleźć tam cmentarz Tej wsi.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi