z psami w Bieszczady

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

z psami w Bieszczady

Postprzez Ppx » 2 kwi 2011, o 19:29

Witam!
Szukam jakiegoś ośrodka, najlepiej domków letniskowych, w których jest mile widziana duża ilość psów.
Znacie takowe? :P
Pozdrawiam
Ppx

Re: z psami w Bieszczady

Postprzez kumak_gorski » 2 kwi 2011, o 20:21

Ppx napisał(a):Witam!
Szukam jakiegoś ośrodka, najlepiej domków letniskowych, w których jest mile widziana duża ilość psów.
Pozdrawiam

Hallo!
O jaką ilość chodzi? Bo http://www.unitra.bieszczady.pl/ lubią zwierzęta:-)
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 2 kwi 2011, o 21:05

A lubią. Mają kilka swoich, w tym pasibrzucha. To taki niegdyś bezdomny mały kundelek, bardzo wstydliwy, którego widuję tylko przy misce.
lucyna
Zbanowany

Postprzez laszlo » 3 kwi 2011, o 10:50

Ppx napisał(a):Witam!
Pozdrawiam

Jak przywieziesz dużo psów to wilki będą miały ucztę. Uwielbiają pieski
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Ppx » 3 kwi 2011, o 12:21

hehe, dzięki ;)
Ppx

Postprzez mapet1111 » 16 cze 2011, o 12:52

Witajcie, mam pytanie gdzie mogłabym pójść nad Solinę z psem? Czy na wszystkich palażach obowiązuje zakaz wyprowadzania psów.
Mam małego szczeniaka rasy cavalier i chciałabym go zaznajomic z wodą :)
Będziemy spać w Polańczyku (to będzie nasz punkt wypadowy jak co roku)
mapet1111
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 18 cze 2011, o 19:53

mapet1111 napisał(a):mam pytanie gdzie mogłabym pójść nad Solinę z psem? Czy na wszystkich palażach obowiązuje zakaz wyprowadzania psów.

Nie ma chętnych, to ja spróbuję.
Piszesz w innych postach, że bywasz często i znasz Bieszczady, więc w sumie nie powinnaś takich pytań zadawać. Nie wiem czy na wszystkich plażach obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, ale moim zdaniem powinien, bo plaża to nie jest miejsce do "wyprowadzania psów". O tym decydują właściciele danej plaży / kąpieliska i wpuszczając na nie psy mogą sobie niechcący strzelić w kolano. Jak już koniecznie musisz tego psa kąpać w jeziorze (i nie ma w tym nic dziwnego - mój tez uwielbia wodę, czasem nawet myślę, że wcisnęli mi fokę zamiast psa, bo jak tylko zobaczy wodę to musi się w niej zanurzyć) to skoro jeździsz do Polańczyka to zejdź sobie choćby w okolice promu i tam (po lewej) możesz tego psa kapać do woli i niech się zaznajamia z wodą. W tej małej zatoczce przy promie (lewo od drogi) jest bardzo głęboko, ale psu to różnicy nie robi.
A z drugiej strony strony - cavalier waży 5-8kg, czyli coś między szczurem a wiewiórką. Takie to chyba wszędzie można kapać ;)
Piotr_S
Administrator

Postprzez mapet1111 » 3 lip 2011, o 19:24

Piotr_S napisał(a):Piszesz w innych postach, że bywasz często i znasz Bieszczady, więc w sumie nie powinnaś takich pytań zadawać.

matko jedyna, a nie przyszło Ci do głowy że do tej pory mogłam się tym nie interesować bo NIE MIAŁAM NIGDY W ZYCIU PSA i miałam to zwyczajnie gdzieś...psy mi nie wadziły i już.....
a od kilku miesięcy go mam i zaczęło mnie to interesować..
FORUM JEST OD ZADAWANIA PYTAŃ.
Żadne pytanie nie jest głupie.

Ale dziękuję za odpowiedź.
Chciałam wiedziec konkretnie czy istnieje taki zakaz jak np. na nadmorskich plażach strażnicy i 500zł mandatu).
Jeśli czegoś NIE WOLNO to tego nie robię i już.
A jesli tylko mogę dać mojemu psiurowi trochę przyjemności z życia w wielkim mieście na codzień to chetnie to zrobię, ale oczywiście nie na plaży z ludźmi i dziećmi (jestem zdroworozsądkową osobą, a przynajmniej za taką się uważam), sama nie chciałabym żeby mi psyganiały po ręcznikach na plaży i tratowały moje dzieci...a tak się czasem dzieje.
mapet1111
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 3 lip 2011, o 19:55

tak na marginesie- gdybym dzis mial jakieś udziwnienie wprowadzić w swoje podróże w Bieszczady to pewnie też chciałbym zdobyć nt temat info. więc sie nie dziwie zapytaniu. ale psa nie zabiore. ma mi rancza pilnować :lol:
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 3 lip 2011, o 20:24

Po coś tak zaraz denerwować, miałem na myśli raczej to, że pobieżna znajomość B i jeziora (specyfiki linii brzegowej) wystarcza do tego, aby z kapielą psów nie było żadnych problemów. Natomiast jeśli chodzi o plaże strzeżone, to taki zakaz funkcjonował od roku 2006 np. na Cyplu w Polańczyku a wprowadził go dzierżawca - wówczas WOPR. Te zwyczaje zmienne bywają, dlatego najlepiej sprawdzić na miejscu.
Piotr_S
Administrator

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi