Zaproszenie do kącika czytelniczego

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Re: Zaproszenie do kącika czytelniczego

Postprzez lucyna » 7 wrz 2010, o 18:20

Wróciłam z wojaży po krośnieńskich, muzealnych księgarenkach i ograbiłam regał w tamtejszym wydawnictwie Ruthenus. Jestem zachwycona, za w sumie niewielkie pieniądze nabyłam wspaniałości. W Ruthenusie można kupować wydane przez nich książki i to znacznie taniej niż w księgarniach . I to jakie. Niedostępne już w oficjalnej sprzedaży np. przewodnik Romana Frodymy "Cmentarze wojenne z I wojny św. na ziemi tarnowskiej" reprint ks. Władysława Sarny "Opis powiatu krośnieńskiego ..." " Tędy szli ... Operacja Karpacko-Dukielska ... lub nieosiągalne w komercyjnym obiegu ciekawostki jak " Z dziejów rymanowskiego lasu" czy "Pamiętajmy o przydrożnych kapliczkach" wydane na zlecenie ZSP w Końskiem. W kasie Muzeum Okręgowego są wydania pokonferencyjne, publikacje w dużej mierze dotyczą archeologii np. "Wczesne średniowiecze w Karpatach Polskich", a w Muzeum Rzemiosła seria Biblioteka Krośnieńska i np. świetne publikacje Elżbiety Rączy o krośnieńskich Żydach czy biografia Michała Mięsowicza. W informacji turystycznej kupiłam m.in. ciekawostki: trzy mini monografie kościołów w Binarowej, Bliznem i Jasienicy Rosielnej (cena niezmiernie atrakcyjna: 4, 3 i 2 zł), "Transgraniczny szlak rowerowy "Beskidzkie Muzea".
To oczywiście tylko część moich łupów. W sumie mam 26 nowości.
Jupi, jupi aj idę czytać. Very Happy
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 13 gru 2010, o 06:19

Zaangażowałam się w następną inicjatywę. Zapraszam na Forum http://www.historycy.org/ , tam bardzo dużo mówimy o książkach poświęconych historii i jej dziedzinom pokrewnym, gadamy też o naszym regionie. Pod względem merytorycznym Forum stoi na bardzo wysokim poziomie. Zapraszam też do działu poświęconego turystyce historycznej=turystyce kulturowej
http://www.historycy.org/index.php?showforum=388
lucyna
Zbanowany

Postprzez Walduś1970 » 23 kwi 2016, o 09:03

Nakarmić wilki Maria Nurowska, Ślady rysich pazurów Wanda Żółkiewska, Majster bieda czyli zakapiorskie Bieszczady Andrzej Potocki, Przystanek Bieszczady. Bez cenzury Andrzej Potocki i inne. Polecam.
Walduś1970

Poprzednia strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu