Zaproszenie do kącika czytelniczego

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Zaproszenie do kącika czytelniczego

Postprzez lucyna » 18 paź 2009, o 09:55

Zapraszam na www.forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=8420
Będziemy tam z Magdą prowadzić subiektywny kącik czytelniczy poświęcony książkom, mapom i innym wydawnictwom dotyczącym całego łuku Karpat. Pomysł narodził się wczoraj, mam cichutką nadzieję, że spodoba się miłośnikom naszych górek i przetrwa próbę czasu. Chcemy rozmawiać o publikacjach dotyczących historii, kulturzu, etnografii, przyrody Karpat.
Na pierwszy ogień wzięliśmy książki poświęcone żołnierzom wyklętym. Serdecznie zapraszamy do dyskusji o książkach w tamtym wątku i tu. Mam bowiem nadzieję, że także tu bibliografia będzie "tętnić życiem".
lucyna
Zbanowany

Re: Zaproszenie do kącika czytelniczego

Postprzez lucyna » 21 lip 2010, o 05:26

Bibliografia nigdy nie będzie tętnić życiem. Książki prawie nikogo nie interesują. Zaproszenie nieaktualne.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 22 lip 2010, o 09:06

Książki bardzo ludzi interesują.

Nie interesuje ich czytanie suchych opisów w wątkach, w których jakiekolwiek pojawienie się z własną opinią, czy informacją jest traktowane jako wroga ingerencja trolla.
Najpierw zapraszasz do wątków, potem informujesz, że to "blogo-podobny" twór i nie chcesz polemiki, wypowiedzi itp.

Takie wrażenie można odebrać Lucynko...a szkoda.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 22 lip 2010, o 09:51

A kiedyż to broniłam Ci rozmawiać o książkach?
Zobacz ile tu jest wątków, nie widzę Cię w nich.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 22 lip 2010, o 18:42

Lucynko, niekoniecznie o mnie chodzi...ale dajmy spokój, szkoda czasu o tym pitolić ;)

Jakie prognozy na początek sierpnia?
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 24 lip 2010, o 05:54

Prognozy fajne :mrgreen: , wszystko pie..., a ja wypaliłam się, mamy bardzo mało zleceń, teraz jestem "na łasce" Mariusza Janika, On daje mi jakieś tam zlecenia. Mało pracy, dużo czasu wolnego i pustki w kieszeni. Masz jakieś propozycje? Może wypadzik na Słowację?
Wojtek, nie oszukujmy się, zostałam wykopana z przyklejania wątków, mój "romans" z turystyką gorską skończył się. Chcę przenieś tu swoje zabawki, mimo tego, że wiem iż nie ma to sensu. Tam wątek czytało trochę osób, było z 100-500 wejść tygodniowo o ile coś skrobnęłam. Tu już nikt nie zagląda. Być może to zmieni się, chce popracować nad bibliografią, nie liczę jednak na cud. Zapraszam wszystkich chętnych do rozmowy ale nie za wszelką cenę. Nie chcę tu mieć "burdelu", to ma być merytoryczna rozmowa o książkach, ich promocja, a nawet wulgarna reklama, wymiana informacji i spostrzeżeń.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 24 lip 2010, o 22:28

Nie jest źle. :) Dzięki Andrzejowi i wzbogaceniu informacji dziś do wątku o podkarpackich monografiach weszło około 20 osób, odjęłam swoje wizyty. :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 10 sie 2010, o 20:36

Na forum 321 gory wywiązała się dyskusja pomiędzy Basią Z, a mną. Musze stwierdzić, że mną wstrząsnęła. Ktoś żeruje na naszej pracy, wykorzystuje do zarobkowania informacje zawarte w naszych postach.
http://www.jakiestam321.pl/phpBB2/viewtopic. ... 4&start=20
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 11 sie 2010, o 07:45

Przeniesienie tych postów traktuję jako zabezpieczenie przed wysłaniem ich w kosmosBasia Z. napisał/a:
GB napisał/a:
Basia Z. napisał/a:
Ponieważ Lucyna (lepiej lub gorzej) przepisuje przewodniki po ścieżkach dydaktycznych na prawdę bardzo mi się to przyda, nie muszę ich kupować.

:mrgreen: :mrgreen:
Tylko musisz uważać, bo te informacje-utwory użyjesz w celu uzyskania korzyści materialnych - a wedle prawa na takie wykorzystanie musisz mieć zgodę ich Autora - nawet, jeśli zacytujesz źródło pochodzenia tychże :))) : rotfl :

pozdrawiam
gb :)))

Jeżeli umowa na moją pracę zostanie zawarta (co jeszcze nie jest pewne) - to na pewno napiszę do BdPN.
W końcu ich też będę popularyzować.

Jednak praca Lucyny na pewno nie pójdzie na marne.
Przynajmniej dzięki Niej wiem co jest najciekawsze i na co warto zwrócić najwięcej uwagi.

Basia Z. napisał/a:
GB napisał/a:

"w ostatnich latach na terenie takiej gminy powstały ścieżki edukacyjne taka, a taka, dla których cennym uzupełnieniem są mini przewodniczki autorstwa Kowalskiego i Malinowskiej. W sposób przystępny przedstawiono w nich to i to, ze szczególnym uwzględnieniem tego i tamtego" - to nikt się nie będzie mógł przyczepić....

... Które nabyć można tam i tam ...

Dokładnie taki właśnie miałam zamiar.
W czym praca Lucyny byłaby mi bardzo pomocna.
Ale do BdPN pewnie napiszę i tak (jeżeli jak pisałam, cała umowa dojdzie do skutku).

B.

Ciekawość zwyciężyła we mnie. Mój Boże, o czym my tu rozmawiamy. Mam odruch wymiotny. Na pewno wątek nie będzie w najbliższym czasie kontynuowany. Na pewno, w sposób nawet pośredni, nie przyłożę reki do naciągania ludzi. Kolejna publikacja napisana przez osobę nieznającą ani terenu, ani zagadnienia. Mogę pomóc każdemu, popularyzacja regionu ponad wszystko ale są granice, których nie przekroczę.
Teraz to ja wymiękam.

Basia Z. napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zamierzam korzystać również z wszelkich innych informacji o Bieszczadach jakie publikujesz na wszelkich innych forach.

Forum bieszczadzkie oczywiście też czytam (bez logowania), jest tam bardzo dużo interesujących informacji :-)

Na forum turystyka-gorska tez sporo ciekawych informacji o Bieszczadach zamieściłaś i też zamierzam to wykorzystać.

B.

:mrgreen:

No cóż, muszę liczyć się z tym, ze hieny będą żerować. Nie życzę powodzenia. Te watki powstały aby zapobiec takim sytuacjom jak ta. Osoba nie mająca zielonego pojęcia o regionie pisze publikację posługując się nie swoją wiedzą i znajomością terenu ale stronami internetowymi.
Basia Z. napisał/a:
lucyna napisał/a:

Osoba nie mająca zielonego pojęcia o regionie pisze publikację posługując się nie swoją wiedzą i znajomością terenu ale stronami internetowymi.

A może wcale nie pisze ?

B.

Tego nie wiem. Wiem jednak, że wykorzystywałaś nas wcześniej. Zorientowaliśmy się jeszcze na forum info, rozmawialiśmy o tym na jednym ze spotkań. Stwierdziliśmy, że grasz nieuczciwie i nie pomogliśmy ci. Gdybyś otwarcie stwierdziła, że potrzebne są ci materiały i informacje o słowackich pralasach to dostałabyś wszystkie dostępne nam wiadomości i publikacje. Kręciłaś więc poszliśmy nawet dalej. Zastawiliśmy na Forum liczne pułapki, tam są błędy w naszych relacjach, wypowiedziach. Są one zawarte w licznych postach. Wtedy też postanowiliśmy, a raczej ja wysunęłam wniosek, że powinniśmy informować o dobrych, rzetelnych publikacjach dotyczących naszego regionu. Tym ja zajęłam się. Jesteś matką chrzestną tych wątków :evil:

Basia Z. napisał/a:
lucyna napisał/a:

Gdybyś otwarcie stwierdziła, że potrzebne są ci materiały i informacje o słowackich pralasach to dostałabyś wszystkie dostępne nam wiadomości i publikacje.

Ale one na prawdę nie były i nie są mi potrzebne !!!

Dysponuję sporymi materiałami na ten temat w języku słowackim.

Lucyna - chyba lepiej było kiedy mnie całkowicie ignorowałaś - proszę o ignor !

Oszczędzaj swoje zdrowie, pamiętaj, że musisz o nie dbać !

Pozdrowienia

Basia

Niepotrzebna złośliwostka.
Tak, jestem chora. Nie wiem kiedy wrócę do pracy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 2 wrz 2010, o 16:28

lucyna napisał(a):Bibliografia nigdy nie będzie tętnić życiem. Książki prawie nikogo nie interesują. Zaproszenie nieaktualne.

Zaproszenie aktualne. Wątek mimo zawieruchy przetrwał. Ktoś go czyta, przekroczył 25 000 wejść.
Wątek został odbudowany prawie od podstaw, bardzo dużo jest w nim zmian, przede wszystkim pojawiło się wiele książek dotyczących ikon i historii sztuki.
Nie oznacza to, że już jest ukończony. Wprost przeciwnie, pracuję nad ni non stop. Mam nadzieję, że będzie interesujący. Oczywiście, będę prowadzić go jednocześnie z tą bibliografią.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 20&start=0
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu