Zatwarnica-Hulskie

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Zatwarnica-Hulskie

Postprzez wiechuu51 » 24 cze 2010, o 18:27

Witam.Jak to przeczytałem natychmiast się zarejestrowałem i zalogowałem by poinformować wycieczkowiczów których napadł "pan" z kijem baseballowym że może już niedługo odwiedzimy go w jego miejscu zamieszkania i zobaczymy jaki to on mocny.Wiechuu51.
wiechuu51
Stonka bieszczadzka

Postprzez Erynie » 24 cze 2010, o 19:35

Lucyno napisałaś: Człowiek na którego nie działają przechwałki: nie wiesz kto ja jestem.
Bez odbioru. - przepraszam za nie porozumienie ale mi chodziło nie o Ciebie ale o osobę przed którą ostrzegałaś że nie należy wyznaczać tam ścieżki, ponadto z adminem piszecie iż wiecie kim jest i że to on niszczy oznakowania! więc co to za persona?
Po drugie: nie mam zamiaru z niczym przesadzać i jeśli poczułaś się urażona przepraszam, ale fakty są takie jak napisałam dodam celem wyjaśnienia że rozmowa na podwórku przebiegała w średnio miłej atmosferze (bez wyzwisk napewno!!!!) a potem szliśmy tuż nad brzegiem rzeki a to wg POLSKIEGO PRAWA nie może być teren prywatny i tam zostaliśmy zaatakowani!, "niewolnica" - użyłam celowo takie słowa ponieważ kobieta ta bała się odpowiedzieć przy tym jak piszesz Piotrze i uciekła do domu po jego ataku obserwowała nas zza drzewa (może miała obawy co do naszego stanu).
Tyle moich wyjaśnień, proszę nie oceniaj zbyt pochopnie jednej strony, bo kocham Bieszczady jak i inne góry i chętnie powrócę ale póki co sprawa ta nie wpłynęła pozytywnie na mnie po tylu latach wędrówek. Mam nagrany film tel. kom. z ostatniej fazy ataku jak pan rzuca kamieniami w kobiety i nie wiem tak naprawdę czy robić z tego użytek tylko na forum celem ostrzeżenia innych czy też inna drogą. Skoro to jest człowiek niepoczytalny! tylko skoro tak jest to dlaczego go tak zaciekle bronicie (mam na myśli niszczenie szlaku) i dlaczego jeździ on samochodem (widziałam go pod sklepem). Pozdrawiam i proszę o kilka słów wyjaśnień, a postaram się to wszystko zrozumieć
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 24 cze 2010, o 19:43

Przeprosiny przyjęte i nawzajem przepraszam.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Erynie » 24 cze 2010, o 20:02

nie jest mi obojętna sytuacja na szlakach o czym świadczy ten temat, natomiast gdybym była taka jak turystki z Krupówek to pewnie ogoleni, napakowani koledzy załatwiliby tę sprawę, z drugiej jednak strony uważam że nie powinno się tego tak zostawić. Scieżka nad brzegiem Sanu jest naprawdę piękna i warto żeby ludzie mogli ją zobaczyć więc należałoby tego Pana jakoś troszeczkę ucywilizować, pod względem prawa nie może uzurpować sobie prawa do rzeki! (jeśli nie wierzysz sprawdź). Więc co radzisz nagłośnić i ostrzec turystów, czy inna droga i dlaczego Wy tam na miejscu tak go kryjecie (to niszczenie tablic) naprawdę nie rozumiem czym sobie zasłużył na taki parasol ochronny. Pozdrawiam
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 24 cze 2010, o 20:08

To są Bieszczady, kraina ludzi wolnych. Piotr ma prawo żyć w taki sposób jaki chce, nic nikomu do tego. Żaden turysta nie ma prawa mu tego zabronić.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 24 cze 2010, o 20:40

Erynie napisał(a):proszę o kilka słów wyjaśnień, a postaram się to wszystko zrozumieć

Ani nie jestem na miejscu, ani nikogo nie bronię. Napisałem też że dla mnie jasne jest kto niszczy znaki. I tyle - natomiast żeby kogoś konkretnego oskarżyć, należy go złapać za rękę a nie opierać się na domysłach, więc masz odpowiedź dlaczego nikt z tym nic nie zrobił.
Z drugiej strony twierdzisz że popełnił przestępstwo / wykroczenie (napaść, uszkodzenie ciała, itd.) i też nic z tym nie robisz. Gdyby mnie walnął kijem to zgłosiłbym gdzie trzeba, albo mu oddał, podobnie z kamieniami. Masz filmik - zgłoś gdzie trzeba. Nie chcesz zgłaszać z jakichś powodów - Twoja prywatna sprawa. Temat w związku z tym jest chyba wyczerpany, przynajmniej dopóki sprawa nie ruszy dalej o ile ruszy.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Erynie » 24 cze 2010, o 20:48

Piotrz S - nie zgłaszam bo nie chce mi się dojeżdżać do Sądu do Ustrzyk a to ponad 400km (długo po zajściu do rozważaliśmy)
Lucyno - napisałaś: "To są Bieszczady, kraina ludzi wolnych. Piotr ma prawo żyć w taki sposób jaki chce, nic nikomu do tego. Żaden turysta nie ma prawa mu tego zabronić" zgadzam się ale chyba w granicach prawa bo jeśli nie to zapomnijcie o turystach i tak nie lubianych szczególnie przez busiarzy i hotelarzy "dutkach". Twoja obrona jest heroiczna, aczkolwiek dla mnie nie zrozumiała może to jeść facet po psychiatryku? jesli tak to napisz to a zrozumiem jego zachowanie i dam spokój! pozdrawiam
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 24 cze 2010, o 20:59

Weszliście wbrew jego woli na jego teren, doszło do ostrej wymiany zdań (bez wyzwisk), nie usłuchaliście jego prośby i nie odeszliście. Na złość mu postanowiliście iść dalej, teraz powołujecie się na przepisy prawne, takie, które są raczej martwym prawem, nagminnie łamanym w Polsce. Logujesz się tu posługując nikiem Erynie (boginie krwawej zemsty), nie podpisując się imieniem i nazwiskiem piszesz donos w którym posługujesz się inwektywami. Jak mam Cię traktować?
Zastanów się nad tym co piszesz. Żli są mieszkańcy Zatwarnicy, Piotr to wg Ciebie to psychopan i Dziki z Hulskiego, teraz masz pretensje do hotelarzy i busiarzy.
Rozumiem bieszczadzki światek uwziął się na Was.
lucyna
Zbanowany

Postprzez PaweleS » 24 cze 2010, o 21:32

1.Lucyna czytaj ze zrozumieniem.Gdzie Erynie ma pretensje do busiarzy? Pisze,że im więcej takich zachowań to mniej kasy dla hotelarzy i busiarzy,zresztą z małym błędem tj.wyraz nie jest tu zbędny.
2.Jakie znaczenie ma tu po raz kolejny powtarzane przez Ciebie znaczenie tego nicku?
A oto przykład równie głupi :
Lucinus- świetlisty, dotyczący urodzin
Imię bogini światła(wydającej na światło dzienne) i narodzin.

Lucyna ceni sobie swobodę myśli i wypowiedzi nie dbając o swoją opinię. Uparta, skryta a nawet czasem nietolerancyjna wobec innych. Wiedzą dokąd idą i nie tracą czasu na wątpliwości ani rozterki. Są niebywale wytrwałe i zwykle całe życie poświęcają jednej pasji. Kobiety o tym imieniu posiadają miły wygląd jednak z osobami płci przeciwnej postępuje dość brutalnie. Nie jest dobrym partnerem w związkach a dom traktuje jak miejsce odpoczynku. Lubi otaczać sie niewiarygodnymi opowieściami o sobie i swojej przeszłości, dlatego nieraz jest uważana za dziwnego człowieka.
3. art. 217
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Tego pana ratowałby ewentualnie paragraf 2.

I po 4 . Nie wyobrażam sobie załatwianie "sprawy" za pomocą kija lub kamieni.

Być może jestem naiwny ale wolę swoją naiwność niż dbałość o swoje w ten sposób.
Może dać temu panu spluwę niech zastrzeli innych intruzów na przyszłość.
Wtedy będzie dziko i w "bieszczadzkich klimatach"

Przepraszam.
Teraz ja szydzę ale po prostu trafia mnie prawie pochwała bicia kogokolwiek ,nawet jeśliby na to zasłużył.
Szczególnie tym co zrobiła Erynie i jej znajomi.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 04:37

1. OK
2. Nie rozumiem, jaki wpływ miałam na to, że Mama nadała mi na imiona Lucyna Beata? W sieci czasami podpisuję się naja naja - kobra królewska, to pseudonim wymyślony przez moich Kolegów z którymi niegdyś łaziłam po górach. Mówi o mnie bardzo dużo, podobnie jak dużo mówi o Eryni jej nick.
3. Oczywiście, że jest karalne. Gdyby mnie ktoś uderzył pałką i rzucał we mnie kamieniami to oddałabym lub zadzwoniłabym po policję. Dziwne, przechodziłam przez owo podwórko, nikt mnie nie zaatakował ale też nikt nie był szczęśliwy, że tam wlazłam. Od słowa do słowa i poznałam Piotra. Wchodziłam także na prywatny teren wielu innych ludzi, nawet z grupami i nigdy nic złego nam nie przydarzyło się. Nawet w Siarach pan Brzostowski (ponoć wszystkich wyrzucał z terenu zamku) zaprosił nas do salonu na herbatę i pokazała cały swój dom (byłam z grupą), nie wspomnę już o panu Jastrzębskim ,którzy podrzucił mnie specjalnie do Zatwarnicy do ośrodka, gdy nie mogłam złapać stopa w Dwerniku.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi