Zatwarnica-Hulskie

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Zatwarnica-Hulskie

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 04:57

Jeszcze doprecyzuję, jestem przeciwnikiem bicia kogokolwiek, w tym zwierzaków, nie lubię siłowych rozwiązań, tego, że Piotr ich zaatakował nie pochwalam. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego w tak życzliwym regionie jakim niewątpliwie są okolice Zatwarnicy doszło do tego incydentu? Może wina nie jest po stronie mieszkańców ale Etynii i Jej Kolegów? Dlaczego Ją zaatakowałam po Jej pierwszym poście? Wyczułam nieciekawego człowieka, ot co. Potem moje domysły potwierdziły się. W Bieszczadach raczej jesteśmy uczuleni na takie zachowanie: nie wiesz kim ja jestem. Idź do człowieka z kromką chleba, z uśmiechem, a odpowie Ci tym samym,idź z kamieniem, a rzuci w Ciebie kamieniem.
Na razie rozmawiamy o anonimie, ktoś anonimowo kogoś oskarża. Sytuacja byłaby zupełnie inna, gdyby Erynie przedstawiała rozwój sytuacji w Hulskiem bez inwektyw i podpisała się z imienia i nazwiska. Nie pochwalam zachowania Piotra ale też nie widzę powodu aby tak był traktowany na Forum. On nie wie o tej dyskusji, sam bronić się nie może.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 25 cze 2010, o 07:14

Jestes Lucynko pełna sprzeczności.

"Nie pochwalasz jego zachowania", co oznacza, że wierzysz w to, że miało miejsce. W innym miejscu poskreślasz, że to tylko anonim, że jakiś tam Piotr jest dobrym człowiekiem.

Oskarżasz autorkę o zmyślanie, a jednocześnie doszukujesz się przyczyn, że reakcja na akcję, czyli robisz to co sama krytykujesz wymyślając agresywne działanie autorki wątku.

Zgodnie z prawem, obrona nie może korzystać z drastyczniejszych środków niż atak. Atak fizyczny usprawiedliwiasz wtargnięciem na posesję. Uderzenie kijem, czy próbę uderzenia kamieniem usprawiedliwiasz pyskówką, czy zignorowaniem braku zgody.

Co więcej podkreślasz brak wersji drugiej strony konfliktu, choć dla wydania wyroku sama jej nie potrzebujesz. Chyba z zasady stajesz po stronie ludzi, a którymi utrzymujesz kontakty...towarzyskie lub biznesowe.

I w końcu, co się stało z tą biedna dziewczyną tak wrażliwą na ataki personalne na takim, czy innym forum...skoro sama to robi od pierwszego postu.

Szkoda...
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 07:35

1.Oczywiście, że wierzę, że coś się wydarzyło, nie wierzę w winę będącą tylko po jednej stronie.
2. Nie wymyślam, agresja Eryni pojawiła się w pierwszym poście. Potem było z górki.
3. Oczywista oczywistość, ja z Bieszczadów więc biją naszych łap za sztachetę. Nie utrzymuje z mieszkańcami Hulskiego kontaktów ani towarzyskich ani służbowych. Bronię tylko ich prawa do własnego życia według przez siebie stworzonych praw. To jest jego ziemia i jego sposób na życie. Nic nam do tego.
4. Lucy dawno odeszła w niebyt, wytresowaliście jednego z najsilniejszych trolli w sieci. :mrgreen:
lucyna
Zbanowany

Postprzez PaweleS » 25 cze 2010, o 07:54

Sorki ale ja naprawdę nie widzę agresji w pierwszym poście Erynie.Nazwanie Pana rzucającego kamieniami i uderzającego pałką Psychopanem wg mnie jest bardzo delikatnym stwierdzeniem.Zakładając oczywiście ,że tak to wyglądało bo rzeczywiście
jest tu opis zdarzenia wg.jednej strony.
Zaś Twoja odpowiedź wg mnie była po prostu poniżej pasa.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Erynie » 25 cze 2010, o 08:03

Przykro mi że ta dyskusja tak przebiega, po raz ostatni wyjaśniam: nie było żadnej agresji z naszej strony!, po rozmowie z włascicielem wróciliśmy do ostatniego znaku na szlaku i kontynuowaliśmy przejście samym brzegiem rzeki w myśl ustawy prawo wodne: "Artykuł 27 prawa wodnego zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Oznacza to, że nie tylko samo ogrodzenie jest niezgodne z prawem, ale również postawienie tabliczki z napisem „Wstęp wzbroniony”.
Atak nastąpił przy zabudowaniach, więc jeśli nadal Lucyno uważasz że ludzie w Bieszczadach stanowią sami sobie prawo, to ja nadal uważam że to PIĘKNY KAWAŁ NASZEGO KRAJU! ale tak jak łza w oku się kręci chodząc po nieistniejących łemkowskich wsiach Beskidu Niskiego od Jaworek do Jaśliska tak zaczynam inaczej patrzeć na byłe wsie bojków. Nie chodzi mi tu tylko o zachowanie właściciela nieszczęsnej posesji ale w szczególności o Lucynę. Skoro tak wygląda gościnność w tamtych stronach to czy ludzie z Polski muszą tam jeździć? fakt Bieszczady są piękne ale chyba muszą nauczyć pokory rodowitych mieszkańców. Twoje podejście do sprawy dało mi dużo do myślenia, wystąpiłam na forum z zamiarem rozwiązania problemu dla przyszłych turystów, a nie wymierzaniem sprawiedliwości bo uważałam, że najlepiej mogą to załatwić ludzie z tamtego rejonu przy współdziałaniu innych którym góry nie są obojętne. Niestety widzę, że lokalny nacjonalizm, zaściankowość biorą górę. Najbardziej szokuje mnie fakt, że ukrywacie człowieka który niszczy waszą pracę tj. STOWARZYSZENIA "DZIECIOM BIESZCZADZKIEJ SZKOŁY W ZATWARNICY", nic innego mi nie pozostaje jak tylko ostrzec innych turystów! Pozdrawiam wszystkich użytkowników
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 08:04

Erynie napisał(a): Tak na serio dodam na koniec że nie tak sobie wyobrażałam pobyt w Zatwarnicy ludzie tu nie przyjaźni turystom, szczególnie ci z domków robotników leśnych, wiem że jest dużo fajniejszych miejsc w Bieszczadach i te polecam np. Wołosate, a Zatwarnica no cóż ... a niech tam siedzą we własnym sosie, niech piją wino pod sklepem, a potem a... szkoda gadać nie polecam tego miejsca!

Pawele S sprawa pobicia omijam, przeczytaj ten fragment postu.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Erynie » 25 cze 2010, o 08:08

no rzeczywiście moja agresja poraża z ekranu!!!!
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 08:16

Erynie napisał(a): Nie miałam zamiaru się przechwalać ale muszę Panią uświadomić z kim Pani ma do czynienia, dodam że chodzę po górach od 10 roku życia (tak konkretniej od 16) a to grubo ponad 40 lat chodzenia! Reasumując: z Pani wypowiedzi wynika, że jest pani osobą młodą tzw zakochaną w dzikich górach, która tychże nie widziała owych jeszcze nigdy, osobą która uwielbia patrzeć na gwiazdy słuchając gry na gitarze przy ognisku, osobą która w końcu myśli, że jest prawdziwym wędrowcem bo założyła wysokie buty, koszulę w kratę, chustkę na głowę i wejdzie na Połoniny, a tak naprawdę to chyba troszkę zazdrości różowym laleczkom z Krupówek. Grunt to dobre samopoczucie więc szydź nadal z innych i bądź tym "prawdziwym" wędrowcem, a spotkasz kiedyś wyśnionego romantyka! :lol:

I to
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 08:19

Erynie napisał(a):Pani elokwencja mnie zabija! proszę o ofertę wycieczek z Pani biura (może coś do Hulskiego)

I to
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 25 cze 2010, o 08:20

Erynie napisał(a):Pana prosiliśmy o pozwolenie na przejście przez jego plac, co zrobilismy źle? może okazać serce w Zatwarnicy znaczy okazać wino, to by wszystko wyjaśniało! a Ty raczej pomyliłaś się z powołaniem i zamiast oprowadzać wycieczki siedzisz w necie i szydzisz z innych ale to mnie nie dziwi, powodzenia w biznesie - hi hi

I to
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi