Zatwarnica , Nasiczne zaopatrzenie?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Zatwarnica , Nasiczne zaopatrzenie?

Postprzez blady » 7 kwi 2015, o 16:03

Siedzę i planuję , przeliczam km i kalkuluje możliwości fizyczne moich kompanów . Potrzebna jest mi informacja na temat dostępności do sklepu z art. spożywczo-chmielowymi w Zatwarnicy i Nasicznem .Chmielowy to ważny element wyposażenia plecaka i dość ciężki .Podsumowałem do UG przywiozę,w Wetlinie kupię ,ale co z Zatwarnicą i jak dojdę do Koliby (tu całkowity brak).
Więc kto wie niech podpowie,będę mógł podpisać plan wycieczki do wykonania w terenie .
Pozdrawiam
blady
Stonka bieszczadzka

Re: Zatwarnica , Nasiczne zaopatrzenie?

Postprzez blady » 18 maja 2015, o 22:54

30 kwietnia 2015r.
Od samego rana , zaczynam krążyć wokół bieszczadu , do śniadania kamerka w Wetlinie , to i inne forum , w pracy mapa .
Mój plan dnia , jak co dzień ,tylko dziś skończę wcześniej pracować , o 16 jadę do domu.W czasie powrotu do ogniska domowego , pomysł.
Jadę , tak zdecydowanie jadę , szybkie zakupy i wchodzę do domu , a tam mnóstwo gości , co teraz ? Pierwsza myśl posiedzę troszkę , pogadam, a koło 20 powiem,
że nie chcę ale muszę.
Pierwsza myśl najlepsza.
Jest 20 siedzę w samochodzie mam do przejechania około 270 km , czyli 4 godziny .
Pierwszy błąd w Lesku nie jadę w kierunku Cisnej ale na UD ,późna godzina a ruch duży , ale całe towarzystwo odbija nad solinę .
Jestem w UG o północy , nie szukam noclegu ,1 maj ,rano, gdyby była 22 to może jeszcze , ale tak ,pozostaje spanie w samochodzie.
Parkuje na parkingu , tu gdzie kasa BPN .Prostuje kości , biorę piwo siadam pod wiatą i obserwuje jak SG magluje młodzież na skrzyżowaniu na Wołosate.
Kończę piwo i czas spać.
1 maj 2015
Jest 5 zaczyna się budzić przyroda , robię obchód po UG , szybka przejażdżka do Wołosatego i powrót na parking .
Plan dnia ,robię Caryńską , w Brzegach wsiadam do jakiegoś busa wracam do UG i jadę do domu ,mało ambitnie , ale obiecałem .
Zaczynam maszerować i cholera nie podoba mi się , miejsce znane na pamięć , pomimo wczesnej pory coraz więcej osób , wiem na tym odcinku tak jest zawsze .
Coś jednak się spaliło we mnie .
Jestem w Brzegach a w mojej głowie jedna myśl już tu więcej nie przyjadę , koniec z bieszczadami .
Busy jadą ale tylko do Brzegów od Wetliny , Po jakimś czasie zabieram się do UG z ludźmi z Zamościa .
Płacę za parking i czas ruszać z powrotem do domu , ale wrócę do Brzegów i zobaczę co z tymi sklepami ,tak dla zaspokojenia .
Już dość długo spaceruje po tych górkach , ale przyznaje się że tą dolinę zawsze omijałem była poza moim zainteresowaniem.
W drogę ,początek nie zrobił wrażenia , ale gdy asfalt przestawał istnieć a prędkość mojego wigwamu na kołach pozwalała kręcić głową we wszystkie strony , wyraz mojej twarzy zmieniał się jak twarz dziecka ,gdy dostanie dawno wymarzony prezent .
Dojechałem , prawie do wodospadu na hylatym , i chciałem iść dalej w każdym kierunku ,a już byłem wystraszony (jak żyć bez tego kawałka na ziemi).
Wróciłem do domu , upłynęło już kilka dni ,czuję potrzebę powrócić w bieszczad , mam szczęście , w tym tygodniu zrobię sobie jednodniowe wagary i pojadę na kilka godzin,przecież jestem uzależniony.
Odpowiadając na swoje pytanie , są sklepy i do tego jest pięknie , tak tam pięknie ,że można posiedzieć w tej dolinie kawałek życia.
Polecam.
blady
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi