Żelastwo na Polskich szczytach

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Żelastwo na Polskich szczytach

Postprzez Gustav » 18 sty 2014, o 13:58

creamcheese napisał(a):Zabrać łańcuchy z Rysów!!...hmmm...przesadziłem?

Łańcuchy na dobrą sprawę nie psują aż tak strasznie krajobrazów jak wielkie krzyże czy wspomniane też tutaj platformy widokowe. Jakby zabrakło tych wszelkich sztucznych ułatwień na szlakach to zapewne cała masa ludzi przestałaby w góry jeździć i po nich chodzić. Patrząc na to w ten sposób to, dla osób które lubią być w górach sam na sam z przyrodą, a nie być ściśniętym między innymi ludźmi w górach, wcale nie przesadziłeś. Chociaż z drugiej strony mógłby być jeszcze większy ścisk na szlakach bo byłoby ich mniej. To chyba jednak lepiej gdy te łańcuchy są.
Pisząc tego posta mam straszne wrażenie, że się okropnie zamotałem i na dobrą sprawę nie przekazałem tego co chciałem.
Gustav
Stonka bieszczadzka

Postprzez mirluc11 » 18 sty 2014, o 15:36

IraS napisał(a):Czasami natura ze wszystkim sobie radzi.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 604&type=1

Wyprostują!
Pewnikiem już to zrobili?
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez mirluc11 » 18 sty 2014, o 15:39

krzyś napisał(a):Proponuję akcję: STOP WSZELKIM ŻELASTWOM W POLSKICH GÓRACH!!!

POPIERAM W CAŁPŚCI
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez mirluc11 » 18 sty 2014, o 15:56

krzyś napisał(a):Proponuję akcję: STOP WSZELKIM ŻELASTWOM W POLSKICH GÓRACH!!!

Nie popadajmy w skrajnośc.Poruszając temat nie miałem na myśli postulowania całkowitej likwidacji wszelkiego "żelastwa".Te elementy które służą konkretnym celom np:wspomniane łańcuchy czy chociażby wieże nadajników-powinny(wg.mnie)pozostac.Chodzi mi głównie o te elementy bez których z powodzeniem my turyści moglibyśmy się obyc (jak chociażby wspomniane krzyże czy platformy na Trzy Korony).
Wiele udogodnień mogłoby przecież byc wykonanych z lepiej pasującego i mniej ingerencyjnego w naturę drewna.Jak np:ścieżka z Wołosatego na Tarnicę.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez ploszczak » 19 sty 2014, o 22:39

mirluc11 napisał(a):
IraS napisał(a):Czasami natura ze wszystkim sobie radzi.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 604&type=1

Wyprostują!
Pewnikiem już to zrobili?

Toż to cud jakiś! Drewniana kapliczka obok stoi (chyba kapliczka, bo widać jakąś obaloną wieżyczkę), a krzyż zgiął się w pół, tak jakoś niezgodnie z prawami fizyki aż do samej ziemi???
ploszczak
Stonka bieszczadzka

Postprzez Bandit » 20 sty 2014, o 16:03

dziwne ??? ktoś coś wie na ten temat ? nigdy czegoś takiego nie widziałem. Widok trochę mnie zamurował, ale to tylko na chwilę.
OCB ? proszę o jakieś wypowiedzi jestem ciekawe.. zaraz poszukam w google ;)
Bandit
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy