Żelastwo na Polskich szczytach

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Żelastwo na Polskich szczytach

Postprzez mirluc11 » 13 sty 2014, o 18:15

Witam
Co sądzicie o mani stawiania na szczytach Polskich Gór wszelkich rozmiarów (w większości ogromnych) rodzajów krzyży i innych podobnych "ozdobników"?
Pomijając już fakt że przypominają niekatolikom "kto tutaj rządzi",to przedewszystkim (wg.mnie)-szpecą widok,bo po prostu tam nijak nie pasują.A także mogą podczas burzy dla turystów okazac się niebezpieczne.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Re: Żelastwo na Polskich szczytach

Postprzez ramzes » 13 sty 2014, o 18:32

obawiam się, że ewentualna próba zmian (jestem za) to tzw. przysłowiowa walka z wiatrakami... :)
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez mirluc11 » 13 sty 2014, o 19:08

Zgadzam się że jest to "walka z wiatrakami".Mieliśymy tego przykład z próbą zdjęcia osławionego (negatywnie) krzyża na sali sejowej.
Dziwię się tylko katolikom że mając już tyle swoich symboli w całym kraju (co skrzyżowanie to jak nie ogromny krzyż to kapliczka,w centrach miast i wiosek ogromne kościoły),to jeszcze zawłaszczają tą jedyną przestrzeń jaką są góry.Myślę że tam powinna "królowac"tylko przyroda a nie jakieś żelastwo rodem z Huty Lenina.W końcu po to chodzę po górach aby byc tylko sam na sam z przyrodą.Wszelkiego żelastwa mam dosyc na codzień.Obawiam się tylko że te krzyże kiedyś obrócą się przeciw tym.którzy je tam stawiają.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez ramzes » 13 sty 2014, o 19:17

myślę, że to Forum powinno być wolne od poruszania poglądów ideologicznych, politycznych i religijnych... co nie znaczy, że akceptuję jednostronne zawłaszczanie przestrzeni publicznej... :evil:
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 13 sty 2014, o 21:03

Dla tych co stawiają krzyże: "spójrzcie co jest wyżej..."
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 14 sty 2014, o 07:32

ramzes napisał(a):myślę, że to Forum powinno być wolne od poruszania poglądów ideologicznych, politycznych i religijnych... co nie znaczy, że akceptuję jednostronne zawłaszczanie przestrzeni publicznej... :evil:

To, że sprawa dotyczy krzyży to przypadek. Sądzę, że taki sam opór miałaby jakakolwiek ingerencja w środowisko - i nie ważne czy byłby to krzyż, sierp i młot, czy pomnik Tytusa Chałubińskiego na Rysach. Wielkie żelazne szkaradziejstwo i w dodatku często zardzewiałe (patrz Hrobacza Łąka - kilka lat temu) zawsze będzie szkaradziejstwem i gwałtem na naturze
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krzyś » 14 sty 2014, o 13:24

creamcheese napisał(a):taki sam opór miałaby jakakolwiek ingerencja w środowisko

Tak jak to szkaradziejstwo na szczycie Trzech Koron
Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 14 sty 2014, o 14:54

podobne jest nad gołoborzem w paśmie Łysicy :roll:

Obrazek
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 14 sty 2014, o 22:22

Proponuję akcję: STOP WSZELKIM ŻELASTWOM W POLSKICH GÓRACH!!!
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 14 sty 2014, o 23:12

Zabrać łańcuchy z Rysów!!...hmmm...przesadziłem?
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy