Zimą w Bieszczady?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Zimą w Bieszczady?

Postprzez olga » 28 paź 2009, o 23:57

Witam serdecznie
W drugiej połowie stycznia planujemy wypad w Bieszczady, na ok 4-5 dni. Znam Biesy jako tako, ale od strony letniej, dlatego zwracam się z pytaniami do Was, jako bardziej doświadczonych:). Szukam mianowicie klimatycznej chatki- bazy dla ok. 20 osób. Zależy mi na bliskości jakiś ciekawych tras, wiadomo, w zimę dzień krótki,nie ma co tracić go na dojazdy. Myślałam o Chacie Socjologa na Otrycie, tylko nie wiem, czy nie jest to miejsce zbyt odległe od ciekawych szlaków.
Poratujecie?
A może ktoś zna z autopsji takie miejsce, np. blisko połonin? Mój aparat jest spragniony zimowych widoczków:)Zaznaczam,że kluczowym elementem ewentualnej chaty jest jakiś element grzewczy,niekoniecznie z udziałem prądu:)

Z góry dziękuje za odpowiedzi, mam nadzieję, że dobrze wybrałam dział. Wśród innych tematów nie znalazłam odpowiedniego, dlatego pozwoliłam sobie założyć nowy.

Pozdrawiam z Centralnej Polski:)
olga

Re: Zimą w Bieszczady?

Postprzez smidon » 29 paź 2009, o 08:07

Dla 20 osób to się robi czasem problem, a jeszcze klimatyczna...
Mogę Ci polecić Muczne u Pawlaka Wilcza Jama, o ile jeszcze będzie przyjmować gości. Klimat fajny, są napoje i ciepło. Piękna okolica Bukowe Berdo, Dolina Sanu, Torfowisko Dźwiniacz, a i do Górnych nie jest daleko. Fotki będą cudne.
Udanej wyprawy
smidon
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez turysta77 » 29 paź 2009, o 20:44

A może bacówka PTTK Jaworzec. Warunki spartańskie ale klimatycznie. Blisko na Smerek i Wetlińską. Byłem tam jesienią było miło.
turysta77

Postprzez sjug » 16 lis 2009, o 17:19

Witam

Jak dostęp do poonin i 20 osób z zimie to Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych, jest tam wtedy cicho a na tyle osób to cała chata będzie dla was

Pozdrawiam sjug

Administrator: usunięto link proszę patrzeć 4 punkt regulaminu
sjug
Stonka bieszczadzka

Postprzez Martine » 20 lis 2009, o 22:48

Podczepię się do tego wątku, ale moje pytanie jest nieco inne, czy warto wybrać się teraz , w listopadzie?
Pogoda teraz kapryśna co prawda, ale to by mi raczej nie przeszkadzało. Bardziej martwię się jak jest z działalnością PKSu i noclegowni w tym okresie, bo jesienia jeszcze w Bieszczadach nie byłam.
Będę wdzieczna jesli ktoś doświadczony mi podpowie.
Pozdrawiam, Martine.
Martine

Postprzez IraS » 21 lis 2009, o 09:08

Co do PKS to kursują wg rozkładów ale należy zwrócić uwagę na oznaczenia, część połączeń funkcjonuje tylko w okresie wakacyjnym, za to sporo jest dodatkowych kursów których nie ma w wakacje a funkcjonują w dniach nauki szkolnej. Jeśli chodzi o komunikację to jedyny problem może być z przemieszczaniem się z Wetliny do Ustrzyk Górnych PKS już na tej trasie nie kursuje a w listopadzie i busy to rzadkość ale zawsze można liczyć na stopa.
Z noclegami raczej nie będzie problemu to miesiąc w którym mało ludzi zagląda w Bieszczady (poza 11 listopada). Zwróć tylko uwagę bo część obiektów jest sezonowa, a w tych czynnych przed decyzją warto się dopytać o ogrzewanie, niektórzy gestorzy bardzo na tym oszczędzają.
IraS
Administrator

Postprzez Martine » 21 lis 2009, o 20:48

Dzięki serdeczne! czyli po prostu podróż muszę bardziej zaplanować niż w wakacje, bo wtedy to można na czuja jechać i zawsze się znajdzie miejscówka do spania i jakiś transport no a teraz to niekoniecznie. Coś wymyślę;) jeszcze raz dzięki!
Martine

Postprzez erha » 22 gru 2009, o 19:21

Witam! Podczepię się pod temat, bo też mam "zimowe" pytanie ;)

Czy jest realne, że autobusy PKS jadą ciut szybciej niż jest napisane w rozkładzie?
Chodzi mi konkretnie o relację Ustrzyki Górne-Rzeszów; wg rozkładu autobus przyjeżdża do Rzeszowa akurat w momencie, w którym odjeżdża pociąg, do którego powinnam wsiąść... i tak się zastanawiam, czy jest możliwe, aby autobus na tej trasie trochę przyspieszył?
Albo czy można zimą liczyć na jakieś busy? (konkretnie 3 stycznia)

Pozdrawiam,
erha
erha

Postprzez IraS » 22 gru 2009, o 19:46

Na szybkość autobusu bym nie liczył, przed Rzeszowem często już od Boguchwały tworzą się korki. Ale z tego co wiem busów jeździ całkiem sporo. Startują z pod dworca PKP w Sanoku. Poszukaj w necie pewnie są jakieś rozkłady albo telefony z informacją.
IraS
Administrator

Postprzez Meegii » 2 lut 2010, o 18:50

Witam
Chciałam się dowiedzieć jak mogą wyglądać w obecnych warunkach szlaki:
Przełęcz Wyżniańska - Caryńska - Ustrzyki Górne oraz Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Wołosate?
Czy wyjście w najbliższy weekend może być bardzo uciążliwe?
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.
Meegii

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi