ZnaneNieznane

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

ZnaneNieznane

Postprzez ZnaneNieznane » 24 maja 2011, o 14:45

Proszę o głos poparcia w dobrej sprawie.

Chodzi o kampanię społeczna na rzecz ustanowienia praw dzieci do podróżowania z rodzicami, w tym do sobót wolnych od telewizora. Jest to inicjatywa objęta patronatem Rzecznika Praw Dziecka i prowadzona przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w ramach projektu www.znanenieznane.pl

Wystarczy kliknąć na stronie: http://inicjatywa.znanenieznane.pl/
ZnaneNieznane

Re: ZnaneNieznane

Postprzez lucyna » 24 maja 2011, o 18:14

Nic z tego nie rozumiem. A kto zmusza dzieci do oglądania telewizora i nie pozwala rodzicom podróżować? Hę?
lucyna
Zbanowany

Postprzez jan » 25 maja 2011, o 19:29

Czy Ty jesteś na pewno zdrowy(a)? Psychiatrów jest ci u nas dostatek więc?.................
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 25 maja 2011, o 19:58

proponuje zagwarantowanie dziecim praw do wspólnego oddychania razem z rodzicami.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 25 maja 2011, o 20:02

Coś mi się zdaje, że mamy tu do czynienia z e-marketingiem. Ten spam jest na wszystkich znanych mi forach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 25 maja 2011, o 20:16

a ja mimo wszystko uznaje ze nalezy załozyc wątek poszukiwaczy mózgu. albo muzgó. i tam wszelkie pomysły na trase mozna bedzie wkleic. od rpd do rpo.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 maja 2011, o 07:29

tak zjechaliście ten post, ale zaczynam powoli sie zastanawiać, czy nie ma tu jakiejś kropli pozytywu. Bo to chyba jest tak ,że to dzieci mają taki postulat do swych rodziców. My na tym forum , to nie jesteśmy chyba tak do końca statystycznymi rodzicami ( czy w ogóle dorosłymi), bo w wolnym czasie jeździmy w góry czy inne kampinosy vel bagna, trochę wiedzy czerpiemy nie tylko z tv a i dzieci nam generalnie przy tym nie przeszkadzają. Ale oglądając statystyki odnośnie spędzania wolnego czasu to nóż w kieszeni się otwiera. TV, komputer, mecz. A gdzie spacer czy wycieczka rowerowa? No bo na wczasy teoretycznie nie każdego stac . Ja swoje ciągam od maleńkości po wertepach , plażach, lasach , wygodnych apartamentach i namiotach. Chcę, zeby poznały różne formy wypoczynku. Jak pierwszy raz pojechaliśmy bez córek na weekend do Kazimierza, to miałam totalne wyrzuty sumienia (teraz już nie miewam ), chociaż one spędziły czas na zawodach jeździeckich i prawie nie zauważyły naszej nieobecności. Tylko, ze teraz już wiem, że to ja jestem inna, a nie reszta mojego osiedla, jak widzę spojrzenia co niektórych sąsiadów odnośnie naszych plecaków czy sakw na rowerach. A dzieci patrzą z zazdrością :|
I to taki mój wtręt w tym temacie
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 07:53

a czy nie jest tak ze kryzys wartosci powinny rozwiazywac instytucje do tego powołane. weźmy np pod lupe koscioły. zamiast wciskac młodym zasady odmawiania rózańca niech ich ucza zycia. wtedy problem będzie marginalny. mnie rodzice nie musieli do niczego namawiac. gwarantujac mi podstawowe dobra materialne - PODSTAWOWE - zachęcali do rozwijania pasji. i choc sami nie podrózowali wiele, to jerzyka malenkiego w swiat posyłali. i taki włóczęga ze mnie wyrósł. i telewizora nie posiadam. czasu mi nie kradnie. jak meczyk sobie chce obejrzec to tylko przez siec. a filmy w kinie lub w komp. ale trzeba miec na to czas jak kazda wolna chwila w bieszczadach. i nikt mi nie powie ze rodzice na wszystko musza miec kase. jak maja na plazme 100 cali to na rajd dla dzieciaka tez by mieli. ale jeszcze by sie malenstwo zmęczyło. albo skaleczylo. pracuje z dzieciakami czasem na wycieczkach i krew mnie zalewa jak co chwile rodzice do nich dzwonia i pytaja czy wszystko w porządku i czy sie nie zmęczyli. Świat sie zmienił i na lata 70 czy 80 -te nie ma szans. obserwuje duzo czechów. i wiecie co- tam zima lato na szlakach jest tłok. a w polsce marazm. rodzice w tym małym kraju sa zlaicyzowani w 90% i nie przeszkadza im zeby w weekend pojechac na łazęgę. nikt im nie mówi ze w niedziele nie wolno kupowac w hipermarkecie( jak jestem w pradze w niedziele i ide cos kupic w tesku to jest pusto PUSTO )
tam nie ma takich problemow. a wpolsce poszukuje sie rozumu. i sie go nie znajdzie bo to taki magiczny dar który nie lezy na ulicy. trzeba go wypracowac. a rodzice zrzucajac odpowiedzialnosc za wychowanie na szkoły, czy jakies organizacje pozytku spolecznego oddalaja tylko problem. a ten nie zniknie. tyle jerzowa łapką napisane. moze haotycznie, ale w zalewie jerzowej krwi. ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 maja 2011, o 08:50

i zgadzam się z Tobą w 10000000%. Kasa to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie. Jak mnie kiedyś tzw koleżanka spytała, czy nie szkoda mi 1500 zł na obóz dla dziecka, bo tak to bym w koncu kupiła dzieciakom do pokoju telewizor, to prawie się udławiłam!!!
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 26 maja 2011, o 10:30

10 lat temu byłem z żoną i córką (wówczas 14-letnią) na tygodniowej majówce w Sękowcu. Córce się tam absolutnie nie podobało.
Żona prosiła ją, aby te parę dni wytrzymała, przecież nie będziemy przedwcześnie wracać (pogoda była piękna).
- Aniu, wytrzymaj jeszcze trochę. Mnie też się tu niezbyt podoba, ale skoro ojcu zachciało się nas wywieźć na tę wieś na parę dni...
- Mamo, co ty wygadujesz. Na jaką wieś? Przecież to nawet wieś nie jest !!!
:lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Następna strona

Powrót do Offtop