Domowe porządki a oszczędzanie

0
406

Lubisz sprzątać? Domowe porządki nie zawsze sprawiają nam przyjemność. Nic dziwnego, że chcemy to zrobić jak najszybciej, co często źle przekłada się na… stan naszego portfela. A szkoda – bo warto wiedzieć, że dzięki kilku prostym sztuczkom możemy całkiem sporo zaoszczędzić. Przeczytaj 4 proste sposoby, jak mądrze podejść do domowych porządków.

Używaj zmywarki lub myj naczynia w misce

Podczas mycia naczyń zużywamy ogromne ilości wody – czasami nawet nie zdając sobie z  tego sprawy. Są jednak sposoby na to, by zaoszczędzić na rachunkach. Jeśli posiadasz w domu zmywarkę do naczyń, pamiętaj, by zawsze z niej korzystać. To o wiele bardziej ekologiczne i przede wszystkim tańsze, niż pojedyncze zmywanie ręcznie.

Natomiast jeśli nie masz zmywarki, spróbuj myć i płukać naczynia w miskach. W ten sposób będziesz kontrolować przepływ wody.

Systematycznie czyść odkurzacz

Jeśli chcesz efektywnie i oszczędnie korzystać z odkurzacza, zwracaj uwagę na to, jak często wymieniasz worki. Jeśli dzieje się to rzadziej niż 2-3 tygodnie, prawdopodobnie zużywasz o wiele więcej prądu, niż powinieneś. Prostym rozwiązaniem, dzięki któremu unikniesz wysokich rachunków, będzie po prostu regularne wymienianie worków i czyszczenie filtra.

Sprzątaj rankami

Jeśli będziesz sprzątać przy naturalnym świetle, zaoszczędzisz sporo energii – zarówno tej fizycznej, jak i domowej. Zabieraj się zatem za sprzątanie rankami, gdy masz jeszcze sporo sił i nie musisz zapalać światła. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu popołudniu, a także zauważysz więcej niedoskonałości, których należy się pozbyć.

Segreguj śmieci

Układanie śmieci w osobnych workach jest nie tylko ekologiczne, ale także oszczędne. To nie tylko doskonała i przede wszystkim ważna inwestycja w czystość naszej planety, ale także sposób na to, by w Twoim portfelu zostało trochę więcej pieniędzy. Zgodnie z nową ustawą, niesegregowanie śmieci grozi karą, która jest dość kosztowna.

Rozsądne podejście do domowych porządków może bardzo korzystnie przenieść się na naszą umiejętność oszczędzania. Pamiętaj o tym kolejnym razem, gdy zabierzesz się za odkurzanie czy zmywanie naczyń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here