Oszczędzanie w podróży

0
376

Tanie latanie

Jeszcze kilka lat temu podróż samolotem była uważana za niedostępną dla wszystkich wygodę. Jednak obecnie przewoźnicy co chwila zaskakują nas kolejnymi promocjami i atrakcyjnymi ofertami niskich cen za przeloty. Warto na nie polować. Jak to zrobić najlepiej? Dobrym pomysłem jest zapisanie się na newslettera, dzięki temu będziemy na bieżąco informowani o najnowszych obniżkach . Pamiętaj też, by bilety rezerwować z wyprzedzeniem. Przy tanich liniach lotniczych zaleca się kupować loty na około 2-3 miesiące wcześniej. O wiele tańsza jest rezerwacja lotu poza sezonem. Wniosek na tanie latanie jest więc taki: im wcześniej zaplanujesz swoją podróż, tym taniej polecisz.

Nocleg pod chmurką…

Niekoniecznie! Oszczędzanie na zakwaterowaniu wcale nie musi oznaczać spania pod namiotem (ale warto pamiętać, że w Szwecji jednodniowe rozbijanie namiotów jest właściwie wszędzie dozwolone). Tanie spanie jest dostępne na wiele sposobów. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z couchsurfingu, tzn. goszczenie w domach mieszkańców miejscowości, do której się wybieramy. Jeśli natomiast chodzi o jedzenie, to oczywiście duże turystyczne restauracje w centrum należy omijać szerokim łukiem. Zamiast tego zapytaj tubylców, gdzie można smacznie i tanio zjeść. Dobrze też jest wcześniej poszukać promocyjnych lub tanich dań lub odwiedzić okoliczne bazary. Jedzenie z mobilnych budek też jest o wiele tańsze niż jadanie w „stacjonarnych” restauracjach.

Oszczędne auto

Jeśli często musisz podróżować samochodem, przemyśl opcję podwożenia znajomych, którzy zmierzają w podobnym kierunku. Dzięki temu zyskasz nie tylko więcej pieniędzy w portfelu, ale także miłe towarzystwo. Ponadto, warto docenić wartość autostopu. Często uważany za niebezpieczny środek transportu, tak naprawdę może być świetną przygodą, dzięki której będziesz mógł podróżować za darmo, wygodnie oraz w sympatycznym towarzystwie. Gdy natomiast masz taką możliwość, przesiądź się na rower. Jest mnóstwo zalet poruszania się jednośladem. Przyjemność z jazdy, poprawa zdrowia i kondycji, a także oszczędności na paliwie. Nie mówiąc już o rodzinnych wycieczkach rowerowych za miasto, które są atrakcją samą w sobie. Wybierz więc dla siebie najbardziej optymalną opcję podróżowania – ważne jednak, by było oszczędnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here