Samodzielnie zrobiony stroik na grób

0
21799

Grobami naszych bliskich powinniśmy zajmować się regularnie, przez cały rok. Nie oznacza to wcale, że co kilka dni musimy kupować drogie bukiety do wazonu czy wymyślne dekoracje. W ciągu roku ozdabiajmy pomnik skromnie, ale elegancko i subtelnie, aby zawsze wyglądał na zadbany, natomiast duże dekoracje i wieńce kwiatowe zostawmy na najważniejsze święta.

Zatem w jaki sposób ozdabiać nagrobek w ciągu roku? Przede wszystkim kwiatami, które rosną w naszych domowych ogródkach – tulipanami, różami, mieczykami, goździkami, margaretkami etc., jednakże jest to rozwiązanie dobre na ciepłą wiosnę i lato. Co zrobić w przypadku zimnej jesieni bądź później zimy? Wystarczy udekorować nagrobek stroikiem zrobionym własnoręcznie, do którego użyjemy sztucznych kwiatów. Sztuczne kwiaty są odporne na trudne warunki atmosferyczne – śnieg, mróz, wiatr etc. zatem mamy pewność, że stroik mimo tego, zawsze będzie wyglądał dobrze. Ilość i rodzaj kwiatów, gałązek i dodatkowej dekoracji zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

STROIK NA POMNIK – KROK PO KROKU

Wykonanie stroika ze sztucznych elementów wcale nie jest trudne. Zaangażuj w pracę całą rodzinę, dzięki czemu satysfakcja z efektu będzie jeszcze większa!
W przypadku zimy, może być to stroik z elementami świątecznymi – na przykład gwiazdami betlejemskimi, w przypadku stroika na wiosnę, możemy użyć dodatkowo bazi czy żonkili. Bez problemu możesz wykonać dwa najprostsze stroiki – leżący, oraz pionowy, w doniczce.

STROIK OKRĄGŁY/PODŁUŻNY

Potrzebne będą: podkład pod stroik w formie okrągłej lub gałązki świerku i jałowca (mogą być sztuczne bądź żywe), sztuczne kwiaty (ilość i rodzaj dowolna, pamiętajmy, aby pasowały do pory roku my proponujemy róże, chryzantemy, gwiazdy betlejemskie, lub żonkile i tulipany), nożyczki, druciki florystyczne (w momencie, gdy posiadamy tylko główki kwiatów), pistolet do kleju, drut.

W przypadku gotowej podstawy, zadanie jest bardzo proste – wystarczy przytwierdzić do niej sztuczne kwiaty i ewentualnie dodatkową dekorację (bombki, wstążeczki etc.). Proponujemy wokół umieścić czerwone róże i gwiazdy betlejemskie w przypadku zimy, bądź czerwone tulipany i żółte żonkile w przypadku lata. Do podstawy stroika przyklejamy łodyżki kwiatów, bądź na główki kwiatów nakładamy drut florystyczny i przytwierdzamy do stroika. Kwiaty układaj naprzemiennie, wplatając dodatkowo elementy dekoracyjne – gwiazdki, wstążeczki bądź bazie i gałązki winobluszczu.
W przypadku, gdy kupisz gałązki drzew iglastych, możesz stworzyć podstawę o dowolnym kształcie, np. podłużnym. Złącz ze sobą gałązki świerku za pomocą drutu, następnie umieszczaj na nich gałązki jałowca i przytwierdzaj drutem. Następnie umieść kwiaty i elementy dekoracyjne.

STROIK PIONOWY NA GRÓB

Potrzebne będą: ozdobna doniczka wypełniona pianką florystyczną, gałązki drzew iglastych, winobluszczu, borówki, kwiaty (odpowiednie do pory roku), dodatkowa dekoracja: bazie, wstążki.

Zacznij od wbijania wokół doniczki gałązek drzew iglastych (powinny być niskie i skierowane ku górze), następnie w środek donicy wbij kwiaty (np. tulipany i żonkile), aby były wyższe niż gałązki. Między kwiatami umieść bazie i gałązki borówek, winobluszczu. Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here